Sněženky a machři po 25 letech (2008)

Sněženky po 25 letech bohužel dosti nudí. Machři už jsou na tom trochu lépe. Z nichž alespoň ústřední trio má špetičku glanc. Mnoho opakovaných ozvěn původní komedie je tady spíš na škodu, nejlépe přistála snad jediná. Díky bohu aspoň za tu tvrdou nepříjemnou pravdu, kterou tahle "komedie" ukazuje. A možná časem dojdu k tomu, že to hodnocení je zbytečně nízko. "Toho čeho se na nas dopustili druzí, s tím už se nejak vyrovnáme, horší je..."

Post Coitum (2004) odpad!

Najebalo se dosti a prostřídali se všichni, ale jinak ? Jinak nic.

Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem (2007)

Jesse James byl jedním z nejznámějších pistolníků všech dob. A tohle je opravdu krásná pocta naznačující poslední dny jeho života a podávající vyčerpávající obraz toho, jenž ho ukončí. Musím říct, že Jesse James B.Pitta je výborný. Souhrně svinsky bezpáteřní, tvrdý, stylový, solventní a přitom z jeho pohledu není nikdy znát jestli to co říká myslí vážně. Představitel Roba Forda se taky slušně vytáhl, toho zbabělýho skřeta jsem mu sežral i s navijákem. Největším mínusem je tu opravdu zbytečná délka už tak silně vleklého ovšem velmi vytříbeně podaného příběhu. Tohle není film na častou projekci.

Muž, který věděl příliš málo (1997)

Sice slabota snad po všech stránkách, jedinej na koho jsem se mohl dívat byl Murray a sympaticky naladěný Molina. Chvílemi je to hodně na palici, ale nemůžu jen tak zazdít, že jsem se mnohokrát zasmál.

Interstate 60 (2002)

Chytře komický filmek se spoustou inventivních nápádů, který dokonale pobaví. Ikdyž je jeho postava už sama o sobě perfektně napsaná, tak Gary Oldman zvedá celou tuhle podívanou o třídu nahoru. Kdykoli se vetřel na scénu, musel jsem se pousmát.

Smrtonosná zbraň 2 (1989)

Druhý díl o poznání akčnější a méně temný, ale zábava je to prvotřídní. Kvalitnější policatský duo v akčních komediích neznám. Leo Getz se taky vyvedl, ty jeho žvásty jsou nekompromisní.

Potomci lidí (2006)

Film je to skutečně pozoruhodný. Velmi přirozená a vnímavá kamera je jen přínosem. Začátek je bohužel pomalu až na přetrpění, což vynahradí finále. Owen sem opravdu padne a ta myšlenka nastíněné budoucnosti mě nadchla mnohem víc než film samotný.

Město andělů (1998)

Pěkný film, velmi příjemný. Po shlédnutí působí jako procházka kolem rybníka či upřené sledování hvězd na noční obloze se závanem nějaké té životní filozofie. Jen ten Cage mi tam stále nějak nesedí.

Medvídek (2007)

Hořké, částečně pravdivé, české, smutné...ale hlavně odporně nezáživné a nudné. Herci (i jedni z mých oblíbených) tu jen tak vrávorají bez sebemenší jiskry. Hledím, nám Hřebejk pekně zp***vatěl.

U mě dobrý (2008)

Už už jsem mel obrovskou chuť to vypnout, když najednou převzal iniciativu děje Bolek Polívka ... nastala změna. Z roztříštěné skládačky obrázku figurek a jejich nudného života se začal utvářet zajímavý plán. Nebýt úvod 60 minut, bylo by to opravdu povedené.