Ladíme! (2012) odpad!

Jděte s těmahle cajdákama do Pitchy! Jediný výsledek sledování filmu bylo získání těžké alergie na výraz a cappella. Ano - můžu si za to sám. Vždyť vím, co za stolici jsou filmy typu Muzikál ze zvláštní nebo ta úchylárna o poskakujících stvořeních. Samozřejmě obojí na několik pokračování. Ale člověk míní a drahá polovička mění. Když nic jiného, tak mi to dává právo napsat jaká to je sra*** a varovat ostatní.

Mimoni (2015)

Vzali to nejlepší z Já padoucha a zbavili se hlubokých myšlenek. Ve výsledku - sranda. Kdo tam hledá něco, co tam ani být nikdy nemělo, měl se podívat na trailer, který dost napověděl, co od toho čekat. Ale někteří místní obdivovatelé jambických pentametrů zřejmě nechápou, že komedie může být i velmi jednoduchá a přesto krásná. Zklamáni budou jen ti, kteří čekali od takřka němých hlavních postav náročný příběh s deseti zvraty. Ti ostatní, co se přišli pobavit a šli do kina na rodinou komedii, ti budou, věřím, spokojeni. Když už sem táhne ze zámoří taková spousta kravin, tak se divím, že zrovna tohle má tak vlažné přijetí.

Texaský masakr motorovou pilou 3D (2013) odpad!

Kdyby všichni lidé byli takový hovada, jako jsou ty porážená individua, byl by problém přelidnění vyřešen. Když dementní kretén se Stihlkou nemá problém konkurovat evidentně sportovně založeným lidem, kteří jsou v početní přesile a nejlepších letech a nenapadne je nic lepšího než čekat v rozbitém autě, až si pro ně přijde smrt, tak to se to pak řeže.. Útěk po vlastních? To přece ne - sice by pajda s několikakilovou špatně se držící zátěží neměl šanci, ale proč to řešit jednoduše, když to jde složitě. Minimálně dva policajti mají pak sériového vraha na mušce, ale ani jednoho nenapadne stisknout spoušť - o čem by přece pak byl další díl? A tak zbývá jen 90. minutová tortura diváka a jediné napětí které se dostaví je nesnesitelná touha natáhnout pracku po ovladači a utrpení ukončit.

Flowers (2015) odpad!

Počítám, že Řezník a ti s ještě nižším IQ (zato vyšší mírou deviace) nad tímhle budou onanovat. Pro člověka, co chtěl vidět horor s příběhem, patřičnou atmosférou a napětím, je tahle splácanina vnitřností, výkalů a masa v nejrůznějším stádiu rozkladu jen zklamáním. A dost nechutným.

Rytíři krvavé oceli (2009) (TV film)

Kdo to vydrží od začátku do konce, zasluhuje bludišťáka a svěrací kazajku. Už od úvodních keců je patrná úroveň zbytku. Děj se dá shrnout do deseti minut. Zato herecké výkony jsou nepopsatelné.

Svatba na venkově (2002) (TV film) odpad!

Další sladké sousto od Skopčáků. Tentokrát o blonďaté běhně, robotovi a naprostém blbečkovi. Robot neudělá nic, blbeček bude mlít o lásce a běhna několikrát slíbí věrnost a nakonec zdrhne. Vše dokonale zapadá do formy pro stovky další filmů á la Lindström, Pilcher a další tvůrkyně se spoustou volného času, žádným talentem a už vůbec ne s nějakými originálními nápady.

Zkáza zámku Herm (2007)

Příliš mnoho Máje a příliš málo Masa a krve. Ve výsledku přepoetičtěný (~nudný) film s pasážemi dlouhými jak týden před výplatou, ve kterých se člověk dozví, co by mu jinde vysvětlili během dvou minut. Tady se totiž příběh rozjíždí více než třičtvrtěhodinu a pak se dál courá hlemýždím tempem. Úplná tragédie to ale díky několika zajímavým zvratům a závěru také není.

Femme Fatale (2002)

Nijak zajímavá výstava ženských křivek, která hlavně v úvodu navnadí, ale později se zoufale táhne až do nijakého závěru.

Sezení (2012)

Tohle byl jeden z nejlepších romantických filmů, které jsem viděl. Úžasný je už výběr tématu - těm psychicky nevyrovnaným se pochopitelně budou vtírat do hlavy nějaké nechutné představy a zbytečně se budou pohoršovat nad něčím, co je v životě tak normální. Jen okolnosti jsou zde jiné. NIC VÍC! Co se příběhu týká - rabín, kněz a krásná blondýnka (a pár dalších postav) vytvořily něco úžasného. Pouze toho rabína zmiňuji jen do počtu - byla to postava obyčejného napůl žárlivého a napůl impotentního žida. Jen pro info - toho "žida" jsem vypíchnul tak násilně, jak násilně na mne působilo téma o konverzi.. Občas mám pocit, že je někde norma na židovská témata :) Jenže co se týká krásné blodnýnky, ta byla naprosto půvabná! Ano - i ty její vrásky jí dávaly výhodu oproti botoxovým princeznám a tělu této 50-leté ženy těžko něco vytýkat. Byly tu dvě další holky - jedna s naprosto úžasnou upřímností, druhá se sice stokrát ohranou, ale snad poprvé uvěřitelnou a výborně podanou písní: "Miluji tě, ale..." No a pak tu byl kripl - a já zase nemám, co bych mu vytknul. Jistě, že tu byly už mraky filmů o umělcích a básnících, nejlépe s rozervanými city, ale kdo z nich disponoval takovou dávkou černého i jiného humoru? Kdo z nich překonával takovéto překážky a ještě si ze sebe dokázal dělat legraci? A ten konec je naprosto vynikající. Konec je u romantických filmů pro mne to nejdůležitější. Nemusí to být happyend, nemusí být definitivní, hlavně nesmí být blbý ... a tady rozhodně nebyl! PS: U Nedotknutelných tu všichni slintali blahem...já taky, ale v čem je tohle horší? Do posledního písmena bych ho sem znovu mohl zkopírovat..

Padesát odstínů šedi (2015) odpad!

"Jeřábek vypravuje, jak tam přišel, co všechno dívka neměla na sobě, jak se její poživačnost projevovala, vysvětluje, proč měla k posteli připevněný řetěz, co s ním musel dělat – no prostě: nuda, nuda, šeď, šeď." .. poslední věta kytátu se mi vybavila, už když byla uvedena kniha. Pak jsem celý ten humbuk kolem marketingem protlačené sračky hodil za hlavu a teď jsem byl moc rád, když jej někdo v kompletní podobě použil v diskuzi pod jednou recenzí na tento velkofilm. Těch 50 odstínů bude i po dvou hodinách a několika dalších filmech stále jen šeď - jen nevýrazný negativ tolika jiných barev, které už tu byly. Hrdinka tak už nebude jen naivní romantická zabouchnutá, případně zbouchnutá kráva, ale bude DALŠÍ naivní romantická... . Takže proč vlastně něco podobného mohlo vzniknout? Zisk tvůrců a hloupost publika - to jsou hlavní hybatelé dnešní filmové tvorby. Proto nevznikl jen jeden debilní film o upírech, ale hned 5. Je tu zřejmě dost nadržených zoufalek, které se opět zhlédnou v obyčejné holce, která uloví nadpřirozeného/nadpřirozeně bohatého hňupa, který jim poskytne vše, co si sami nedokážou ve skutečnosti obstarat. Svět se v prdel obrátil a tak lze úspěšně očekávat další nápor podobných chuťovek. Nadrženým a zaprášeným pak připomínám, že kritika a závist jsou vcelku rozdílná slova. Ten film je na hovno s tím debilem i bez něj. Péro mám delší a jeho miliardy mu závidím hlavně proto, že bych je rád použil na úplatky pro filmaře, aby něco podobného už nikdy nikde nevzniklo.