Transcendence (2014)

Nudnější verze Lucy/Trávníkáře. S takovým hereckým obsazením by člověk čekal více.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Spíše než boj mezi jednotlivými účastníky to byl souboj účastníků s kupolí. Celkově poněkud roztahané, ale podívat se na to dá.

Hunger Games (2012)

Film je víceméně to samé jako Battle Royale s tím rozdílem, že to není zdaleka tak cool. Námět je samozřejmě naprosto stupidní, zpracování je průměrné. Když už chci něco točit, tak pořádně. Film osciluje mezi survival, řezničinou a romanťárnou, ale v konečném důsledku není ničím z toho. Ze snahy přežít v přírodě tam vlastně nebylo vůbec nic, akce také moc nebylo a romanťárna z toho taky nakonec nebyla. Film by byl určitě mnohem lepší, kdyby mapoval osudy více postav. Většina byla upozaděna a slouží buď jen jako kulisa či jen jako padouši. Nicméně Jennifer Lawrence dokazuje, že je skvělá herečka.

Tokugawa onna keibacu emaki: Ušizaki no kei (1976)

Je to totální prasárna, jejíž ústředním motivem je brutalita. Z hlediska filmu by to patrně náleželo do odpadu, ale zohlednil jsem to, že na tu dobu jsou masky skutečně na dobré úrovni a vlastně v mnoha ohledech převyšují dnešní digitální cákance krve.

Hercules (2014)

Herkula asi nikdy nikdo nezpracuje koukatelně - přitom to je látka s ohromným potenciálem.

Tři mušketýři (2011)

S postupem času je to čím dál stupidnější a po završení první hodiny už je to totální výplach, plný nelogických zvratů a stupidních akcí (např. d'Artaňanův skok do dálky, který byl víc jak dvojnásobný jak světový rekord). Ocenil bych snad jen pěkné kostýmy, pěknou Constance a přišla mi vtipná linka s oblékáním. :-)

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Rozhodně to není tak špatné, jak se tu mnozí čílí, ale je fakt, že vztahová linka je poněkud roztahaná a záporácí trochu přehrávají, ale jinak co vcelku jde. Prostě je škoda, že nebyli lepší padouši a že konec byl jako už se stává zvykem digitální bordel.

Amazing Spider-Man (2012)

To je jeden z těch filmů, kdy jsem bezradný, kolik hvězd tomu vlastně dát.. 3 a půl by bylo asi tak akorát. Osobně mě to nepřijde zdaleka tak bezradné, jak tu mnozí píší. Asi tím jak stárnu jsem čím dál tolerantnější, ale poslední dobou jsem velkou část filmů oddychového charakteru hodnotil nad průměrem. A tak i nyní jsem se rozhodl být spíše pozitivní. Většina lidí tu srovnává hodně s původními filmy, které se zase mě vůbec nelíbily. Trochu chápu, proč má Sam Raimi téměř kultovní status, ale pro mě to je spíše průměrný režisér s občas dobře ujetými nápady, které si však vystřílel už v "Evil Dead" serii. Takže abych to shrnul - není to žádná bomba, ale podívat se na to dá. Marc Webb je podle mě talentovaný režisér, i když silnější je bezesporu v oblasti vztahovek.