Prometheus (2012)

Absolútny mišung všetkého možného, ale bohužiaľ už veľakrát videného a lepšie natočeného. Scenár a chovanie postáv - úplná tragédia. Vizuál poteší, hudba nezáživná, sem tam scéna, na ktorú sa dobre pozerá. R.Scott natočil stopäťdesiatmiliónový diel Aktov X, alebo Krajných medzí. Nadväznosť na votrelca? Snívajte s nami. O space-jockeyovi z filmu Alien a dôvode a samotnom vzniku votrelca sa nedozviete ani hovno..50%

Kladivo na čarodějnice (1969)

Veľmi silná kávička. Atmosféra, herci, hudba a vsuvky s démonickým prejavom skvelého Václava Lohninského, to všetko sa vám postará o dokonale mrazivý zážitok, hoci snímka má už cez 40 rokov. Takmer dokonalé.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Zatiaľ dávam triezve štyri. Samozrejme finálne hodnotenie bude až, keď seriál skončí, resp.keď sa sága uzavrie a osudy jednotlivých hrdinov sa naplnia. K tomu, čo som doposiaľ videl nemám vážnejšie výtky. Knihy som nečítal, seriál ma baví veľmi, ale pár vecí mi občas kole oči. Explicitnosť sexuálnych a násilných scén je niekedy príliš samoúčelná a počet krásnych dev, ktoré opantávajú myseľ hlavným hrdinom, začína byť privysoký. SPOILER Zabili to divoškou, ktorá za Stenou narazila na J.Snowa. Človeka, ktroý žije absolútne necivilizovaným spôsobom, si predstavujem trochu inak. SPOILER

Zeitgeist: The Movie (2007) odpad!

Pre tych jednoduchsich, ktorym stacia z kontextu povytrhavane fakty a hned s otvorenymi ustami a zatajenym dychom zvolaju:"tak takto je to!". Oficialne media a elity beriem s rezervou a neverim im, ale aj podobne alternativne zdroje informacii beriem iba ako ubohu propagandu a iba druhu stranu tej istej falosnej mince. Dobre akurat tak pre pubertakov,nackov a snilkov, ktori veria na rozpravky.

Vynález (2004)

Zatial nehodnotím, keďže som druhú polovicu filmu celkom nepochopil. Napriek tomu ma ale zaráža tunajšie pomerne nízke hodnotenie. Aj keď som mal problém zorientovať sa hlavne v druhej časti snímky, dobre sa mi na to pozeralo. Komorný charakter len umocňoval realistický zážitok a tam, kde by hollywoodska produkcia tlačila na pílu, si Primer poradí s minimalistickou hudbou, civilným herectvom a predovšetkým vykreslením jednotlivých udalostí tak, ako by sa asi skutočne diali, keby...

Nedotknutelní (2011)

Na pomedzí troch a štyroch hviezd. 7/10, ale dávam tri. Páčila sa mi melancholicko-slzopudná melódia na konci, prirodzene pôsobiaci primitívny opatrovateľ, spôsob, akým dokázali tvorcovia podať absolútne žánrové klišé a humor, ktorý ma síce neohýbal v páse, ale príjemne podvihol kútiky. Hollywoodska sračka, ktorá sa naučila nosiť európsky kabát a pôsobí v ňom dosť prirodzene.

Brazil (1985)

Veľmi zaujímavá vec. Kdesi som sa dočítal, že Terry prenáša do snímky kafkovskú atmosféru a nádych absurdity, ja som však od spisovateľa toho veľa neprečítal, takže neviem posúdiť, snáď len z toho, čo som o jeho románoch počul. Byrokracia dotiahnutá do extrému, orwellovský chod spoločnosti, ľudia, ktorí sú iba čísla v tabuľkách a korporátnych procesoch, to všetko je silno cítiť v Terryho prvom scifičku. Oproti tomu láska ústrednej dvojce pôsobí v takto nastavenom svete ako perla medzi hovnami (čo môže byť ďalší orwellovský aspekt), hoci tu chémiu som až tak nepocítil. Pre mňa napriek výbornej atmosfére trošku prepálená stopáž a nudný vizuál. 7/10

Kick-Ass (2010)

Po druhom pozretí zvyšujem na 5 hviezd. Perfektne zvládnutá temná, aj veselšia teen-age-comedy stránka. Zábava, ktorá odšťavuje popkultúru s nulovou stratou vitamínov, pre mňa lahodný nápoj na osvieženie v časoch, keď život stojí za hovno.

Přizdis*áči (2011)

Prva polovica uletená v duchu seriálu, potom to už šlo s pridaným moralizovaním a vážnosťou mierne z kopca. Škoda. Tento druh primitívneho humoru (pozor, nepliesť si s americkým fekalo humorom) môžem, len ku koncu to už príliš hralo na city a to sa k Inbetweeners veľmi nehodí. Aj keď záver potešil :D.