Kamenný most (1996)

Jak pravila někde jedna recenze: - Když už trpí režisér osobní a tvůrčí krizí, není důvodu, proč by tím měl zatěžovat ještě diváky. A měla pravdu.

Příklady táhnou (1939)

Jako komedie to není nic moc, ale rozhodně je zábavné pohledět na Růženu Naskovou v teplácích :-)

Nenapravitelný (1975)

...tedy pokud L' Incorrigible je opravdu Sympatický dareba :-)

Muž z Acapulca (1973)

Muž z Acapulca je snad nejlepší z Belmondových komedií. Parodie na "bondovky" (neurážejme pravé bondovky!), Bob Saint-Clair prchající ze spárů Kerpofových... Lahůdka na kterýkoliv letní i zimní večer.

Zítra se bude tančit všude (1952) odpad!

Jako u jiných podobných filmů: přestože je to odpad, pokud to vydržíte, je to šílený útok na vaše smysly. Taneční soubor, skrývající ve svém středu záškodníka. Festivaly demokratické mládeže. Soutěž tvořivosti mládeže. Hudba! Tanec! Radost! A křečovité úsměvy na všechny strany.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Už od shlédnutí filmu vrtím hlavou skoro dodnes: jak je možné natočit krimninálně-soudní drama, kde hodinu a půl je dvanáct lidí zavřeno v jedné místnosti, sedí okolo stolu, maximálně popocházejí, a přesto to má spád, napětí a člověk pořád trne, co bude za minutu? Fantazie. My v Čechách (a na Slovensku pochopitelně taky) si vychutnáme navíc Jiřího Voskovce.

Nenávist (1995)

Škoda, že tenhle film lidi moc neznají. Drsná sonda do života party mladíků afroarabskovšelijaké čtvrti v Paříži, kam se večer bojí i poldové. Brrr. Sugestivní. Depresivní. Úchvatné. Vincent Cassel, například.

Muži v offsidu (1931)

Česká komedie z počátků zvukového filmu. Ovšem to, že se zvukové filmy v Československu točily teprve dva roky, na ní vůbec není vidět! Zásluhu na tom má určitě hlavně Hugo Haas (na třicet rozhodně nevypadá), kterému psal Poláček scénář nepochybně na tělo. "Co se chce po mně? Chce se ze mě trhat kusy nebo co?" se stalo naším rodinným heslem. Ale i (nepochybně) občas improvizující Jindřich Plachta - a pak hlavně Poláčkův jazyk. Pak člověk odpustí i Jiřině Štěpničkové její prkennost. "Ó zelený trávníku, tak jsem tě vídal ve svých snách!"

Na tý louce zelený (1936) odpad!

To je tak špatný film, že ani Oldřich Nový tam není dobrý. Spousta laciného rádobylidového humoru, Karel Lamač zavřený v kozím chlívku Járou Kohoutem... Ne, přátelé, ne.

Pension pro svobodné pány (1967)

První polovina filmu jednoznačně pět hvězdiček; po polovině bohužel už film začne ztrácet tempo. Ale i tak je to koncert.