Souboj s nebem (2005)

Spatne ma trochu zarazila veta z oficialneho textu distributora: "Záběry orálního sexu, jimiž režisér nešetří.." to mal na mysli tu jednu scenku pouzitu na zaciatku a konci (cize dva krat !!) filmu? Alebo som mal nejaku cenzurovanu verziu? Kazdopadne by sa vsetko co chcel tento film povedat dalo natocit 100 krat lepsie.. Cely problem filmu tkvie pravdepodobne v tom, ze sa dej nesustredil na ziadnu z ponukanych tem dostatocne hlboko..

Tma (2005)

Velka skoda toho hlucheho miesta.. inak by slo o velmi vydareny horor pri ktoreho sledovani som konecne pocitoval aj trochu neprijemny pocit (vo forme strachu). Inak sa jedna o vcelku minimalisticky ponaty pribeh "se vsim vsudy" - dom na pobrezi (na utesoch) a dej odohravajuci sa nanajvys par metrov od neho + obsadenych par hercov - no atmosfericky hodnotim velmi dobre, co uz v dnesnej dobe nieje prave najbeznejsie.. preto som sa nakoniec rozhodol dat hviezdicky 4, aj napriek (uz skor spominanemu) hluchemu miestu.

Noční můra (2006)

Prislo mi to nejak minimalisticky ponate. celkom dobre spracovanie, kamera, herecke vykony, strih.. ale ako celok,.nuda od zaciatku do konca.

Šikana (2001)

Tak retardovane obsadenie mozte zhliadnut snad len v snimkoch o psychiatrickych klinikach a ustavoch. Par svetlych momentov, hlavne na zaciatku filmu to naozaj nezachrani. To co sa zda byt na zaciatku ako celkom dobry film ma v podstate od prvych par minut uz len klesajucu tendenciu..

Onibaba (1964)

Tento film daleko prekrocil moje skepticke ocakavania, ktore mam voci (sucastnej) azijskej kinematografii. Svojska a skutocne vyborna atmosfera tohto snimku nemoze nechat nikoho chladnym. Ciernobiele prevedenie, minimalizmus od vypravy cez dej a kostymi az po hudbu. Ticho striedaju japonske bubny (ako tu uz niekto poznamenal). Celym filmom sa tiahne akysi nepokoj .. agresivny verbalny prejav umocneny bubnami a casto aj mimikou. Bud vas to chyti, alebo nudi.. nieco medzi asi neexistuje. Vrelo odporucam..

Konkurs (1999)

Aj napriek hrereckemu "vykonu" hlavneho predstavitela (tie japonske mena su vazne nezapamatatelne) a trosku zdlhavemu prevedeniu davam filmu 4*. Konecne po velmi dlhej dobe azijsky film ktory za nieco stal.. a to som uz na azijsku kinematografiu takmer zanevrel.

Subject Two (2006)

Este 10 minut pred koncom filmu som bol rozhodnuty udelit hviezdicky tri .. no bohuzial, ten koniec je naozaj velmi velkym sklamanim.

Aftermath (1994)

Zaujimava a vcelku odvazna myslienka.. povedat nieco o com sa vie, ale mlci. Proste poukazovat na tabu spolocnosti sa (nielen) dnes nevyplaca.. ako ostatne vidiet aj z hviezdiciek, ktore sa pohybuju v okrajovych hodnotach. Dozaista kontroverzna tema podla mna spracovana s vysokou davkou kompromisu do (pre beznych ludi) pozeratelnej/znesitelnej a stravitelnej formy. Naturalistickejsia a realistickejsia forma by film predurcila pre velmi uzke publikum a to ocividne nebolo reziserovym cielom.. Samotne spracovanie neprinasa nic nove ani prevratne.. priemerna amosfera, strih, zaujimavejsia kamera, hlavny predstavitel sa mohol do role vzit trosku viac (no to by uz mozno naozaj chcelo trochu uleteneho predstavitela;) takze zaujimavou sa nakoniec stava prave myslienka, ktorej vypovedna hodnota, ale nedosahuje mety ktore by ohromovali. Takze hviezdicka navrch prave za namet..

Rubber Johnny (2005)

Paradna vec.. odhliadnuc od toho, ze klip Come to Daddy od Aphex Twin patri k jednemu z mojich najoblubenejsich sa jedna o klip ktory dokaze zaposobit. Je nabity tiesnivou atmosferou, ktora cloveka chyti na prvy krat.. Trosku slabsia mi pride prave cast s hudbou (najma prve 2/3), ale v poslednej tretine je aj toto bohate vynahradene :) Rubber Johnny vo mne zanechali sice kratkodoby no o to intenzivnejsi zazitok..

Bullet Ballet (1998)

Snaha o nevsedne ciernobiele stvarnenie s tvrdym prechodom mi v dnesnej dobe nepride prave ako najstastnejsia volba. Aj ked je nepopieratelne, ze prave toto ho robi zaujimavejsim ako v skutocnosti je.. inak sa nejedna o nic vynimocne aj ked musim priznat, ze filmy z dalekeho vychodu nepatria prave medzi moje oblubene. Herecke vykony, kamera, vyprava, hudba, scenar .... toto vsetko nepresiahlo ani len priemer. Dalsi z rady filmov ktory ma presvedcil o tom, ze vacsina filmov z dalekeho vychodu za vela nestoji.. Udeleniu jednej hviezdicky zabranila asi len scena s metrom a par efektnych strihov.