• Krátkometrážní

Zběsilý útěk (2006)

Mě snad kurva trefí. Ano, je to plné stupidních zvratů a nelogičností, ale všechno ostatní je tak nadupané, že se nemůžu na ten film zlobit. Režijně je to natolik zvládnuté a inovativní, až jsem byl na pokraji blaha. Paul Walker vskutku dost drsný, ostatní herci jsou taky skvělí (Roden, Bright, Farmiga, Messner). Vesele si všude stříká krev, lítají fucky. Ani chvílu jsem se nenudil. A ty závěrečné titulky jsou jak od Burtona. 4,5*

Muž bez stínu (2000)

Trochu tomu chybí bližší pohled na Sebastiena Cainea a proč to dělá, stejně tak nějaká vyloženě hlavní postava. Navíc je škoda, že se řádění neviditelného muže omezuje jenom na podzemní laboratoř a nevyužije potenciálu naplno ve městě/světě. Jinak zábavný sci-fi thriller s dynamickým dějem (i když docela předvítaleným) a spoustou povedených triků a dobrou hudbou. Nádherná Elishabeth Shue.

Glen, nebo Glenda (1953) odpad!

Ono to má v první půlce dokonce několik dobře fungujících scénáristických okamžiků, ale scény s Belou a druhá, typicky Woodovská půlka, mě přesvědčily o odpadu! Jinak ale Bela úžasný, Wood mi upřímně nepřijde jako špatný herec a hlavně mi je docela sympatický. Posledních 30 minut je asi to nejhorší, co jsem kdy viděl - bizoni, válka v tichomoří, tahejte za nitky, beware... be care a nějaké úplně mimózní scénky s bičováním. xD

Přichází Satan! (1976)

Několik výhrad (ale přesto tento film zůstává úžasně atmosferickou klasikou) - například mi nepřijde forma nijak úchvatná, kamera je někdy zbytečně složitá a působí pak nesympaticky, stejně tak střih není dokonalý a zvuky taky. Potom tu je celková nekomplexnost snímku a hlavně spousta načrtnutých, ale nedotažených mystérií. Nadruhou stranu úžasní herci, hudba, atmosféra (podpořena tajemnými úmrtími členů štábu) a taky se musím přiznat, že míra brutality mi docela vyrazila dech (hlava,...). Jo a žádná nuda. Rovné 4*.

Ve jménu otce (1993)

Daniel se sice snaží, seč mu síly stačí, ale režisér prostě nedokáže vyvolat nějaké silnější emoce. Jinak moc dobrý film. 4,5*

Rytíři nebes (2006)

Pěkně dobový, zručně natočený a solidně vysokorozpočtový film z období 1. světové války o soubojích ve vzduchu. Akce není až tak dobrá jako v Pearl Harbor (navíc je trochu trapas, že nejstylovější scény jsou ze zákopů), romantika není až tak poetická a silná jako v Tmavomodrém světě, přesto jde o slušný nadstandart. Herci jsou fajn, Franca mám rád, ale největší problém filmu je asi v odtažitosti od jejich postav. Hudba není žádný zázrak. Taky je škoda, že je to trochu méně drsné a scény se zabitím pilota na zemi, s rukou a sebevraždou mohli být víc silné. Teď to vypadá, jako kdybych komentoval skrz na skrz špatný film, ale opak je pravdou a já se dobře bavil a někdy jsem byl perfektní obrazovou stylizací (zákopy) nebo bojovou velkolepostí (konec) velice příjemně překvapen.

RRRrrrr !!! (2004) odpad!

Ten nejhnusnější odpad. Ty nejšpinavější trenky a nejplesnivější šlupky od banánu. Co se týče kamery a výpravy, ještě se to dá, ale jinak trapná nevtipná ubohá pi*ovina.

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Nejlepší jsou na tom samozřejmě herci a hudba, jinak film klasicky neví, jestlí být romantickým dramatem nebo akčním velkofilmem, triky ujdou a akce taky. Jennifer Connelly>Liv Tyler. 3,5*

Nevěsta monstra (1955)

Křečovitá nuda bez atmosféry, ale úplný odpad! to není - herci působí roztomile a jde z toho cítit veliká snaha. Pobavil jsem se maximálně dvakrát a to hlavně souboji s Johnsonem a s chobotnicí.