• Krátkometrážní

Skála (1996)

Nenávidím Bayovské dialogy!

Transformers (2007)

Čtyřhvězdičková zábava jak je od Baye zvykem. Roboti jsou perfektní, herci dobře obsazení, akce a hudba úžasná, jenže u Baye vždycky skřípaly dialogy, postavy a klišé.

Grindhouse: Planeta Teror (2007)

Stylové, brutální. Oboj nadmíru. Ale ten film mě jinak vůbec nedokázal zaujmout, takže jsem se po celou dobu trochu nudil. 3,5*

Ospalá díra (1999)

Proklínám scénář a jeho nezáživné a natahované vrcholení, že musel tak pohřbít Burtonovu šesti hvězdičkovou, slastnou, předení hodnou a zimomřivkovou jízdu. Audio-vizuální genialita Tima Burtona.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Mám rád Quentina Tarantina, ale trochu trapně ne kvůli PULP FICTION. Mám rád jeho styl, spoustu gagů, herce, hudbu, ale fakt nepochopím, co lidi vidí tak geniálního na Jacksonovém recitování bible a je tu hromada mono/dialogů, která mě nudila (Willisův vstupní monolog atd.) a to samé se dá říct o několika scénkách, které bych rovnou vynechal a celkově film zkrátil o nějakou půlhodinu. GAUNEŘI jsou mnohem lepší...

Gauneři (1992)

Jak je známo, Tarantino ve svém scénáři těží z dialogů o detailech kriminální akce, jako je třeba udělování krycích jmen, vyprávění historek z kšeftů nebo rozbabrávání smyslnosti dýška. Ani jeden nudný dialog, spíš žádný dialog který by vás nedokázal rozesmát, spousta fucků a krve, dlouhé záběry, parádní herci a hudba. Pro mě dynamičtější a zábavnější než PULP FICTION.

Útok z hlubin (1999)

Tady se vlastně dá jen podepsat pod POMŮV komentář. Film, který je totálně lobotomovaný, ale od první do poslední minuty nehorázně zábavný a napínavý. Rovné, zasloužené 4*.

Záhada Blair Witch (1999)

V ničem originální horor, otravná kamera, kecy o ničem a tajemná znamení v podobě různě naskládaných kamínků. Pokud toto pokládáte za kvalitní film, já hodím všem Troškovým filmům maximální hodnocení. 1,5* za posledních pět minut, které opravdu vyčarovaly nějaké napětí.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Přiznám to. Jsem teenager, ještě jsem nevyrostl z chrochtání blahem nad zpomalenými záběry a chlístanci krve a nestydím se za to. 5* nedávám jenom kvůli nudným pasážím s královnou ze Sparty. 4,5*

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Úžasná dvojhodinová nonstop akce, které se nepřejídám. Prostříhat první půlhodinku, zavřít hubu Banovi - Ridley, my se přece nezlobíme, že servíruješ akci a sereš na všechno ostatní. A bylo by to stoprocentní.