Python (2000) (TV film)

,,Já, Sekáč Kelly se tě ptám! Uzavřeš ten obchod?“ Python mě potěšil. Nesnaží se evokovat horor, místo toho je cítit komediální až parodická atmosféra. Herci jsou sice prkenní, ale scénář jim dává do úst perly. Například tak vtipné nakupování nemovitostí jsem ještě neviděl. Had při přimhouření jednoho oka nevypadá zas tak hrozně a objevuje se poměrně často, což je určitě jen dobře. A k tomu si dokáže se svými oběťmi pěkně pošpásovat, takže o zábavu není nouze.

Zítra vstanu a opařím se čajem (1977) odpad!

,,Najdete si něco teplýho. No, tady si snad vyberete.“ Tento pokus o sci-fi film dopadl opravdu hrozně. Už prvotní záměna dvou bratrů je scénáristicky velmi špatně provedená, mezi nimi není v běžné konverzaci skoro rozdíl, takže hlavně v pozdějších fázích filmu, kdy má každý aspoň dva dvojníky, je naprostý chaos. Samotný příběh mi přišel plytký, motivace postav jakž takž, ale jejich chování úplně divné a nepravděpodobné. Korunu tomu nasazuje soundtrack, který jako jediný prvek z tohoto filmu u mě vzbudil smích. Jinak jsem se nezasmál ani jednou, což je na komedii asi dost málo.

Neuvěřitelný Hulk (2008)

,,This will protect you for yourself.“ Hulk mi přišel hrozně nezajímavý. Nejvíce mě zaujaly asi logické chyby, kterých se vyskytuje opravdu hodně, a jsou do očí bijící. Například neschopnost generála najít hlavního hrdinu, který navíc komunikuje přes internet a stýká se s jeho dcerou, to je už je po Bournově sérii docela trapné. Všechny akční scény mi přišly hodně umělé a strojené. Speciální efekty byly špatné, například vrtulník působil spíše jak z lacinější počítačové hry. Aspoň, že herci byli sympatičtí. Edward Norton to uhrál se ctí a Liv Tyler pořád srandovně šišlá jako elfka.

Zmije útočí (2008) (TV film)

,,Upřímně, už se důchodu nemůžu dočkat. A teď buďte laskavě zticha!“ Další ,,hadí“ film se velmi povedl! Zmutované zmije jsou tentokrát velmi rychlé, loví ve smečkách, mají úžasný zvukový reperoár a dokážou dokonce prokopnout dřevěné dveře! Prostě logika odešla kamsi stranou a místo ní zavládla příjemná oddychová zábava, kdy je největší legrace fandit plazům. Ono to vlastně ani jinak nejde, když se všechny postavy chovají jak padlé na hlavu. Například půl hodiny zavření v domě vyřvávají, ať utěsní všechny otvory, a nakonec se zmije stejně proplazí obrovskou dírou pod hlavními dveřmi. Mimochodem, film má zajímavé obsazení, je zde Vicky z Prciček, Jednoruký, jednonohý a jednooký Sean Laughrea z Utopence na útěku a generál Hammond z Hvězdné brány. Prostě srandy kopec pro nenáročného diváka.

Prci, prci, prcičky: Spolek Beta (2007) odpad!

,,Pánové! V této válcovité nádobě z hliníku se nachází padesát pět litrů sladového nápoje.“ Spolek Beta je na prd! Je to jen snůška nahotinek a naprostých perverzáren složených většinou z nějakých stříkajících výměšků. Příběh o rivalitě dvou spolků je tady zobrazen jen jako směska kanadských žertíků a sem tam nějaké pařby. Občas se sice nějaká dobrá hláška objeví, ale většinu času vyplňují humusácké scény, kterých je zde nejvíce, co jsem v sérii Prciček viděl. Nechápu Eugena Levyho, že do téhle ptákoviny vůbec šel.

Do útoku (1987)

,,Smažené kuře s bramborem obsahuje asi sto kalorií a padesát procent tuku.“ Na tomto filmu je vidět, že na scénáři pracoval Stallone, takže se ve filmu objeví ta jeho myšlenka, že je nutný bojovat a nevzdat se. To ale výborně funguje v sérii o Rockym, ale vůbec to nezapadá do tématu kamioňáka, co chce vyhrát mistrovství v páce. Příběh mi připadal hodně ujetý, se spoustou nelogických zvratů a motivací postav. Závěrečné ,,vyvrcholení“ filmu ve společnosti zpocených supících hor masa, které se snaží za nesmírného hýkání přepáčit soupeře, mi přišlo skoro nechutné. Do útoku je tak asi jedním z nejhorší Stallonových filmů, které jsem doposud shlédnul.

Vražda na objednávku (1954)

,,Before you go any further, old boy, do consider the inconvenience.“ Tento film je takový nenápadný. Skoro celý se odehrává jen v jednom pokoji a stojí jen na dialozích mezi postavami, takže působí skoro jako divadelní představení. Přesto však Hitchcock zařídil, že to není vůbec nuda, právě naopak. Atmosféra by se dala krájet a napětí houstne až do samého konce. Sice právě konec vyloží karty trochu příliš brzy, ale to už je jen detail. Velmi mě potěšila herečka Grace Kelly, která je asi jedna z nejšarmantnějších dam, které jsem kdy viděl.

Megamind: The Button of Doom (2011)

,,My new super-secret super-hero super-suit!“ Přídavek k Megamindovi působí spíš jako bonus k Době ledové plný skákání a létání. Jedná se jen o jednu akční sekvenci o zlikvidování jednoho přerostlého robota. Neobsahuje to žádné vtipné hlášky ani nadhled, které byly k vidění v původním filmu. To než takový bonus, tak raději žádný.

Megamysl (2010)

,,Oh, that, sir, is called a window.“ Tvůrcům Megaminda se úspěšně podařilo vytvořit chytrou a hlavně nečekanou parodii na všechny ty superhrdinské filmy, kterými se to v současnosti v Hollywoodu jen hemží. A parodie je to se vším všudy. Dočkal jsem se tak naprostého převrácení všech možných zažitých schémat, siláckých hlášek a trapného patosu. K tomu hraje naprosto vychytaný soundtrack složený ze starých pecek AC DC a Ozzyho Ossbourna. Postava Megaminda je prostě jedna z nejstylovějších animovaných charakterů!

Byl jednou jeden polda III - Major Maisner a tančící drak (1999) odpad!

,,Jiřino! Mně se to tady vyvlíklo. Mám to rozpárat?“ Závěrečný díl se už beze studu nese na vlně absolutní trapnosti. O příběhu zde již nelze vůbec hovořit, vše stojí a padá jen na záměně hlavního hrdiny s jeho dvojníkem, což mě nepřišlo vůbec vtipné ani zajímavé. Naprosto nepochopitelné pro mě byly dějové linie se starostou, jeho ženou, bordelem na služebně či ministrem. Těhotný Sypal a šílený Moravec jako Mickey Mouse jsou už jen třešničkou na tomto zkaženém dortíku.