Temný rytíř povstal (2012)

Nejdražší, nejepičtější, nejrozpolcenější a nejpřeceňovanější Béčko (nejen) letošního roku. Pro mě rozhodně obrovské zklamání, o tom, že Christopher Nolan dělá z diváka idiota ani nemluvě.

Helena (2012) (seriál)

Primitivní břitký humor.. Do světových sitcomů to má skutečně hodně daleko, ale odpad si to nezaslouží.. (5* proto, aby měli všichni rádoby kritici se smyslem pro patos co srážet )

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Pokud se dá válka spojovat s dokonalostí, pak je to právě případ Bratrstva neohrožených. Tvůrci by zasloužili víc, než jen 5 hvězdiček.

Válečný kůň (2011)

Já mám zkrátka rád pohádky. A koníky taky... :o) Kino - předpremiéra - 90%

Šťastný Nový rok (2011)

Bon Jovi po dlouhé době zase jednou na stříbrném plátně? To jsem přece musel vidět a po závěrečných titulcích jsem musel konstatovat, že ten chlápek opravdu umí, což se bohužel nedá říct o Garrym Marshallovi, který si tvrdohlavě prosazuje svoji vizi situační koláže, jež postrádá jakoukoli hlubší myšlenku a svojí nepropracovaností, nedotažeností bije do očí od první minuty až po závěrečné titulky. Bohužel pane Marshalle, změť "příběhových" linií, snažící se budit dojem vzájemného propojení nefungovala ve Valentine's Day a nefunguje ani tentokrát, přestože novoroční motivy působí přece jen o něco málo přirozeněji. Jako silvestrovský díl nějakého sitcomu proč ne, ale na samostatný celovečerák je to zkrátka trochu málo. Herecké obsazení je úctyhodné, o hraní se však dá hovořit pouze v případě De Nira, Bon Joviho. Celkově se jedná o slabší průměr, který sice ničím nepřekvapí, ani nenadchne, ale ani neurazí. Kino - 50%

2012 (2009)

Den nezávislosti je pro mě jen jeden. Už jen kvůli oné scéně na konci filmu, kdy všichni mocní společně pronášejí souhlas s otevřením archy i pro prosté lidi, která ve mě z naprosto nepochopitelných důvodů evokovala obraz Václava Klause, který svým nosovým přízvukem svorně pronáší "Já tedy zásadně nesouhlasím!", kvůli čemuž jsem do naprostého ticha na celý kinosál vyprskl smíchy, dávám 4*. Kino - 70%

Souboj Titánů (2010)

Za ten krásný easter egg v podobě sovičky z původní verze dávám jednu *. DVD - 10%

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Nevím, koho napadlo točit remake na dva roky starý a relativně úspěšný film, ale jedno vím, chyba to rozhodně nebyla! Osobně nemám nic proti švédské verzi, naopak vnímám ji jako úžasný herecký debut Noomi Rapace, ale po opravdu dlouhé době musím uznat, že tučný rozpočet americké produkce dokáže divy. Málokdy se podaří zadaptovat knihu natolik kvalitně, aby při sledování filmu ani poctivý čtenář nepřestal žasnout a Fincherovi se to podařilo na 110%. Zprvu jsem byl sice poněkud skeptický, jelikož mi do představy Lisbeth Salanderové a Mikaela Blomkvista Craig ani Mara zrovna dvakrát neseděli, ale po prvních deseti minutách jsem musel uznat, že to byla dobrá volba. Oba podávají nadprůměrné výkony a Craig u mě, po nepříliš výrazném Bondovi a naprostém fiasku s kovboji a vetřelci, opět o pár příček povyskočil. Dech beroucí atmosféra, nefalšované napětí detektivního příběhu desetiletí, prvotřídní kamera a úchvatná hudba činí z tohoto snímku nezapomenutelný zážitek a mě nezbývá, než čekat na další díl, který vzhledem k dynamičtější zápletce bude moci na plátně vyniknout ještě lépe. Kino - předpremiéra - 100%

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Uplynul rok a na plátna kin se opět vrátil chlapec, který zůstal naživu - prozatím... Již dlouho se diskutuje, zda rozdělení na dva filmy byl dobrý, či špatný krok, I tady je mnoho komentářů, které jej kritizují. Za sebe musím říct, že nic lepšího HP potkat nemohlo. Po zhlédnutí Prince dvojí krve jsem se vážně obával o osud ságy, jelikož v poslední knize je opravdu hodně momentů, které by stejně brutálním seškrtáním, jak tomu bylo u 6. dílu, značně ochudily celou ságu, proto mě informace o rozdělení značně potěšila. Problém ovšem nastal, ostatně jako obvykle, u Steva Klovese, který, ač v 1. minutě překvapil krásnou sekvencí z loučení hrdinů se svými rodinami ( do které ovšem Yates nedokázal vložit ani špetku emocí), dále pojal film jako lineární roadmovie, zpestřené pouze infiltrací ministerstva. Jako největší chybu celé první části relikvií vidím opravdu mizerně napsanou pasáž v Godrikově dole (za což by Kloces potřeboval opravdu pořádně profackovat), která měla být emoční vrchol dílu a místo toho byla odbyta tří vteřinovým pohledem na Harryho domov a poté absolutně chladným odchodem. Pokud ovšem divák překousl 40 naprosto stejných scén z různých míst světa (představujících putování) a zklamání v Godrikově dole, dočkal se nového rozjezdu filmu, který v poslední čtvrtině opět šlape jak má. Kino - 80%

Vyměřený čas (2011)

Neočekával jsem od této pseudofuturistické slátaniny s americkou hudební hvězdičkou nic extra a po prvních pěti minutách jsem musel konstatovat, že jsem se v Timberlakeovi spletl. Kombinace Justin a Amanda fungovala naprosto výborně a celkově se Nicollovi podařilo dosáhnout neuvěřitelně kvalitního výsledku. Herecké výkony nadprůměrné, režie výborná, hudba působivá, scénář poutavý, skutečně by mi nevadilo, kdyby se točilo více takovýchto filmů. Kino - 100%