• Romantický

Velmi nebezpečné známosti (1999)

Na to, že se jedná o film (víceméně) o teenagerech určený (nejenom) teenagerům, perfektní. To podivné napětí ve snímku funguje téměř po celou dobu, jediné, co "známostem" z mého pohledu ubírá "*" je náhlé zmoudření bohatého spratka Sebastiana.

Hříšné noci (1997)

Nemám ráda tu dobu, ve které se děj odehrával... Sice zajímavé pojetí, něco mezi satirickou komedií a dramatem, přesvědčiví herci..Ale . Brrr! Zvonové kalhoty!

Pomoc!!! Já mám rande (2002)

Hloupost. Rande ve třech s kazisvětským bezdomovcem Philem, nad kterým by ruply nervy i učiněnému beránkovi. Hlavní hrdina není schopen se ho účelně zbavit a hlavní hrdince to kupodivu nevadí. A co byla pro mě třešnička na dortu, byl Matt Damon brečící na Philově rameni...

Stmívání (2008)

Zhruba tak v polovině filmu už jsem měla v hlavě tisíc negativních vět o tomhle snímku.. Ale po závěrečných titulkách se mi to trošku rozleželo v hlavě. Ano, je to přeslazené, naivní, efekty sou laciné a jedinou prací maskérky bylo zajistit, aby měli všichni aktéři pleť jako alabastr. Ovšem, mohlo být hůř a na tento snímek se koneckonců ještě dalo koukat. Plus skvělá volba - Pattinson pro roli Edwarda Cullena. Nevím jak vy, ale já si upíra představuju asi tak.

Dobrý Will Hunting (1997)

Will vlastně není ani úplně sympaťák, ale stejně mu sakra držíte palce! Citlivý film, nepostrádající pointu a výborné dialogy... Tak by to mělo vypadat!

Mr. Bean (1990) (seriál)

A pak že je anglický humor suchý! Spousta herců se snažila prorazit rolí debila... Ale jediný Atkinson není k vzteku.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Je to kult. Kdo je nezná, jako by nebyl. A kdo v nich nebyl parodován, ten není skutečné slavný!

Sex ve městě (1998) (seriál)

Ulítlá móda, pan Božský, Carriiny monology, spousta sexu, ... Asi tohle bude náplň celého seriálu, ale ten konečný produkt je vcelku zábavný. Mám ten seriál ráda už proto, že vzpomínám na dětská léta, jak jsem čekala, až dosáhnu konečně věku, kdy budu moct sledovat něco se slovem "sex" v názvu.

Odložené případy (2003) (seriál)

Klasické najít - usvědčit - zavřít jsme viděli stokrát. Úžasné, jaký rozměr dává seriálu, když se v jednom díle pohybujeme v rozmezí spousty let. Když z mladých nerozvážných kluků jsou nenápadní starci... a přesto pořád vrahové, na které spravedlnost pořád čeká. Je krásné věřit, že boží mlýny melou, a každý hřích bude i po letech potrestán. Bezvadný námět!

Myšlenky zločince (2005) (seriál)

Konečně seriál, který neukazuje nejnovější technologii pro otisk prstu.. Nenechává vyšetřovat psa pracujícího pro pár housek se salámem.. Nespotřebuje tuny tabáku pro dýmku myslitele detektiva.... Konečně jde jednou o psychiku. Je to sice pohádka, jako všechny ostatní krimi, ale přemejšlet nad tim, v jakém rodinném zázemí vrah vyrůstal a kdo ho týral - mě to baví.