• Krátkometrážní

Sin City - město hříchu (2005)

SIN CITY nemá sympatické postavy a emoce, což jsou moc velké zápory na to, aby ten film mohl vstoupit do dějin jako celek. Jinak tomu nechybí propracovaná akce se spoustou useklých končetin a krve, spousta vtipných sebeironických hlášek postav a dalšího spíš černého humoru, zástup nejhvězdnějších herců a hlavně ten audiovizuál. Tím vstoupí SIN CITY do dějin.

Nabít a zabít (2006)

Sice děj a pointa nijak neohromí, ale myslím, že díky hercům, příjemné hudbě a kameře jde o fajn odpočinkový film, na který se člověk s chutí podívá i víckrát. 3,5*

30 dní dlouhá noc (2007)

Slade podává scény z ÚSVITU MRTVÝCH, BLADE atd. v černo-bílo-červeném mrazivém hávu a já to ochotně žeru. Hartnett se začíná projevovat jako dobrý tahoun.

Mumie (1999)

Hlavne děcka do čtrnácti let si přijdou na mysticky-exotickou atmosféru, humor Jonathana a ošklivou mumii. A i v pozdějších letech je stále o co stát. Prostě dobrý popcorn, ještě snesitelný Sommers.

Temný rytíř (2008)

Nolan jako scénárista využil každého místečka v Gotham city, pohrál si s každou postavou. Jako režisér zúžitkoval rozpočet do posledního centu v naprosté maximum. Neuvěřitelné Batmanovy hračky, pád vrtulníku, exploze budov a aut, letecké záběry a bůhví co ještě. Ale pozor, nic z toho není samoúčelné. Všechno slouží jen a pouze dokonale propracovanému a gradovanému ději. A Joker - postava, z které jde opavdu cítit šílenství a strach, jako se ve filmu povede jednou z tisíce pokusů. Na plátně se objevuje, jen když je to nutné a mluví, jen když to má nějakou váhu. Je fajn zahraný (popravdě, někdy mi to herectví přišlo dost strojené, hlavně ze začátku, ale většinou jde o dokonalé splynutí s rolí) a každé jeho šílenosti (nejenom) předchází neuvěřitelně drsná hudba. Christian Bale není v hlavní roli, ale ani není odsunut na vedlejší a ve výsledku to funguje úžasně, navíc je tu spousta dalších parádních postav zahraných parádními herci - Eckhart, Freeman, Oldman, Gyllenhaal. Moc a moc zábavný a inteligentní film.

Sexbomba od vedle (2004)

THE GIRL NEXT DOOR je oproti AMERICAN PIE apodobným lepší v tom, že prsa neukazuje jenom protože to jsou prsa, ale protože patří do příběhu. Navíc film pozvedává úžasná Elisha, Emile a dobrý režisér Greenfield.

Den mrtvých (1985)

Mám rád Romerův styl, jeho zombíky, gore, atmosféru, ale tady by se hodilo zamakat na dialozích a prostříhat o nějakých 10, 20 minut. A taky aspoň jednu jedinou sympatickou postavu, která by se mi vryla do paměti. Jinak maso!

Hory mají oči 2 (2007)

Parta nesympatických buranských mariňáků s ohromně nelogickým chováním. Nesympatické prostředí. Ten nejklišoidnější scénář těžící pouze z nechutností a nadávek. Režisér, který 9/10 mozku myslel na něco jiného. Gore, krátká stopáž - 1,5*

8. míle (2002)

Hlavní problém tkví v tom, že toto je o opravdovém hip hopu bez příkras a promítá se to v ději i zdejším hodnocení. Pro metalisty a spol. odpad, tolerantní lidi nenadchne (přece jenom jde o jeden minimalistický vzestup outsidera na hudebním poli mezi špinavými přívěsy - a nezpívá zrovna o lásce.), fanoušky této kultury strhne. Po formální stránce si 8. MÍLE nezadá s L. A. - PŘÍSNĚ TAJNÉ, Eminem je perfektní a potěší spousta úžasných výkonů neznámých (Miller, Byrd, Phifer) i známých tváří (cameo XZIBITA je geniální). Jen paradoxně největší herecká hvězda na place, Kim Basinger, mi přišla trochu mimo - asi to bude příliš vysokou koncentrací černé pokožky a nadávek okolo - nic ve zlém. Beaty jsou nápadité, ne jenom ty Eminema. Ten film je moc dobrý, ale rozhodl jsem se pro objektivní hodnocení, protože pro neznalého diváka (většina) je neustálé kecaní o Tupacovi a B.I.G. asi fakt utrpení. ___ Tak dnes jsem se rozhodl přece jenom pro max.

Casino Royale (2006)

Je to velice jednoduché. Daniel Craig je můj nejoblíbenější Bond, Eva Green nejkrásnější Bond girl a má to taky jednoho z nejlepších záporáků a vůbec, herci jsou úžasní. Zápletka je dobře bondovská, je to dobře nasnímané, ale občas tomu prostě dochází dech. Prostřihat o nějakých 20 minut a mohlo to být 5*.