The To Do List (2013)

Na to jakou ligu film kope, hraje výborně. Řechtal jsem se od začátku až skoro dokonce. Asi bych si odpustil některé až moc nejpné vtipy, ale celkový dojem byl skvělý. A taku oceňuju, že hlavní postava se chová jako lidská bytost (tj. že nakonec NEprozře a NEzmění svůj život) a BEZ morálního ponaučení.

Superbad (2007)

Opět a zase, oficiální text distributora je úplně mimo. 90%

Světová válka Z (2013)

Komntuji prvůběh filmu, nemá cenu číst před vzhlednutím. Omlouvám se, jako biolog nemůžu jinak. Samozřejmě chápu, že se má jednat o Sci-fi, takže jedme tomu, že nějaká takováto nemoc existuje. ALE, ze všech možných logických věcí, které by se začali zkoumat jako první se nezkoumala ani jedna (od zkomání fyziologie zombií až po izolaci DNA infekční částice (toho hňupa který se po 30 letech laboratorní praxe bodne jehlou v moment, kdy měl používat pipetu nepoučítám)) Pokud se oprostím od výzkumu a biologie, lze jmenovat spoustu dalších hloupostí. Všimněte si, jak všichni na světě chápou, že Gerry je ten, co může zachránit celou planetu (ať je kdekoliv, všichni vynakládají extrémné množství energie na to, aby mu pomohli utéct. Akorát pár světlých vyjímek, které se nám snaží ukázat jak tvrdý a krutý tento svět může být sterotyp "pomáháme Gerrymu" narušují. Na záchranné lodi je neuvěřitelně vysoko postavený týpek, který si nemůže ani prosadit ženu a 3 děti na palubě? Dále, několik dní tu zuří zombie pandemie a žádný z nemocných přeživšich není schopen vytočit tísňovou linku? Zombie žánr je naprosto neudržitelný ve vážném pojetí, je to natolik velký zásah do okolního světa, že si nikdo nedovede představit co by se dělo, protože musí jeden autor vymyslet, jak se budou chovat statisíce lidí a takového tu zatím ještě nemáme a kdybychom měli, pochybuju, že by se pustil do zombie sci-fi. Uf.

Iron Man 3 (2013)

Chyběla tomu jistá kohéznost. Obleky byly v brutálně různých kvalitách a mutanti taky. Patriota složilo, když ho vzal ohnivák za ruku, Tonyho na konci nesložilo mnohem více teplých doteků. Program "banda robotů Vám rozseká prdel" bych očekával že zapne, když na jeho dům letí raketa, nebo když je někde v knedlu a nutně potřebuje oblek. Další zvláštnost - jak je možné, že genius přes zbraně a bezpečnostní systémy nemá doma něco jako alarm naponený na radar... Ach jo, myslím, že u psaní scénáře chyběl člověk schopný uvařovat trošku racionálně.

Super (2010)

Bylo zvláštní, jak hlavní protagonista nechápal váhu života (sekal hasákem do hlavy. Každý z těchhle úderů mohl být smrtelný) a zároveň věřil v lidské hodnoty a byl oddaným věřícím. Hlavní hrdina byl kombinací neslučitelného - velmi střízlivého a naprosto vyšinutého člověka, což je teprve první věc která mi vadila. Druhá je nádherná Ellen Page, která zde hraje mentaně zaostalou dívku tak špatným způsobem, až to bolí. * za to, že se hned šel vyzvracet!

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Když jsem četl hobita, měl jsem dost jiné představy ohledně... ...ohledně skoro všeho. Skřetů jsem si představoval méně, nemotornější, ale zároveň méně přiblblé trpasliky s pořádnýmy fousy (Kiliho strniště vypadá fakt dost divně.), skřetí chodby jako chodby v jeskyni, ne jako žebříky ve vzduchoprázdnu... Kdyby vše vyhrotil o trošku méně a z velkých čarodějů nedělal to co má karvička mezi nohama, mohl to být skvělý film. To jediné co je oprati kníze lepší je výprava, kdybych děj z knihy neznal, byl bych absolutně po*** z toho, co se bude dít dál.

Comprar, tirar, comprar (2010)

Nic moc nového pod sluncem... Pár obohacujících momentů nemůže vyvážit emotivní protahování a opakování těch samých scén.

Paralelní světy (2012)

Film těží ze svého velmi originálního nápadu - co by se stalo, kdyby proti sobě byly dva světy a každý z nich přitahoval jiné věci. Z tohoto základu autoři vytěžili strašně milé nápady (únik ropy, vodní cylky). Bohužel skoro vůbec nedává smysl (J*A*S*M je shrnul moc pěkně), na začátku jsou deklarovány věci které se skoro všude popírají. Co bych chtěl však vyzdvihnout, tak tam, kde to zrovna smysl dává, je to moc nádherné a že Jim Sturgess podal skvělý herecký výkon. 3.5*

Jumanji (1995)

Film má parádní námět a skvělou atmosféru. Oproti spádu současných filmů má trošku vleklý začátek. Na druhou stranu oproti téměř všem současným filmům - dává smysl a je brutálně propracovaný. Udivuje mě, že takový avatar má více procent...