Láska a smrt (1975)

Jaké je to být mrtvý Borisi? _ Jedla jsi někdy kuře u Treskyho? _ Jo. _ Tak tohle je horší. Woody Allen v nejlepší formě, toto je asi ta nejvtipnější parodie vůbec, počínaje nádherným smíchem strýčka Nikolajeva, konče zfušovaným pokusem o atentát na diktátora, kdy ho jeden majzne flaškou po hlavě a potom nad ním oba stojí a vedou diskusi o tom, zda je vůbec etické ho zabít. W. Allen je prostě geniální - magor - ale geniální, je vůbec možné se do něho v tomhle filmu nezamilovat? Nikdo jiný neumí takhle vtipně podat zcela vážná témata a ještě u toho parodovat ruskou klasiku.

Dr. House (2004) (seriál)

Hugh Laurie je génius. Osobně si myslím, že celý úspěch toho seriálu stojí na něm a na způsobu jakým hlavní postavu pojal. Nikdo jiný by totiž nebyl schopen zahrát takto postavu, kterou by v reálném životě asi všichni ukamenovali tak, aby jste ho měli rádi a ještě to bylo i vtipné.

Přátelé (1994) (seriál)

Kde se ve všech bere to nadšení?? Kristova noho .. jednu hvězdičku dávám za 1 scénku která mi přišla relativně vtipná (myslím, že jsem se uchechtla).

Muž z Acapulca (1973)

A já jsem si už myslela, že francouzi neumí být vtipní. Tedy alespoň Belmondo s tím svým neměnným pseudodrsnáckým výrazem ne, takže z tohohle jsem pochopitelně úplně na větvi. Herec tady paroduje sám sebe v příběhu neúspěšného spisovatele, kterému se nikdy a nic nedaří a všechny svoje mindráky a kiksy si vynahrazuje ve svých knihách jako tajný agent Bob. Ovšem mezi románovou fikcí a realitou života je propastný rozdíl a způsob jakým je to ve filmu vyobrazeno je prostě božský. Pisálek je přes zjevné lůzrovství neskutečně sympatický a nejde mu nefandit. Pro mě životní role Jean-Paul Belmonda, kéž by takových počinů měl víc, namísto různých profesionálů, samotářů a lovců.

Hoří, má panenko (1967)

Tak na základě téhle záležitosti jsem úplně změnila náhled na Formana. Ráda bych napsala, že film je geniální nebo aspoň brilantní, ale to už tady napsalo x dalších uživatelů. Takže jinak: PODÍVEJTE SE NA TO!!!

Anděl zkázy (1962)

Poprvé jsem Anděla zkázy viděla už dříve, ale po nekonečné čtvrhodině, která mi připadala jako celý den, jsem ho vypnula. Teď jsem se k němu náhodou dostala podruhé, tak mě napadlo, že jsem třeba předtím měla zrovna špatný den, určitě to není tak hrozné, podívám se znovu. Začátek - zaměstnanci postupně opouštějí paní domu, která čeká hosty. 5 minut. Dále nóbl večírek. Boháči se ládují u prostřeného stolu. Číšník rozfláká jeden z chodů o zem. 10 minut. Boháči na večírku vedou absurdní dialogy. 15 minut. Boháčům se nechce odejít, je jim na návštěvě tak dobře, že zůstávají až do rána. 20 minut. Boháči stále nejsou schopni jít domů. Zjišťuji, že mi dělá menší potíže rozlišit ženské postavy jednu od druhé. Protírám si oči a jede se dál 25 minut. Boháči se rozvalují na pohovkách a uvažují, co mají dělat. Jeden z nich z toho upadne do kómatu. 30 minut. V místnosti se objeví číšník, který už potom taky nechce odejít. 35 minut ... neee, nejde to, opravdu to nejde! Jestli jsem nepochopila úžasnou genialitu tohoto velenudného díla jako zjevně všichni ostatní zde, tak se omlouvám. Možná mám dneska taky špatný den .. anebo je to opravdu tím filmem?

Tetsuo (1989)

No teda .. tak tento film si nemusí hrát na to, že je ujetý, Tetsuo ujetý opravdu je. Je zcela jasné, že se nemůže už z principu líbit každému, jak je vidět i v rozporném hodnocení. Celý film připomíná nějakou psychotickou noční můru a to je to, co ho dělá tak zajímavým, má prostě grády a atmosféru, které přidává i odpovídající hudba, zajímavé efekty, pološílení herci, kamera a .. vůbec všechno. To se ani nedá slovy vypovědět, to chce vidět. Pan Tsukamoto asi není zcela normální, ale díkybohu za to. Pro mě to byl neskutečný zážitek, já snad začnu sledovat japonské filmy nebo co.

Městečko Twin Peaks - Pilot (1990) (epizoda)

V jednom kuse jsem někde četla jak je Twin Peaks úžasný, kultovní a přelomový, tak mi to nedalo a podívala jsem se aspoň na pilot. No zklamání jak hrom, možná jsem očekávala příliš. Proč v tom filmu neustále všichni brečí? S postupem času už mi to připadalo až směšné, v tom byl nějaký záměr? Působilo to dost divně. Ani jinak mi TP nepřišel jako film ze kterého bych nespala, spíše naopak. Většina děje byla vata a vrah, který se zřejmě skrývá někde ve městě se v ní naprosto ztrácí. Ta oslavovaná temná atmosféra je strašně vynucená a nepřirozená. Jestli účelem pilotního filmu je nalákat diváky na seriál, tak tady to fungovalo přesně naopak.

Časové pásmo bylo změněno