Návrat do budoucnosti III (1990)

Má nejoblíbenější část celé trilogie a to nejen díky parádní westernové atmosféře. Již začátek, kdy vidíme již potřetí tutéž scénu zase trochu jinak, předznamenává, že trojka bude důstojným pokračováním a to se potvrzuje v nezapomenutelných momentech během celého filmu. Třetí díl navíc dokončuje vývoj postav obou hlavních hrdinů. Emmett zjišťuje, že se vše netočí jen kolem vědy a bádání, nachází v životě nový smysl. I Marty se posunuje dál a je z něho jiný člověk, než byl na začátku celého dobrodružství, což je jasně patrné ze scény v autě. Vynikající zakončení jedné z nejlepších trilogií všech dob.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Nemohu se zbavit pocitu, že jsem to celé již někdy viděl. Stejná zápletka, stejné rozuzlení... Síla se probouzí zkrátka až příliš nápadně připomíná Novou naději. Vůbec to není špatně natočený film a rozhodně jsem se při sledování nenudil, ale předvídatelnost děje a několik logických mezer v příběhu mi kazí celkový dojem. Chápu, že věrní fanoušci budou z nového filmu nadšení, neboť Hvězdné války se nápadně navrací ke kořenům, mě to přeci jen trochu minulo.

Tři bratři (2014)

Písničky by mi nevadily, to spíš až přehnaná snaha zazpívat každé slovo. Obzvláště v některých dialozích by se určitě více hodila jen recitace. To jsou ale drobné detaily, které mi celkový dojem rozhodně nekazí, neboť pohádka je především přehlídkou výborného "svěrákovského" humoru, kterého není nikdy dost. Hlavní hrdinové působili sympaticky a za zmínku určitě stojí i výborné herecké výkony Oldřicha Kaisera a Ivany Chýlkové ve vedlejších rolích.

Zmizelá (2014)

Zmizelá v mých očích nedosahuje takových kvalit jako Fincherova raná tvorba (Sedm, Klub rváčů, Hra), neboť tyto filmy sledujete se zatajeným dechem až do konce, který navíc naprosto šokujícím způsobem rozmetá všechny představy, které o rozuzlení máte a nechá vás tak civět nevěřícně na plátno i dlouho poté, co skončí. Zmizelá je jiná. I zde je onen šokující moment, ba i srovnatelný s legendárními „What's in the box?" (Sedm) nebo scénou, kdy zjišťujeme, že Tyler a Jack jsou tatáž osoba (Klub rváčů), jen přichází moc brzy. Amyino šokující odhalení přichází přibližně po hodině a od té doby se filmu postupně vytrácí tempo. Přesto se jedná o originální thriller, kterému k absolutní špičce schází jen málo.