Purpurové řeky - Série 1 (2018) (série)

Seriál úplne bez duše. Námety nie sú zlé, no to spracovanie je fakt žalostné. Úplne bez napätia, atmosféry, popudu emócií. Totálna strata času, to aj priemerné kriminálky z Nórska, sú minimálne o level vyššie.

Darkman (1990)

Priemerné béčko, ktoré napriek primitívnemu deju nesklamalo a to si myslel, že to bude prepadák ako hrom. Na 90´ roky úplne v pohode,

Skrýš (1995)

Ešte úvod ako tak navnadil. Po 30 minútach nie len vďaka spracovaniu prakticky nesledovateľné. Toto nie len že nie je horor, toto nie je ani thriller. V dnešnej dobe takéto efektové vsuvky už vyznievajú vyslovene trápne.

Nic než trable (1991)

(Ne)hororová rozprávka pre všetky vekové kategórie, ktorej sa občas podarí vyčariť úškrn a to je z komediálneho hľadiska taktiež všetko.

Armáda temnot (1992)

Údajne najlepšia časť z trilógie. Nemyslím si ..

Zabiják (2023)

Jeden z mojich naj režisérov David Fincher, prišiel s novým počinom a mne tak nejak z tejto čiastočnej "monológoviny" sánka nepadá. Fincher má neuveriteľný dar a schopnosti, lenže toto je námet, ktorý už prakticky nemá predpoklady priniesť niečo nové, nakoľko je viac pretiahnutý, ako mahagónová stopárka pri Dunajskej Strede, ktorú ste úplnou "náhodou" nabrali do zadnej časti vášho pickupu. Ja popravde ani celkom nerozumiem tomu, prečo sa pustil do niečoho takéhoto, i keď na jednej strane chápem, že spolupráca so scenáristom Kevinom Walkerom, priniesla v podobe snímku "Se7en" brutálny úspech, pričom aj jeho scenár k filmu "8MM" je doslova maškrtou pre nadšencov námetov o sériových vrahoch. Tak nejak teraz keď nad tým premýšľam, napadá ma myšlienka, či sa opätovne spoločne nevrátili k námetu o sériovom vrahovi, avšak chceli splodiť niečo iné, ako to, čo ich v minulosti "preslávilo". Za mňa osobne je ale tento film skôr márna snaha, keďže napríklad taká story okolo Bourna je o 3 levely úplne inde. Toto sa snaží byť komorné, akože atmosférické, s akčnými vsuvkami, no že by som videl niečo mimoriadne, hodného kvality tohto tvorcu, tak to teda sotva. Medzi 3-štyri.

Přízraky v Benátkách (2023)

Nezáživnejšie sa to už podať hádam ani nedalo. ¾ filmu sú doslova rezaním trpezlivosti, aby sa následne v poslednej dvadsať minútovke všetko odseklo. Čakal som ďaleko viac, teda obzvlášť keď ide o námet v podobe Poirota, ktorý by mal lúštiť tie najkomplikovanejšie prípady. No a to táto epizódka ani zďaleka nenapĺňa, lebo kde nie je prízrak, tam nie je ani záhada. Taký “Fantomas kontra Scotland Yard” je oproti tomuto ďaleko viac mystery kriminálkou, ako by si jeden myslel. A to píšem bez štipky hanby či srandy.

Poslední pokušení Krista (1988)

Mám voči Scorsesemu nejaké resty, pričom na jeho "The Last Temptation of Christ" som sa naozaj dosť tešil, keďže iný biblický príbeh "The Passion of the Christ", je pre moju osobu doslova filmárskym skvostom, ktorý sa mi navždy vryl do pamäte. No a to bude asi aj ten zásadný problém. Neviem ich totiž neporovnávať, pričom kým ma jeden doslova emocionálne zožul, druhý na mňa pôsobil dojmom, akoby ma chcel svojimi omšovými žvástami dokopať k samovražde. Ja chápem, že v tomto prípade ide o hĺbku podstaty myšlienok náboženstva a jeho následného šírenia. A prakticky to, čo v úvode tvorcovia uvádzajú, že o toto v tomto prípade nepôjde, no tak presne o toto v tomto snímku ide v prvom rade. Strašne na mňa snímok pôsobil, pričom jediné čo dokázal vyvolať, bol dojem neodbytného Jehovistu stojaceho pred dverami, ktorý extrémne tlačí na pílu. No a toto má u mňa úplne opačný efekt. Toto je film čisto pre "veriacich", ktorým súvetia v tomto počine, nijakým spôsobom nebudú rezať uši.

Resident Evil: Odveta (2012) odpad!

Čo ti to jebe 🤣 S odstupom času je to ešte horšie, ako keď som to videl prvý krát 🤣 Ono nie že by to bolo vyslovene na “odpad” a je to zrejme asi aj dosť za vlasy pritiahnuté hodnotenie na hrane krivdy, no ale toto je fakt filmársky skvost do “série” 😅