30 minut po půlnoci (2012)

Poslední dobou mám pocit, že jsem nějaký hodný, protože dávám filmům lepší než průměrné hodnocení. Je pravdou, že to není čistých pět, protože to není film, který bych shlédl desetkrát, ale pořád to je silný nadprůměr. Někteří se možná nudili, ale vzhledem k tématu se to patrně o moc lépe podchytit nedalo - sestříhat to by znamenalo přijít o spoustu důležitých informací a dojmů. Osobně si myslím, že to je kvalitní film. Asi bych se měl konečně pochlapit a shlédnout "Smrt čeká všude". :-)

Rezistence (2015)

Tupější i méně cool jak jednička, ale na podívání ok. Osobně mě vadí přílišná polarizace postav, ale pro teenagery je to vcelku ucházející kino-jednohubka, při níž se mohou randící páry potmě miliskovat.

Divergence (2014)

Přiznám se, že jsem čekal hrůzu, a ta se v žádném případě nekonala. Režie i budování atmosféry je velmi slušné a jiskření mezi hlavní hrdinkou a "čtyřkou" je jak z dívčích románů a věřím, že z toho byl nejeden vlhký sen, zvláště když láska na konci vše překoná - i chemií vymazaný mozek. Dvě hodiny dobré, posledních patnáct minut silně dementní - nebýt toho, šel bych na čtyři.// Jo tak to napsala ženská? Tak to mnohé vysvětluje. :-D

Lucy (2014)

Myslím, že vědci se u toho musí smát nebo naopak trpět a občas jsem se divil, že Morgan Freeman je schopen říkat své repliky s vážnou tváří. Možná by tomu prospělo, kdyby se Luc rozhodl, zda chce točit akčňák či scifi. Na akčňák to má minimum akce (zvláště konec je stupidní s ohledem na to, že tu žlutou sebranku mohla vyřídit jedním pohledem namísto toho, aby nechala pozabíjet kupu lidí) a na scifi je to zase příliš pitomé.

Osm hrozných (2015)

Že to bude užvaněné, to víme – je to Tarantino – ale že to bude až tak užvaněné, to jsem netušil. Přiznám se, že jsem v průběhu filmu dělal ledasco a nedokázal mě nikterak strhnout a mám opravdu pocit, že kdybych na něm byl v kině, asi bych umřel nudou. Dobrá je určitě atmosféra, která sice nedosahuje hutnosti atmosféry filmu Věc (zazní zde mimochodem i hudba z Věci - že by náhoda?), ale i tak je velice slušná. Kdybych chtěl být hnidopich, tak ve scéně kdy S. L. Jackson odstřelil Mexičana jednoznačně míří jinam než, odkud se vyvalí krev a to při obou střelách. Ale celkově si myslím, že film to je slušný a zkusím na to mrknout ještě jednou, až bude nálada. Taky musím někde vygooglit původní scénář, který je prý lepší. :-)

Deadpool (2016)

Pátou hvězdičku si nechávám na další díl. Svým způsobem to je geniální, ale chvílemi mi to přišlo co se postav týče trochu příliš komorní na to, že se to odehrává ve světě x-menů - nicméně to však bude patrně rozpočtem, který kdyby byl o nějakou dvacítku vyšší, mohlo se nám dostat ještě víc cool podívané. Ale i tak paráda už od originálních počátečních titulků.

Rychle a zběsile 7 (2015)

Rychle a zběsile se "coolovky" pro milovníky dokonalých ženských křivek a rychlých aut postupně proměnila v nejlepší akční sérii, přičemž osobně jsem fanoušek hlavně pátého a šestého dílu. Nicméně sedmý díl už je přepálený chvílemi až moc - to však k této sérii tak nějak patří. Co mi ale vadí hodně je mizerná akce na konci a jak píše Hardy, velmi nevyužitý záporák. Avšak vzhledem k tomu, že dobrých akčňáků je velký nedostatek, stále považuji toto za nadprůměr v rámci žánru.

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Klobouk dolu. Funguje všechno - herecké výkony, režie, střih, hudba,..., prostě všechno. Atmosféra je chvílemi úžasná.