All or Nothing: Tottenham Hotspur (2020) (seriál)

Ani by ma nenapadlo, že to bude tak kvalitná “podívaná”. Táto časť je však ďaleko viac o Josém, než samotnom klube, pričom pri sledovaní tejto série, Vám veľmi rýchlo dôjde, že všetko čo sa o ňom hovorí (v dobrom, z pohľadu spôsobu práce s hráčmi po mentálnej stránke) je absolútna pravda. Pecka.

Skrytá tvář sportu (2021) (seriál)

Prvá epizóda z basketu vyznieva priam neuveriteľne. Tá okolo “kopané”, ako by povedali sandáloví bratia s ponožkami uvnitř, zas nie je žiadnym prekvapením. Niektoré časti bavili viac, iné menej, no vzhľadom na množstvo dobových záberov, ktoré sú prepojené s faktami dokazovania viny, nemožno tento dokument hodnotiť inak, ako nadpriemerne.

Dycky Sunderland - Série 2 (2020) (série)

Klub v tretej najvyššej súťaži je v totálnych sračkách, aby následne kúpil hráča za 3 mega. To je nápad!! Dicky (kokoty) zo Sunderland-u je jeden z najlepších seriálov o fungovaní "amatérskeho" klubu, ktorý sa permanentne zmáta v problémoch, no stále udržiava veľký sen pri živote. Ak chcete vidieť góly, musíte na YouTube, toto je úplne o niečom inom, pričom aj druhá séria spĺňa veľmi vysoké kritéria dokumentaričiny. Nie však športovej, ako skôr vzťahovej či ekonomickej, ktoré sú s tou športovou úzko prepojené, nie je ich ale vidieť, pričom rapídnym spôsobom ovplyvňujú to, čo vidia úplne všetci, a to - výsledky.

Velký George Foreman (2023)

Viac v náboženskom duchu, ako športovom, čím utrpela najmä dejová dynamika. Ale dalo sa nato pozerať. To zas nie že nie.

Všechno nebo nic: Arsenal (2022) (seriál)

Po sérii o Man City, ktorá bola famózna, som mal trochu obavy “ihneď” siahnuť aj na túto o Arsenale a tak som si nechal taký “menší”, časový odstup. No a skutočne sa niet čoho obávať. Je to priamo z kuchyne solídna dokumentaričina v hlavnej úlohe s trénerom, ktorý presne ako som si myslel, naplní všetky predpoklady extrémne kvalitného trénera. Arteta je skrátka “nový” Guardiola s podobnou, hernou identitou, no zato s ďaleka menším rozpočtom dokáže urobiť prácu, na ktorú by 99% trénerov nemalo gule. Veľmi mu fandím.

BS High: Fotbalová blamáž (2023)

O dementovi bez štipky sebareflexie a chorým egom. No a dementoch, ktorí boli ešte sprostejší ako on sám. Toto je možné snáď len v Amerike.

Playbook: Vítězné strategie (2020) (seriál)

Myšlienkový dokument velikánov, ktorý Vám v podstate povedia len to, čo ste už (možno) dávno vedeli, pričom s určitosťou sa nedozviete stratégie v pravom slova zmysle. Čo si ale určite zoberiem, je myšlienka v podobe pohľadu na podstatu ľudskej bytosti, a teda učiť sa od iných ľudí, ako byť správnym človekom, lebo čím lepší ste VY, tým lepší som JA, nazývanú v africkej kultúre: "UBUNTU". No a najlepšia časť je jednoznačne o Mouratoglovi.

Azurový sen: Cesta do Wembley (2021)

Jedna z mála trofejí, ktorú vyhral nejaký tím absolútne zaslúžene, nie len vďaka výsledkom, ale aj herným prejavom. Strašne som im fandil. Najprv nie, no potom jednoznačne áno. Získali si ma hrou, ktorá bola na uvedenom turnaji absolútnym stropom. Čo sa dokumentu týka a jeho spracovania. Tak to je fakt šedý (pod)priemer. Toto nie je mapovanie cesty za trofejou, toto je regulárny guláš všetkého možného s neuveriteľným (ne)citom prestrihov medzi udalosťami, ktoré ho miesto zdobenia - devastovali. Druhá z rešpektu k Talianom.

Sir Alex Ferguson: Nikdy se nevzdej (2021)

Okrajovo od hráčskej kariéry, trénerskej v Aberdeen až po Man UTD. Ťažké rozhodnutia, myšlienky, zmeny. To všetko musel Alex podstúpiť. Keby trénoval na Slovensku, v živote by sa nepresadil, lebo by ho po tak katastrofálnom úvode v Man UTD - momente vyjebali. Ale to je to myslenie, mentalita národa, odvaha, stáť za svojimi rozhodnutiami aj vtedy, keď sa nie všetko vyvíja tak, ako si človek z idealizuje. Fantastická kariéra.