X-Men: Poslední vzdor (2006)

Svěřit film do rukou Bretta Ratnera byla chyba.První dva filmy patří k tomu nejlepšímu z komiksových filmů a tenhle je prostě o hodně horší.Ratner tvrdil, že film bude smutný a že bude spoustu mrtvých což je pravda v tom, že film je smutný díky jeho režii, ze které vůbec nic necítím a pak jak mám být smutný, když mi v půlce filmu zabiji druhého člena X-menu.Režisér si myslel, že když vrátí mezi živé Jean, že to příběhu dodá grády.Četlo se to před premiérou pěkně, opravdu moc pěkně na to, aby to byla pravda, ale potom jako by skutek utekl a všechno šlo do kopru.Ale abych pořád nekritizoval akční scénu jsou pěkné a Hugh Jackman mě dokazuje, že je pro svou roli stvořený.

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Protože, mám rád filmy podle komiksů, tak jsem musel vidět i tenhle.To, že se film zabývá Wolverinem je nádherné, protože takový hrdina si vlastní film zasloužil.Příběh se točí o jeho minulosti, kterou jsem mohli občas vidět v X-men 1,2.Film má štěstí, že Wolverine je postavou, která už má připravenou půdu z trilogie, a že nedopadne, tak jako Catwoman, Elektra atd.Ten největší problém je v režiséru, ale narozdíl od trojky má ve filmu další želízko v ohni a tím je Liev Schreiber jako Wolverinův poloviční bratr Sabretooth.Ten je jako jediný schopen konkurovat Hugh Jackmanovi jak v hraní, tak i osobních soubojích.Režisér Gavin Hood se snaží, ale je vidět, že má problém se souboji, které jsou krátké a rychlé jako by se bál že nezvládne 5 minutový souboj, ale nakonec se rozjede ve velkém stylu v závěrečném soubojí, který je opravdu pěkný.Triky jsou trošku horší.Potrženo sečteno Wolverine je dobrý film, který tahají kupředu Jackman a Schreiber, ale ani oni nedokážou nic proti nezkušenosti režiséra. ps:Ryan Reynolds a jeho Deadpool se na platně moc neohřeje, ale příjemně se poslouchají jeho hlášky.

X-Men 2 (2003)

Vrchol filmové série o X-menech.Většina postav je propracovanější, než v jedničce, ale jsou tu také nové postavy, které zastiňují některé herce z jedničky.Tahounem je Wolverine, který dostal víc prostoru než minule o proti jiným postavám a to je jen dobře, protože samotná postava Wolverina je mnohem zajímavější, než třeba Storm.A jeho charisma je na vrcholu trojúhelníku hereckých výkonů pod ním jsou Brian Cox jako Stryker a samozřejmě Magneto v podání Iana McKellena.Některé postavy jako Cyclop anebo Profesor Xavier jsou schovaný což některé diváky zamrzí, nebo potěší.Akce je ve filmu požehnaně jako útok v Bílém domě, souboj Wolverine s Deathstrike.Dvojka dopadla jak jsem si přál a to výborně.

X-Men (2000)

Bryan Singer to dokázal.Představil nám komiksový film pro 21. století a dal světu hvězdu jménem Hugh Jackman.Film vsadil na neokoukané tváře a vyšlo to.Herci hrají výborně, hlavní záporák je chytrý a v podaní Ian McKellena je charismatický, ale největší pozornost na sebe strhává Wolverine.To je taky největší zápor filmu, protože X-meni vždycky byly o týmové spolupráci ale když je na plátně Wolverine jako by všechny postavy byly malé.Všechny moje výtky ale spravila X-men 2.Ale i tak jeden z nejlepších komiksových snímků.

Zbouchnutá (2007)

Přišel nástup nových komediích, které se nebojí být sprosté a sexy.Režisér se trefil do nálady a přišel s opravdu dobrou komedií ze života.Rogen a Heigl jako pár jsou to nejlepší na celém snímku.Snímek kromě hlavních postav nabízí řadu vedlejších rolí většinu jako divné přátele nebo rodinu, které vždy vypustí nějaké moudro nebo hlášku.Doufám, že režisér natočí další takovéhle komedie.

Valkýra (2008)

Atentát na Hitlera v podání Toma Cruise.Vynikající dílo Bryana Singera s atmosférou tak hustou, že pří atentátu bude netrpěliví i když víte jak to dopadne.Tom Cruise podal nejlepší výkon z celého snímku, jelikož hrál jinak, než jsme zvyklí.Jeho výkon je kolektivní práce s vedlejšími postavami(Nighy, Branagh, Stamp, Wilkinson), které parádně doplňuje a jen díky tomu je výsledek, takový jaký je.

Žena ve vodě (2006)

Žena ve vodě určitě není nejlepší dílo režiséra, ale rozhodně je lepší než Stalo se.Herecké duo Giamatti-Dallas Howard je dobré a jejich výkon zachraňuje scénář, který je prostě slabší, než je u režiséra zvykem.

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Tohle je opravdu pro mě velké zklamání po Kill Bill 1,2 jsem prostě nemohl čekat něco špatného.První snímek od QT který je slabší.Snad Hanebný pancharti dopadnou lépe.

Vyvolený (2000)

Vyvolený měl tu smůlu, že byl natočen po Šestém smyslu.Lidé prostě očekávali více a v tom byl jejich největší problém, jelikož u Vyvoléného není co přidávat.Ten film je perfektní, jen to není na první pohled pro některé vidět.Skvělý Bruce Willis a Samuel l. Jackson, které doplňuje neméně skvělá Robin Wright.Tento film nejvíc doceníte až si ho po čase pustíte znovu.

Znamení (2002)

Tak tohle je nářez jeden dům a okolo nic, než jen pole a do toho kruhy v obilí.Režisér si vystačil s tak jednoduchým námětem, u kterého se mu podařilo vytvořit atmosféru, tak děsivou až je to skoro jako realita.Mel Gibson jako kněz co ztratil víru, Joaquin Phoenix jako jeho bratr co mu pomáhá se starat o děti.Pro mě jeden z nejlepších filmů co M. Night Shyamalan natočil.