Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Nejsem si uplně jistej jak to mam ohodnotit. Film to je bezesporu dobrej, ale když to srovnam s předlohou tak to neni nic extra. Ze scénáře jakoby uplně zmizelo to že Harry je celou dobu na někoho nasranej a spousta scén díky tomu vyznívá dost zvláštně. Ale abych jenom nekritizoval tak bych chtěl upozornit na finální souboj smrtijedů s Fénixovým řádem, kterej je sice krátkej ale zato opravdu efektní. Každopádně Yates se docela předved předtim nic kloudnýho nenatočil a hned překonal jak Columbuse tak Newella (je pravda, že to asi neni ta správná latka).

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Opravdu mizerná adaptace. Celý film je jenom prolog, tři úkoly a epilog. Něco mezi tím uplně zmizelo a spoustu věcí se oproti knize změnily ačkoliv nevidim důvod proč se tomu tak stalo. Pochválit můžu jedině jako ostatně u celé série výběr herců jak Pošuk tak Voldemort jsou opravdu dobří. Je to asi koukatelnější než Kámen mudrců ale rozhoně ne o moc.

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

Neduhy první dílu jsou i v tomhle. Příběh ale doznal značného vylepšení, zacož může lepší předloha. Ve filmovém podání mi ale přijde spoustu scén dost nelogicky navazujících, že kdybych neznal knihu asi bych se dost ztrácel. Je to jako kdyby natočily celý film uplně přesně podle knihy a pak vystřihali scény které se jim nezdály a pak vznikly místa kde jakoby kus chyběl.

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Je to děs. Nevim proč ale když jsem na to koukal nedávno přišlo mi to jako dlouhá reklama na Vánoce. Jak knižní tak i filmovou sérii mam dost rád, ale Kámen mudrců se mi nelíbí ani v jedný podobě. Příběh podle mýho není dost silný na to aby udržel celý film, je to spíš povídka roztažená na neuvěřitelný dvě a půl hodiny. Navíc filmová verze není moc věrnou adaptací knihy, ale ono ve výsledku je to zřejmě dost jedno. Uznávám to jen proto že díky tomu tady máme filmovou verzi jednoho z nejzajímavějších knižních světů. Ještě jeden klad tenhle film má a to je jeho obsazení. Hlavní trojice v dalších dílech dokazuje, že talent rozhodně mají (teda v tomhle ani v dalším díle si toho nevšimnete), docela se těšim až je uvidim v nákých jiných rolích. Ovšem pochybuju, že si je někdo bude pamatovat jinak než jako Harryho, Rona a Hermionu. No a pak ještě obsazení Alana Rickmana do role Severuse Snapea prostě nemá chybu.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Obrovský posun dopředu. Rowlingová poprvé nenapsala dětskou knihu ale fantasy thriller. Cuaron točil jakoby předchozí dva díly nikdy neexistovali (jedině dobře) a podařilo se mu atmosféru knihy přenést do filmu tak jako Potter nikomu. Herci konečně hrajou tak, že si je oblíbíte (už to nejsou ty strašně protivný děti, který nenávidíte). A opět musim pochválit výběr herců Sirius, Trelawneyová, Lupin a nový a lepší Brumbál. Škoda, že Cuaron natočil jedinný díl ani si nedovedu představit co by vzniklo za film kdyby ohnivý pohár točil on a ne Mike Newell.

Ať vejde ten pravý (2008)

To je tak strašně pomalej film, že jsem málem usnul. Tim ovšem nechci říct, že by to bylo špatný, spíš zvláštní. Jestli američani natočí ten remake v podobnym tempu jak jsou zvyklí točit tak to bude mít tak 10 minut.

Deník mrtvých (2007)

Musel jsem si to pustit na dvakrát. Poprvé jsem zvládnul asi 15 minut a zdálo se mi to jako strašná blbost. Přišlo mi to jako REC a že lepší než REC to bejt nemůže. Po pár dnech jsem tomu dal druhou možnost a fakt se mi to líbílo, dokonce jsme přemýšlel o 5 hvězdách.

Stáhni mě do pekla (2009)

Raimi se vrací k začátkům a já si myslim že to je jedině dobře, protože tohle mu fakt sedí. Lesní chatu vyměnil za město a všechno co bylo dobrý na sérii Evil Dead zůstalo, jenom humor vyměnil za starou babku.

8 MM (1999)

Dobře šlapající thriller, který se bohužel v určitém bodě zvrtne ve zbytečně protahovaný závěr a dovyřešování věcí, který by možná měli zůstat nedořešeny.