Víly z Inisherinu (2022)

Byla jsem skeptická, když jsem na film šla. Říkala jsem si, že ty dvě hodiny se strašně potáhnou s tíhmle dějem. No a panečku, jak jsem se mýlila. Výborný film. Herecké výkony úžasné, hlavně Barry Keoghan který si podle mě zaslouží za vedlejší roli Oscara... Netradiční, zvláštní, originální a moc vtipný film. Moc jsem si ho užila.

Král Richard: Zrození šampiónek (2021)

O tenisu vím úplný prd a o sestrách jsem maximálně někdy někde slyšela. Ale ten film mě neskutečně bavil. I přes dlouhou stopáž si to udrželo moji pozornost. Příběh zajímavý, Will Smith vynikající a super soundtrack. Určitě stojí za vidění.

Free Guy: Hra na hrdinu (2021)

Asi by to ode mě dostalo 5* i kdyby to byl 2hodinový sestřih Ryan Reynoldse jak ráno zdraví svou rybičku. Ale všechno ostatní bylo super taky. Plno Easter eggs a výbornými známými tvářemi. Přesně co jsem od filmu čekala. Nebere se vůbec vážně a člověk se hrozně nasměje. 5*

Stillwater (2021)

Výborné drama. Matt Damon předvedl skvělý výkon a film si rozhodně zaslouží nějaké to ocenění. Jediné mínus bych asi dala stopáži. Mohlo to být o chlup kratší, jelikož ke konci už se to trošku táhlo, ale jinak nemám co vyčíst. Stylově mi to hodně připomnělo Erin Brockovich. 5*

Bo Burnham: Inside (2021) (pořad)

Mistrovské dílo. Dost možná to nejlepší, co kdy bylo vytvořeno jediným člověkem. Robert se opravdu překonal. Neuvěřitelně dospěl jak v komedii, tak v muzice. Písně jsou chytlavé a jako vždy vás donutí se zamyslet. Bo nádherně vykreslil rozdíly mezi uměním a umělcem a vlastnoručně vytvořil úplně nový žánr stand upu. 5*

Život v Heights (2021)

Mělo se jednat o filmovou událost roku. Rozhodně mě to bavilo. Bylo se na co koukat, hudba super, ale předcházel tomu takový hype, že jsem byla maličko zklamaná. Určitě se na to ale někdy podívám znovu. 4*

Ví o tobě (2021) (seriál)

Zajímavá podívaná. Mám seriál v hlavě i několik dní po dokoukání. Překvapivé twisty a výborná výprava. 5*

Frčíme (2020)

Chris Pratt a Tom Holland se na tomhle filmu spolu asi pěkně vyblbli. Bylo slyšet, jak si to užívali. Na to jak se o Onward nikde moc nemluvilo a skoro bez všimnutí přišel film do kin, to pro mě bylo mlé překvapení. Krásná a vtipná animce, velice sympatické potvůrky a srdcervoucí příběh, který mě nejednou dohnal k slzám. 5*

Dark Waters (2019)

Mark Ruffalo předvádí věrohodný výkon v dost pochmurném filmu, který určitě stojí za vidění. Příběhy podle skutečné události mám moc ráda a tenhle není výjimkou. Zajímavé drama. Nemohla jsem si pomoc od srovnávání s Erin Brockovich. Dokonce jsem si po návratu domů musela Erin pustit. Dark Waters rozhodně odvedl lepší práci v nastínění kruté reality a dost pomáhá fakt, že se film pomalu, ale jistě, příběhem posouvá do současnosti. 5*

Ježek Sonic (2020)

Postava Jim Carreyho bylo to jediné, co mi film kazilo. Ale ne tolik, abych odebrala hvězdu, Tohle tvůrcům opravdu vyšlo. Nejen, že je film opravdu vtipný. ale povedlo se jim i pár opravdu chytrých joků. Odkazů na moderní i oldschool kulturu tam bylo požehnaně a všechny pobavily. Ježek je roztomilý a jsem moc ráda, že ho po návalu kritiky opravili. James Marsden na plátně se Sonicem fungoval taky moc dobře. Opravdu jsem si to moc užila. Je to jízda hned od začátku a nemá to moc hluchých míst. 5*