Tetris (2023)

Je dobré, když se najde dobré téma na film, režisér, herci a všechno se nebere tak vážně. A to se tu opravdu povedlo. Tetris jako hru znám dlouho, akorát mě nikdy nenapadlo, že o tom bude tak dobrý film. A ono jo. Navíc, obsadit do rolí Japonců Japonce a Rusů Rusy a nechat je mluvit jejich rodným jazykem je počin, který se v poslední době sice šíří, ale automatické to stále není. Takže i za to si film zaslouží pochválit. Celkově vzato dvě hodiny utekly jako voda a zůstal pozitivní zážitek.

The Mandalorian - Kapitola 17: Odpadlík (2023) (epizoda)

Ačkoliv je z epizody jasné, co bude obsahem této řady, tak se nemůžu ubránit dojmu, že tvůrci nás budou natahovat. Vzato kolem a kolem, mohlo to být více spletité. Aspoň to.

The Mandalorian - Kapitola 18: Doly na Mandaloru (2023) (epizoda)

Výrazně lepší, jak první část, rozhodně příběh upoutal moji pozornost od začátku do konce a mělo to dokonce smysl, navíc potom, co Bo-Katan leccos vysvětlila.

The Mandalorian - Kapitola 19: Obraceni (2023) (epizoda)

Část na Coruscantu byla dost zdlouhavá a přemýšlím, k čemu bude Rozhodně mi ale přijde, že šla zvládnout lépe. Celkově se tak nemohu zbavit dojmu, že tvůrci seriálu děj spíše natahují.

The Mandalorian - Kapitola 21: Pirát (2023) (epizoda)

Konečně aspoň víme, odkud kam kráčíme. Ale dalo to zabrat, když už je to polovina série. Takhle se do cíle dostaneme někdy za deset let nejméně.

The Mandalorian - Kapitola 22: Žoldnéři (2023) (epizoda)

Nevím, ale děj byl zvláštní. Klasická natahovací epizoda s Jackem Blackem, jehož jsem rád viděl, ale tady to moc nezachránil. Závěrečný souboj sice dobrý, ale pak to bylo docela laciné. Celkově to šlo dost dolů.

The Mandalorian - Kapitola 23: Spiknutí (2023) (epizoda)

Kvalita v této epizodě byla, to jí nelze upřít. Ale také do jisté míry čitelnost. Nicméně po delší době jsem měl z Mandaloriana dobrý pocit a na poslední díl série se vyloženě těším. Byť tedy mám nějaké představy, co by tam mohlo být, tak i tak očekávám něco, co mě překvapí.

The Mandalorian - Season 3 (2023) (série)

Třetí řada nebyla špatná, ale je místy znát, že se téma vyčerpává. Buď to dalšího pokračování bude chtít vymyslet nějaký nový koncept nebo se bojím opakování a nižší úrovně...