Nabídka (2022) (seriál)

Deviaty najlepší seriál, mám rád “Krstného otca”, no presto všetko sa mi do toho nechcelo. Aká opovážlivosť a drzosť. Pre fanúšikov absolútne povinná jazda. Jeden by si myslel, že sa z tohto námetu už nič viac vytrieskať nedá, no tento projekt je dokonalou odpoveďou všetkým skeptikom či pochybovačom, akým som bol aj Ja sám. A ďakujem veľmi pekne dobrej dušičke, užívateľovi “vydumnica” za tip.

Den díkůvzdání (2023)

Na plný počet to zrejme asi až tak nie je a Ja tak trochu preháňam, no je to po dlhej dobe slasher, ktorý je dostatočne krvavý, s výborným gore, no a v neposlednom rade, nápaditý aj z pohľadu mordovačiek, čo je pre tento druh subžánru doslova kľúčové. Som veľmi spokojný a na záver len dodám, kam sa hrabe 168 pokračovanie už dnes trápneho Vreskotu, ktorý drží pri živote už len štýlová “ghost face” maska, pričom toto je presne ten druh filmu, ktorý Eli Rothovi sedí ďaleko najlepšie. Po “Green Inferne” a “Hostely”, další zárez na pažbe.

Paměť – zrod Vetřelce (2019)

Jakožto absolútny onanista nad Votrelcom a prakticky jediným monštrom, ktoré dokážem plnohodnotne rešpektovať, nemôžem hodnotiť inak, ako plnou palbou. To je tak krásny tvor, že by mi vôbec nevadilo, keby zožral takého “verbala”, alebo “ricci.sa”.

Křivák se skalpelem (2023) (seriál)

Narezať, nasoliť, zahojiť a takto stále dookola. Inak nie je nič horšie, ako mať v pätách ohrdnutú ženu 🤦‍♂️

The Second Dallas (2009)

Toto je moja prvá skúsenosť s prípadom atentátu na "RFK" a musím povedať, že je to rovnaký "masaker" plný nezrovnalostí, pochybností a fakt čudesných rozhodnutí počas vyšetrovania, ako v prípade atentátu na jeho brata "JFK". Massimo Mazzucco je ale režisér, ktorý aktuálne nie je príliš populárny pre svoj postoj k udalostiam na Ukrajine, pričom jeho posledný dokument: "Ucraina: l'altra verità" vyvolal množstvo diskusií. Do pozornosti môžem dať ešte: "September 11: The New Pearl Harbor", ktorý sa venuje jednému z najväčších ojebov v histórii ľudstva, pádu "trojičiek" v Novom Jorku.

Unlawful Killing (2011)

Toto je suverénne najlepší dokument o vyšetrovaní smrti Diany a zbytku posádky, s akým som sa doposiaľ stretol a to som ich videl pomerne viac než dosť. Zaznievajú v ňom informácie o ktorých som doposiaľ v živote nepočul a to nie len z pohľadu samotnej nehody, ale aj prípadného motívu, pričom nakomplet rozbíja oficiálne výsledky vyšetrovania. Brutálny dokument a Ja Mohammedovi držím palce.

Diana: 20 let poté (2017) (TV film)

Za 50 min. tento dokument stihol viac, ako podaktoré mini série za 3 hodiny. Prakticky od začiatku až do úplného konca sa hovorí čisto iba o vyšetrovaní danej nehody, pričom divákovi sú predostreté všetky možné teórie.

Diana: tragédie nebo zrada? (2017) (TV film)

Flashbackovo vyskladaný dokument o živote princezny Diany a onej tragickej udalosti, na ktorú sa do dnešného dňa nepodarilo nájsť tie najpodstatnejšie odpovede. Dokument je relatívne “mladý” a jeden by si myslel, že sa divák dočká viac, ako len tradične položených otázok, ktoré už položili predchádzajúce, ďaleko staršie dokumenty. Každopádne, toto je jeden z tých lepších, pričom tá jej neskutočná nevinnosť v mladom veku, doslova a do písmena srší z obrazovky. Miestami je dokument veľmi dojemný. Čo sa týka tragédie. Predostierajú sa všetky možné príčiny, od novinárov, ožratého vodiča, kolízie s iným autom, no príliš do hĺbky sa nejde. Pokiaľ by niekoho zaujímali detaily z vyšetrovania, nie osobného života, aké je to viac menej v tomto prípade, odporúčam dokumenty: Princess Diana Death: Mystery Solved, alebo The Diana Investigation, ktorý je tunajšími tupelami na ČSFD bez rozumu brutálne podhodnotený. Ale áno, toto je veľmi pekný dokument od TLC.

JFK: 3 Shots That Changed America (2009) (TV film)

Prvá časť dokumentu popisuje udalosti pred a po spáchaní atentátu. Druhá sa vo svojom úvode venuje Rubymu, jeho aktu a prípadnému (nulovému) motívu. Potom sa dostáva vďaka množstvu autentických, dobových záberov na spochybňovanie záverov Warrenovej komisie ale aj k takzvanej, "verejnej" konfrontácii dôkazov pred kongresom. Záver dokumentu môže v prípade Oswalda pôsobiť až trochu absurdne, no je to informácia o udalostiach, s ktorou sa veru v mnohých dokumentoch o atentáte na Kennedyho nestretnete.