Hollington Drive (2021) (seriál)

Veľmi solídna, vzťahová záležitosť so štipkou krimi nádychu. Ono, človek tak nejak tušil, že to nebude tak číre ako sa to spočiatku zdá, no a treba dodať, že chvála bohu, lebo toto určite nie je jedna z tých všedných mini sérii, ktoré tak nejak plynú bez povšimnutia. Lepší priemer. Dobrý námet, uveriteľný a koniec koncov aj dobre zrežírovaný.

Těla (2023) (seriál)

Tak sme sa dozvedeli, že homoklády v zdanlivo usporiadaných rodinách sú tu odjakživa, že Hitlerov pohľad na židovskú rasu bol "opodstatnený", no a že žandárom môže byť aj 147 cm vysoká moslimka so šatkou okolo gebule. Netflix opätovne ponúka svoju tradičnú mix pop kultúr, gender kuchyňu v solídnom námete, avšak treba kriticky dodať, že miestami bez chuti, akoby bez snahy použiť soľ a korenie. Natiahnuť toto všetko na 8 epizód je úplná vražda, kde sa stáva obeťou v prvom rade divák. Po 4 zárezoch som to chcel zabaliť, nevzdal som to, no vyslovene nadšený nie som, i keď musím kurva uznať, že tá odbočka od vraždy do úplne inej pointy, veľmi milo prekvapila. Na záver len dodám, že zrovnávať takýto čiastočný paskvil s počinom ako bol "Dark", je doslova na lakeť, tak snáď Vám ho aj niekto medzi rečou na nos ujebe. Díky.

Vindicta (2023)

Béčková lapačka sériového vraha, ktorá je miestami tak hlúpa, že by sa zato nehanbila ani Veronika. Lenže tak či onak to svoje čaro má a Ja mám na takéto námety proste slabosť.

Mastičkář (1981)

Veľmi pekný film. Rovnako aj remake spĺňa vysoké kritéria stvárnenia "obyčajnosti" komplikovaného života ..

Velryba (2022) odpad!

Minúta .. presne toľko mi stačilo ..

Všechno nebo nic: Juventus (2021) (seriál)

Už z prvej epizódy cítiť, že to nebude nič prevratné. Nemyslím však z pohľadu spôsobu spracovania dokumentu, lebo ten je prakticky totožný ako zvyšné zo série “All or Nothing”. Ja osobne neviem prečo, či to bolo tým, že Pirlo nemá takú osobnosť, charizmu, ako Arteta či Mourinho, alebo preto, že mi to celé prišlo až príliš strojené a umelé, ako cecky 90% žien žijúcich v Turíne, no Ja som skutočne pri sledovaní tejto série o Juventuse, nič mimoriadne z pohľadu emócii necítil a bolo mi úplne jedno, či niečo vyhrali, vyhrajú, alebo nakomplet prejebú celú sezónu.

Zákon ledové země (2017)

Keď čaro zasneženej prírody nestačí, lebo príbeh sám o sebe je asi tak pútavo podaný, že ešte aj z cesty k zubárovi má človek väčšiu radosť.

Sběratel andělů (2023)

Načo bolo dobré 30 minút pred koncom odkryť “karty”? Úplne zbytočne si ten snímok znížil svoju ťažko vybudovanú, kvalitatívnu úroveň. A že teda vôbec nebola vyslovene márna, i keď spracovaním samotný film pôsobí skôr televízne a o závere by sa dalo taktiež polemizovať.