• Krátkometrážní

Nikdy to nevzdávej (2008)

Filmu, kde je všechno stavěné na efekt a k tomu ještě na hlavu, nedám víc jak tři hvězdy, ale ty bitky jsou často a jsou parádní. A herci pěkní (ach Amber Heard).

Terror Firmer (1999)

Piece of shit. A to jsem fakt díky zdejšímu hodnocení čekal dobrou Tromu.

Pach krve 2: Cesta nikam (2007)

Toto se zvrhlo od drsné atmosféry v jedničce k brutálnímu nonbrain masakru, ale nutno dodat, že zábavnému. Henry Rollins rulezzz. Jinak téměř žádné sympatické postavy, žádná atmosféra, nic objevného na scéně scénáristické i režisérské, ale gore a masky pěkné.

Crash (2004)

To drama je málo detailní, ale překvapivě v některých okamžicích velice silné a hlavně audio-vizuál je úplně... božský. 4,5*

Agent bez minulosti (2002)

Téměř geniální inteligentní akční film, ale Liman není takový borec jako Greengrass, takže mi chyběla nějaká stěžejní scéna a celkově to mohlo být ještě lepší co se týče kamery/střihu/zvuku. 4,5*

Matrix (1999)

Audio-vizuál tohoto filmu je něco, o čem se lidem do roku 1999 ani nezdálo. Zato si film zaslouží být ve zdejší TOP 200, zaslouží si výdělky i označení kultovní či přelomový film. MATRIX zbožňuju, hrozně mě baví a pouštím si ho často. Ale aby to byl plnohodnotný film, musel by mě uspokojit i po obsahové stránce - vlastně by nemusel, ale jen kdyby něco takového nenakousl. A už je vám asi jasné, že to MATRIX nedokázal. Podávání myšlenky a některé vysvětlující dialogy mi dost smrdí.

Pravdivé lži (1994)

Akce bombastická, fórky břichobolné, nuda únavná. Arnoldovi takovéto role sednou. 3,5*

Saw: Hra o přežití (2004)

Nejlepší horor pro teenagery. Film nemá nezajímavé scény, Wan se vynasnažil - výsledkem je pohledný, originální, atmosferický a brutální film, který nebudu podhodnocovat jenom kvůli slabým hereckým výkonům (Elwes, Whannell).

Rychlí a zběsilí (2009)

Jednička byla samozřejmě nejlepší a tam to mělo skončit. Překvapivě ji nemám rád kvůli akci a závodům, ale kvůli povedené atmosféře piva, propocených triček, svobodné ameriky a vztahu hlavních hrdinů. Dvojka byla dost cool, pěkný káry, pěkný ženský, dobrý soundtrack a stále sympatický Paul. Trojka je vlastně jenom o autech a exotickému hip hopu, no bavila. Toto zbytečné pokračování... já nad tím brečím. Úvod navnadí, ale vztahy mezi postavami jsou fakt k pláči a závod, který je povětšinou sledován na gpsce, dílo zkázy dokonal. Zbytečné, docela nudné, hloupé.

Vesnice (2004)

Shyamalan solidně nezvládl scénář, v kombinaci s kýčovitýmy kostýmy a trapným Brodym je mi do breku. Ale těžko se na VESNICI zlobit, protože James Newton Howard, Roger Deakins a Joaquin Phoenix+Bryce Dallas Howard mě dostávají do kolen ještě víc než obvykle. VESNICE ještě více posiluje postavení Shyamalana v mojí režisérské TOP. 3,5*