Noční běžec (2015)

Nepriateľ štátu vs Rozsudok smrti. Veľmi efektívne natočený film, ktorý si drží rytmus celý čas a preto tých 114 minút utečie ako nič. Konečne som mal možnosť vidieť Eda Harrisa v poriadnom filme, pretože poslednú dobu sa dáva na žalostné role. Film so slušnou a jednoduchou zápletkou, príbehom a hereckým obsadením. Ja som spokojný, Neesonovky sú pre mňa pomaly ako droga. Nie sú to síce trháky no o žiadnu hanbu v žiadnom prípade z nich nejde. Takže dávam slabšie 4*

Dlouhý polibek na dobrou noc (1996)

Strašne nedocenený film. Možno je moje vysoké hodnotenie podložené tým, že si ma film získal už pred 13 rokmi a zanechal vo mne stopu, akú majú problém zanechať dnešné filmy v "červených percentách". Od začiatku do konca akčná jazda so super hereckým obsadením a vynikajúcou hudbou. Film sa netvári ako áčko zato je to jedno z najlepších B-čiek aké som kedy videl. Tento film si zaručene zaslúži byť v červených číslach no pri počte 4644 hodnotení je 65% myslím aj tak OK.

Don Chichot (2007)

Milá rozprávočka, ktorá neurazí. Podobnosť v shrekovi je jasná, avšak na to, že tento príbeh nerobili miliardoví DreamWorks je grafika a spracovanie na vynikajúcej úrovni :) Príbeh pekný i keď trošku zložitý pre chápanie menších ratolestí. Hudbu tiež nemusel robiť žiadny Zimmer s miliónovým honorárom. Postačil Londýnsky orchester, ktorý si hravo s rozprávkou poradil. Ale ako som už povedal, pohodová oddychovka. Hodnotím lepšie 3*

Den po konci světa (2014)

Za začiatok jednu hviezdu....no zbytok hrozná kravina...Prosím všetkých, aby neplytvali svojím drahocenným časom a tento film nepozerali. Život je len jeden, a je moc krátky na to, aby ste sledovali takúto neskutočnú kravinu.....PS: Zľakol som sa počas tohto hororu len raz a to keď ma drahá počas spánku popri filme zobudila

Dřív než půjdu spát (2014)

Dobrý filmík, no čakal som trošku zamotanejší príbeh. Ale ako jednohubka na večer je tu super.

96 hodin: Zúčtování (2014)

Vysoko podhodnotený film tu na csfd. Slabšie oproti jednotke avšak výrazne lepšie a živšie oproti dvojke. Pekné ukončenie tejto série. Majstri stihu, ktorí tu nadávajú na pár sekundové zábery by mohli zverejniť čo nastrihali oni :) Liam super Maggie taktiež :) A celkovo spokojnosť aj s menším zvratom v závere. 4*

Tokarev (2014)

Jeden z nedocenených filmov, ktorý má neskutočnú dynamiku. Človek sa ani na chvíľku nenudí, dej je síce klišovitý, ale to čo príde na záver vo mne utvrdilo hodnotenie 4 hviezdy :)

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Famózny masaker aký som presne očakával. Krásne nadväzuje. Veľmi pekne natočený koniec trilógie tak ako sme zvyknutí. A samozrejme krásna Evangeline Lilly konečne v poriadnom filme :)

Interstellar (2014)

Neskutočne skvelé sci-fi, ktoré vtiahne a nepustí. Nolanove prvky je vidieť na každom rohu knižnice :) A hudba, .... hudba Hansa Zimmera je vo filme takmer stále. 4/5 stopáže hrá hudba a 1/5 stopáže je úplné ticho. Teória, ktorá pokulháva, ale je dostatočne vysvetlená pre to aby sme nehľadali logické diery. Len tie čierne. Filmu dávam 5* pretože ma zaujal ako už dlho žiadny iný film a určite to chce ešte niekoľko zhliadnutí. Ďakujem Pán Nolan.