Zabíjení (1956)

A preto milé deti treba viesť slušný život:-). Kubrick jednoducho umí.

Dracula (1931)

Aj tak ale podával Bela najlepšie výkony vo filmoch Eda Wooda:-).

Příběhy ze Zeměmoří (2006)

Šedý priemer. Pomerne neoriginálny príbeh (koľkokrát tu už bol hlavný hrdina bojujúci so svojím temným ja?), zaujímavé, ale nedotiahnuté postavy, nedovysvetľované dejové línie (wtf tam vlastne robili draci?), po vizuálnej stránke viditeľná otcovými filmami (predavač drogy akoby z oka vypadol postave vojaka z Princess Mononokel, rôsolovitá preprava hlavnej záporáčky na konci sa nápadne podobá na kúsky, ktoré nám predviedla už Witch of the Waste atď). Na prvý počin to ale nie je zlé a ja verím, že jablko nepadá ďaleko od stromu...

Sicko (2007)

Moore opäť vo forme. Po slabšom Fahrenheite, kde sa až príliš okato prejavila jeho neznášanlivosť prezidenta Kríka sa mu znovu zadaril touchdown. Zdravotnícky systém v USA (a zároveň aj školstvo o ktorom sa tiež vo filme trochu hovorí) ma už dlhšiu dobu fascinuje. Z osobných skúseností (pracujem občas ako turistický sprievodca) viem akí sú Američania fascinovaní keď sa dozvedia, že u nás je školstvo a zdravotníctvo zadarmo. Hoci Sicko určite obsahuje množstvo poloprávd, prekrúca realitu a ťahá často situácie do extrémov (výlet na Guantanamo), tak aby to Moorovi vyhovovalo, aj tak ma pri jeho pozeraní mrazilo a miestami som len nechápavo krútil hlavou (žena, ktorú vyhodili z taxíku ešte v nemocničnom oblečení, muž, čo mal na starosti zabezpečiť nevyplácanie poistného atď). Je smutnou pravdou, že zdravotnícky systém v najmocnejšej krajine sveta je takýto skazený a nesolidárny. P.S: Milý pán Moore, tentokrát Vám opäť hru s faktami odpúšťam a hodnotím Váš nový počin plným počtom.

Bourneovo ultimátum (2007)

Inteligentná, našľapaná, dychberúca akčná jazda s výborným (a výborne zahraným) hlavným hrdinom. Filmov s takým zbesilým tempom som videl len málo (minimum scén na vydýchnutie), zároveň je však všetko prehľadné, jasné a človek nemá problém s orientáciou. Všetky kusy skladačky zapadli na miesto- Bourne zistil kto, ako a prečo, badguyovia boli pochytaní, vládne agentúry očistené a Ender opustil kino nadmieru spokojný:-). P.S: Greengrass je pán režisér a ostáva nám len dúfať, že bude točiť rovnako kvalitné filmy aj naďalej.

Transformers (2007)

Pekne vyzerajúca, akúkoľvek logiku postrádajúca, obstojné herecké výkony prinášajúca akčná jazda. P.S: Je sranda, že tentokrát som to Bayovi aj napriek tonám klišé, dementným častiam (všade kde bol malý robotík+ iné) a dialógom zožral aj s navijákom. Staršie Bayovky totiž vôbec nemusím.

Polepetko (1986) (TV film)

Volajú ma Polepetko, nehanbím sa za to, dobre ja viem, že keď prší uschne všetko blato a keď zasa výjde slnko narobia sa mláky, volajú ma Polepetko, ja som už raz taký...

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Piaty Harry ma veľmi prijemne prekvapil. Yates si dovolil veľa- začiatok knihy vtesnal do prvých 5 minút filmu, historky zo štúdia vynechal takmer úplne, značne obmedzil priestor vedľajším postavám. A predsa (či práve preto?) to funguje na jednotku. Päťka pôsobí celistvo, Yates ženie dopredu hlavnú dejovú líniu bez zbytočných odbočiek (keď už ale nejaká príjde alla odchod Freda a Georga zo školy, tak to stojí za to), prináša kvalitné herecké výkony (až na občasné prehrávanie mládeže), výborný hudobný podmaz (miestami mi sedel viac ako Wiliamsov) a hutnú atmosféru, ktorá až na Cuarónov počin doteraz vždy akosi absentovala. Výborne, výborne- 9/10.

Královna Margot (1994)

Výprava úchvatná, herecké výkony výborné. Film však kašle na diváka neznalého Francúzskych dejín kolosálnym rozmerom. A hoci sa nepovažujem za popkornového diváka v 50% zobrazených situácii som nechápal, že kto, čo a hlavne PREČO. Režisér sa mohol aspoň o trochu viac vysvetliť motiváciu a vzťahy medzi jednotlivými postavami. Preto, hoci uznávam nesporné kvality filmu, nemôžem hodnotiť inak ako 7/10.