• Krátkometrážní

Pat a Mat - Zahrádka (1982) (epizoda)

Trošku slabší díl, radši mám ty, které se odehrávají v domku ve tvaru krychle :)

Léto s liškou (2007)

Skvostná kombinace přírodovědného dokumentu a dětského filmu bez jakýchkoliv rušivých elementů-děj se soustředí pouze na lišku a děvče. Nad nádhernými záběry kamery se mi občas zastavoval dech, zvlášt když je doplnovala vhodná hudba a drsný závěr byl snad úplně nejlepší. V rámci žánru dětského filmu téměř dokonalé.

Karamazovi (2008)

Nikdy by mě nenapadlo, že mě bude bavit téměř dvouhodinové divadlo. Nemám divadlo rád a přesto hodnotím tento film jako výborný. Je to tak. Tento snímek je podle mého názoru hodně divácky nepřístupný a velké procento jej odsoudí hned jak uvidí o co jde. Dominují výtečné herecké výkony, dobrá kamera a na české poměry neuvěřitelně výborná hudba. Hlavně klavírní skladba ke konci filmu je opravdu dechberoucí a musím ji sehnat.

Nemilosrdný střelec (2007)

Jako celek to je hrozně nudné a roztahané, ale jednotlivé povedené momenty (například tanec) tento film povyšují na téměř tři hvězdy. Korejský Hodný, zlý a podivný také napodoboval a parodoval, ovšem stylově, s grácií a úctou. To se o této slátanině říct nedá.

Zlodějíčkové (2007)

Velice dobré. Film linoucí se v pomalém melancholickém tempu, o španělské temperamenci tady nemůže být řeč. Krásná kamera, dobrá hudba, sympatičtí herci a zajímavé vizuální a režijní vychytávky-to všechno tvoří příjemný snímek na čisté čtyři hvězdy.

Profesionál (1981)

Paráda. Belmondo procházející cestou pomsty za zvuků krásné Morricconeho melodie a výtečný záporák Robert Hossein jako sviniar, neustále si kreslící podivné ornamenty.

Jasná hvězda (2009)

Ben Whishaw (ten do 18. nebo 19. století padne jako ulitý) a skvělá "zpívající" scéna, udržují tento film na hranici tří a čtyř hvězd. Celkově je to ovšem docela velké zklamání, logika chabých zvratů žádná(zapomněl si vzít kabát, wtf), štáb se asi moc nenachodil - natáčelo se prakticky v jedné místnosti a příběh by se dal sepsat do dvou vět. Prakticky nic se neděje a o chemii nebo atmosféře Wrightových kousků se nedá mluvit ani omylem. A zde vychvalovaná Abbie Cornish se mi opravdu moc nelíbí.

Temné vzpomínky (2008)

Velice zajímavě natočený film. Výborná kamera, hudba, Craig a nezaměnitelný britský feeling.