Den, kdy se zastavila Země (2008)

Mám obecně dost obavy z filmů, které působí jako (anti)reklama na Armádu USA. Jako by filmaři neměli čím logicky posunout děj, tak tam narvou spoustu zbytečně a nelogicky střílejících tanků, vrtulníků, raketometů a vojáků.

Šílený Max (1979)

Takový tuctový snímek o podivné bandě motorkářů co terorizuje okolí.

Star Trek VIII: První kontakt (1996)

Můj třetí startrekovský film (po Generacích a Star Treku XI) a tomuto filmu vážně nemám co vytknout.

Záhada hlavolamu (1993)

Poprvé viděno v roce 2013: Zvláštním retro - asi 30. léta - trochu narušuje vysněný nadčasový vjem z knihy i seriálu. Podivně spisovné dialogy sráží uvěřitelnost blízko k nule. Mám dojem, že se film hodně držel knížky, na rozdíl od seriálu si nevypůjčil nic z komiksů a druhého dílu, možná plánovali samostatný film. Film tedy předpokládá, že divák postavy zná, protože jinak bude rychle ztracen.

Případ nevěrné Kláry (2009)

Věděl jsem o zdejším špatném hodnocení, takže jsem nic nečekal. Film mi nepřišel nijak zásadně špatný, příběh měl logiku a rozumný spád, byť šlo některé aspekty lehce předvídat. Problém jsem trochu cítil z dabingu, hlavně u menších rolí. Postava malého kluka Matyáše byla pro jistotu skoro nemluvná.

Sicilská spojka (1984)

Ano, tomu říkám drama, u tohohle vážně člověk neví jak to dopadne. Zvítězí dobro nebo zlo? Znamená v Palermu ještě něco rodina, když je v ní padouch i hrdina? ---------------------- Film je sestřihem dvoudílného televizního filmu o celkové délce 180 minut. Z čehož plynou i některé podivnosti krátké verze. Mario na večírku beze slova sbalí hostitelku - v dlouhé verzi si přece jen něco řeknou. Když Michele po propuštění jde do domu Cecilie, v dlouhé verzi potká její matku a vedou dialog, v krátké se matka jen bez vysvětlení mihne v záběru .

Ctihodné mrtvoly (1976)

První půlka filmu docela ušla, pak ale začal scénář vařit konspirace a z inspektora se stala podivná figurka, které se chová nelogicky. Jde vyslechnout důležitou osobu případu a místo aby se něco dozvěděl, tak jí jen oznámí, že někdo zabil jeho kolegy, střih a rychle pryč. To se takhle ocitnul - záhadno jak (scénář to vyžadoval) - na večírku. Venku parkuje auto podezřelého, inspektor ho zahlédne v zrcadle a místo pátrání na jistotu odkráčí pěšky pryč takovou cestou, aby ho to samé auto mohlo sledovat a vystrašit. Takže dlouho před koncem bylo zřejmé, k jakému závěru všechny ty nelogičnosti směřují...

Poslední přesun (1995)

Celkem zajímavé postapokaliptické drama. Jen škoda, že vypadá jako by v 89. minutě z 90 došli prachy a konec prostě vyšuměl nijak.

Letící delfín (1989) (seriál)

Taková klasická seriálová produkce konce 80. let. Řídký děj, hezké záběry bez souvislostí, dialogy o ničem, jen aby se to natáhlo na několik hodin.

Velký balík peněz (1978)

Komedie s prvky vážných témat (kanalizace v Neapoli) a nepřehlednou změní rodinných vazeb, které jsou příčinou jedné zápletky filmu.