Královská kobra (1999)

,,Jakoby mě zajímalo, co chmel je. Pro mě, chmel? Pche, legrační chmel!“ Královská kobra má nezvykle pomalé tempo vyprávění. Celé to zřejmě mělo působit víc napínavě než akčně. O to se režisér i pokouší, ale ne vždy s dobrým výsledkem. Úvod je poměrně zdařilý, ale pak již následuje snůška klasických klišé, ze kterých není cítit ani špetka nadhledu. Legraci si autoři dělají jen z místního homosexuála a bandy lovců, u kterých jsem se několikrát zasmál. Samotný had mě překvapil tím, že je poctivě gumový a nikoliv počítačový. Vypadá docela dobře, jen zblízka působí trochu nepohyblivě. Škoda, že se celý film bere tak vážně, a není zde mnoho prostoru pro srandu, s tou by to mohlo být příjemnější podívání.

Merlin a válka draků (2008) odpad!

,,Ztratil cestu.“ ,,Našel ji?“ Na tomto filmu je asi nejvíce povedl plakát. Celý film doslova prostupuje evidentní nedostatek peněz a režisérské invence. Přesto se tvůrci neúspěšně pokouší o davové scény s 15 lidmi. Samotní draci mají trochu podivné proporce a vypadají spíš jako okřídlení ještěři na steroidech. Herci jsou beze zbytku jedni z nejméně sympatických, co jsem kdy viděl. Jediné plus vidím v pěkných exteriérech, všechny ty lesy a hory působí příjemně. Totéž nemohu říci o soundtracku, který je plytký a snaží se působit epicky, což vůbec nekoresponduje s tím, co se děje na obrazovce.

Krokodýl (2000)

,,Je takovej kmen, v Africe. Žije z ječmene, víš?“ ,,Kam chodíš na tyhle?“ ,,Já to beru prakticky, víš?“ Takhle šílený film jsem opravdu nečekal. Tomuto filmu jasně dominují dva prvky, dřevěný krokodýl, který plave jako prkno, a super scénář nabitý hláškami, které se nedají vysvětlit, natož pochopit. Z nejasného důvodu se tedy krokodýlímu zabijákovi říká ,,Plochý pes“, týnejdžři se po cestě autem baví o ječmenu a tak dále. Krokodýl samotný je chytřejší než všechny postavy dohromady a tak je nahání všude, kde se dá, dokonce i na záchodě. Bohužel v druhé půlce filmu chytne všechny budoucí oběti plaza hrozný rapl, takže jsou všichni hysteričtí a řvou na sebe, což je bolest sledovat. Na závěr, který postrádá jakoukoli špetku logiky, se však vyplatí počkat.

Muž, který věděl příliš mnoho (1956)

,,I don’t know, in school they call it the dark continent. This is twice as bright as Indianapolis.“ Trochu je mi tohoto filmu líto. Zpočátku byl totiž vynikající, napínavý i zábavný zároveň, ale pak tempo hodně zpomalilo a ke konci se už film táhnul jak sliz. Přesto mě jeho zakončení potěšilo a celkově jsem si film užil. Jen jsem možná čekal něco víc dramatického. Z herců mě potěšil výkon malého Christophera Olsena, který byl hodně přirozený a uvěřitelný.

Sněžní pavouci (2007) (TV film)

,,Žádné telefony, internet, satelitní televize, jenom prašan.“ Kombinace pavouků a sněhu mi zněla velmi lákavě a doufal jsem v trochu nekonvenční ,,pavoučí“ film. Celý příběh je takový klasický se všema klišé zvířecích céčkových filmů. Herci byli nevýrazní až nudní, nebyl mezi nimi nikdo, kdo by nějak táhnul zábavu. Nejtristnější byl asi olympijský tým složený z mladistvých, kteří vypadají jak povaleči, a skupina vojáků co si netroufne na tři pavouky. Nejlepší a nejzábavnější byly pavoučí útoky na lyžaře na sjezdovce, které byly dokonce i dobře natočené. Ale pavouků samotných bylo málo, celkem jen šest. Jinak má film spousty hluchých míst a ani závěrečné vyvrcholení nestojí za nic.

Čtyřlístek ve službách krále (2013)

,,Čerstvé mléko! Smetanový krém! Co si račte přát, to vám můžu dát!“ Čtyřlístek mi přijde naprosto šílený, a to ve všech směrech. Nejvíce je to vidět na příběhu, který plácá páté přes deváté, objevují se různé kličky, mění se pravidla, cestuje se časem a prostorem pomocí pití tekutého zlata, mobilem se volá na mořskou mušli, atd. Pochválit musím animaci, která není nepříjemná na oči a je správně dětsky pohádková. Nechápu vedlejší dějovou linii se zlatými cihlami, která se s tou hlavní protnula jen jaksi omylem. Product placement mi přišel hodně vlezlý, obzvlášť když se jedná o film cílený na dětské publikum. Kdyby byl tento film tak o dvacet minut kratší, určitě by se mi líbil víc, takhle se v něm objevovalo až příliš hluchých míst.

Duch (1990)

,,Kašlu na nebe, chci v bance inkasovat ten šek!“ Duchovi se nedá upřít zajímavý a neobvyklý příběh, který je navíc dobře zpracován. Na druhou stranu se čas od času objeví až příliš přeslazené romantické pasáže, u kterých mě spíše jímal smích. Herci mi byli vesměs sympatičtí až na Demi Moore, která prostě vypadala jako ošklivý chlapec. Celkově vzato je to příjemný film, který si však už asi nezopakuji.

Prci, prci, prcičky: Kniha lásky (2009)

,,Chlapci tvého věku rádi experimentují a zkouší nové věci... se zvířaty. Sedmé Prcičky se příběhem vrací k prvnímu dílu., což je jedině dobře, protože tím odpadají šílenosti předchozích dílů. Úspěch prvních dílů však stál velkou měrou na sympatických postavách, které zde však nejsou. Soundtrack mě také příjemně překvapil, protože se vrací k pop/rockovým skladbám, které jsou mnohem lepší než ty rapové skladby v předchozích dvou dílech. Celkově vzato je však příběh trochu nudný, chybí mu určitý drive. Tento díl se rovněž neobejde bez nechutností, které prostě nedokážu pochopit.

Fargo (1996)

,,And for what? A little bit of money.“ Bratři Coenové válí! Fargo vypadá jako sourozenec No country for old men jen s tím rozdílem, že se odehrává v zasněžené zimní oblasti. To dodává celému filmu vynikající trochu depresivní atmosféru, které dokáží Coenové dobře využít. Kamera je vynikající s jedním opravdu špičkovým záběrem, který působí zprvu jako vizuální klam. Příběh a postavy jsou správně uhozené s notnou dávkou tragikomičnosti. Film skvěle doplňuje jednoduchý, ale přesně pasující soundtrack. Mezi herci mě nejvíce potěšil výkon Frances McDormand, která byla velmi sympatická.

Moonraker (1979)

,,Have you broken something?“ ,,Only my tailor’s heart.“ Další Bond se tentokrát motá kolem vesmíru, a to doslova, protože se do něj dostane až těsně před závěrem. Před tím se jako obvykle prohání různými atraktivními lokacemi, kde se dostává do předvídatelných situací, což mě hrozně nudilo. K tomu se zde vrací Jaw, který mě iritoval už v minulosti. Tady je nesmrtelný a megasilný, což je smíchu stejně jako jeho ,,románek“, který je už naprosto mimo. Scény z vesmíru působí napůl dobře, ale i trochu legračně, hlavně přestřelky lasery. Celkově vzato je tento díl spíše nudný, k čemuž přispívá i šíleně dlouhá stopáž, která by šla v klidu o půl hodiny zkrátit.