Tři bratři (2014)

To si dělaj srandu s tou Karkulkou. Kluk si zamluví osmiletou holku, že si pro ní za pár let přijde, at žije multikulturismus v českých pohádkách. Ale teď vážně, vizuálně super, je to hodně prosté a jednoduché, ale holt je to malé děti. Ale vyzpívávat mluvený text, bylo něco tak nenesitelného, že jsem se skoro až styděl za herce, kterým to nešlo.

Vejška (2014) odpad!

Po dlouhý době se zcela rozcházím se zdejším hodnocením, jedno velké klišé, bez příběhu a Vorel, který si ani neumí při natačení oholit chmíři pod nosem. Možná, že jen nehápu význam načmaraných podpisů na zdech, autech apod. , i když u psů mi to nevadí.

Nejhledanější muž (2014)

Většina vyzdvihuje nevstřícnost vyprávění či snad, že právě nulový přiběh dělá velký přiběh. Přijde mi to jako jedna parafrázovaná seminárka na na téma, k němuž bylo napsáno už mnoho a lépe. Vždyť každá postava ve filmu je klišé, které jsme už viděli a svým chováním ničím nepřekvapí.

Jersey Boys (2014)

Připomnělo mi to film Temptations, který byl ale o třídu lepší. Rutinní film o kapele, jejichž dramatické momenty nevybočují ze života jiných lidí. Dvě hvězdy jen za to, že teď vím, od koho ty písničky jsou.

Hercules (2014)

Žádné příšery a příběh z času dávných, kdy jen jeden můž se dokázal postavit...králi, co chtěl moc a jeho armádě, kterou během pár dnu vycvičil. A Rock snad nemohl vypadat směšněji od víly zuběnky. Přemýšlím, jestli jsem nějakou scénu ještě nikdy nikde neviděl...kámoš, co zmízí a pak se vrátí, krásná žena, co klame vzhledem, ale umí bojovat, matka, co brání syna, král, co chce moc, druhý král, co chce moc, neznámý bojovník, který jako jediné dítě přežil a jeho poslední a první slova jsou Herkule a mladý panoš, co najde své koule. A Joseph FIennes vypadá jak Tom Hanks ve Philadephii, tu hrali vzal snad kvůli nějaké sázce ne?

Lucy (2014)

Možná je to je blbost, nechci o něm dlouze přemýšlet a pitvat to, protože jsem se ani chvíli nenudil, bavilo mě to a tenhle pocit si chci ponechat.

Transformers: Zánik (2014) odpad!

Táta, který moralizuje svoji 17letou dceru, která vypadá na přes 20 a přítele, který má vizáž 25+? V roce 2014? Po všech těch sériích prciček, je to opravdnu nutný tomu věnovat třetinu filmu? Viděl jsem všechny díly, nepamatuju si ani jeden. Robovězení, robobachaři, robopsi...pak tu máme lidskou svobodou, robogenom, abychom si mohli vytvářet vlastní robůltky, protože lidstvo je hrozně nenažraný, nikdy se nepoučí a vždy vás zradí. A ty zpomalené záběry, kde mi měla emoční stabilita vylítnout na maximum a cvrknout do kalhot bo snad vyronit slzu? Pro mě zatím nejhorší blockbuster roku.

Dárce (2014)

Když se děda na režiserském křesle musí vypořádat s teen feelingem, nemohlo to dopadnout lépe. Možná bych hodnotil méně, ale ve srovnání Divergence, která je sračka, je toto pubertální film na úvrovni.

Proboha! (2008)

Dávám za tři, protože sám jsem ateista a stejné otázky jako Bill pokládám fundamentalisticky věřícím a z větší části i jako Bill přemýšlím, ale on ten dokument sám vede jako extrémně nevěřící bez možnosti přijmout opak. Nediskutuje, jede si svoje, skáče do řeči a nenechá si nic vysvětlit a když už, tak nenaslouchá a čeká, až si může při nádechu druhého rejpnout. Káže vodu, pije víno:)