• Krátkometrážní

Znamení (2002)

Na tento film se musí několikrát! Aspoň teda já. Napoprvé mi něco nesedělo - Shyamalan celou dobu buduje úžasnou zimomřivkovou atmosféru a to má jako spadnout jedním mimozemšťanem v jídelně? Poprvé - 3*, podruhé - 4*, potřetí - 5*. Stále to nechápu :), ale pokaždé si zamilovávám každou scénu, každý tón soundtracku a tu rodinu víc.

Godzilla (1998)

Takový rozpočet a námět, fakt povedené efekty. Emmerich je ale líný rutinnér, neschopný natočit jediný efektivní záběr, i když mu po New Yorku pobíhá obří monstrum, vzduchem létají stovky vrtulníků a potápí se lodě. Nezáživná kamera, slabá hudba, nevhodní herci a stupidní dialogy. Plus spousta nelogičností, nebýt nelogičností, ten film by vlastně nemohl pokračovat plynule dál. Je to sice zábava, ale ani z padesáti procent taková, jaká to zábava být mohla.

Requiem za sen (2000)

Škoda, že to nebylo trochu víc o tom 'proč fetují' a ne jenom 'jak fetují', ale audiovizuál plus herci hrnou všechno bokem. Je taky trochu diskutabilní, zda hodnotit kladně film, který mi zkazil celý den a už ho nechcu víckrát vidět, no rozhodl jsem se takto... 4,5*

Četa (1986)

Oliver Stone si to prožil a vypovídá úplně všechno - šikanu, drogy, stýskání po žensých, strach z akce, zvěrstva američanů a prostě všechno - ale ani jedno tak, že bych si řekl, že to musela být fakt hrůza. Navíc se mi nelíbila akce. Ale samozřejmě že to není až tak hrozné a minimálně herci a hudba jsou opravdu top. Takže shrnutí - nepříliš akční snímek a ani tak filozoficky nabitý jako APOKALYPSA, takže nadprůměr, ale ne extra třída. Nadhodnocené! P.S.: Vždycky mi hrozně vadí postava, která se nechá neprávem šikanovat. ČETA je toho učebnicí, nastudujte si to.

Tenkrát na Západě (1968)

Toto je další mistrovský Leone, ale kvalit dolarové trilogie dle mého názoru nedosahuje a to kvůli slabšímu střihu a menší poutavosti, hlavně atmosféra není taková dobře minimalistická a není tu Clint Eastwood. Trochu zbytečně pomalý film. Melodie geniální, ale nemusela by se pořád opakovat. 4,5*

Vyvrženci pekla (2005)

Pecka jako prase. Zombie konečně opustil laciné efekty (jako polaroid apod.), střihalo se výrazně pomaleji a celkově jde o velký vzestup co se týče formy. Písničkový soundtrack geniální, drsná atmosféra vytažená do úplného maxima, ohromný nášup hereckých es a jako třešnička na dortu opět Sheri Moon Zombie. A hlavně nehorázný teror. Chápu, že ne každého to osloví, ale minimálně pro fanoušky exploitation a špinavé ameriky povinnost.

Madagaskar 2: Útěk do Afriky (2008)

Svižnější, vtipnější, míň trapnější. První čtvrthodinku jsem se vlastně bez ustání smál. Pokud by měla vzniknout trojka, budu věřit, že bude ještě lepší a budu se těšit.

Madagaskar (2005)

Miluju Jelimána, toho jeho rádce a tučňáky - za hodně je divák vděčen českému dabingu. Zbytek trapné klišé a prazvláštně zaostalá animace.

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Hrdě se přiznám, že jsem novému dobrodružství detektiva McClanea od začátku věřil. A rozhodně mě nezklamal. Jasné, rating nedovolí Willisovi příliš nadávat ani krvácet, zato se ale dočkáme lepší akce a rovnoměrněji rozloženého drajfu celého filmu. Někteří to neskousnou, ale změna je život

Renesance (2006)

Děj je dost tuctový a víceméně ukecaný, forma vítězí, ale taky to není žádná sláva. Srovnávání se Sin City mě pěkně deptá, protože ty dva filmy nemají společného snad nic. A Sin City je někde úplně jinde (výš).