Návštěvníci 3: Revoluce (2016)

18 let, to je zatraceně dlouhá doba. Stálo to za to? Rozhodně! Pavel Trávníček sice Jackuouillově hlasu zoufale chybí, a stejně tak filmu zoufale chybí trocha akce navíc, což film nahrazuje nudnými dialogy postav pro děj zcela zbytečných, ale nevadí, aspoň těch posledních 15 minut za to pořád stálo. Takže vzhůru do dalšího dílu a proboha, ne zase tak strašně dlouho.

Pearl Harbor (2001)

To byla událost tehdy. Škoda že mi už je známo, že film obsahuje asi tolik historických informací, kolik zápis z dějepisu podprůměrného žáka základní školy a že ten Doolitlův nálet se sice odehrál, vskutku to však nebyl tím obratem ve válce. Ale nevadí, co se týče ohnivých koulí je Michael Bay v té nejlepší formě, a romantická linka funguje (skoro vždycky) taky, i když za to vděčíme hlavně maestru Hansi Zimmerovi. A neskutečným křivkám Kate Beckinsale...

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Ne, prostě si víc jak polovinu nezaslouží. Proč? Sice taky nejsem dvakrát nadšený z té spousty vaty, ale překousnu to. Radši se budu místy trochu nudit jako u jedničky než abych sledoval, jak PJ každou knihou nedanou scénu vyplní nějakým svým výplodem. To je to co mě na tom trápí nejvíc, kam se žánrově hobit posunul, a to, že zde Peter Jackson zbořil a ztrapnil vše co v Pánu prstenů postavil. Když jsem viděl kinoverzi, myslel jsem si že je to vina nenasytných pánů z WB nebo MGM, u kterých mi PJ připadal jen jako loutka. Před prodlouženou verzí jsem se však stačil podívat taky na King Konga, a potom mi došlo že celý hobití problém začal už tehdy. Pána prstenů natočil PJ s nožem na krku, nikdo mu nevěřil, a osobně se domnívám že právě díky tomu tlaku a nedůvěře se to tak povedlo. Po jedenácti oscarech však už by PJ největší hvězda hollywoodu, utrhl se ze řetězu a ztratil veškerý cit, soudnost i vkus. To je to, čím hobit tak neskutečně, a při tom zbytečně trpí. I v tomto filmu je dost scén, které ukazují, že to jde, jsou však pohřbeny např. pod Legolasovými šaškárnami, kamenou věží vyztuženou ocelí, neskutečně trapnou Alfridovou linkou, nebo berličkami účelově odkazujícími na pána prstenů. Takové věci do Tolkiena nepatří a PJ to má vědět nejlíp. Druhou lopatu, kterou PJ hodil na tento hrob, naplnil tunami jedniček a nul, které z jakékoli nehrané scény vysály veškerý život. Samotná prodloužená verze je aspoň pro mě víceméně zbytečná. Zatímco u dračí poušti byly přidané scény darem z nebes a pro celý film pořádnou injekcí, u bitvy pěti armád jsou ve většině případů jen prohloubení všech obtíží. Proč tam nebyla scéna s tím zatraceným zlobřím pokladem??? Howard shore mě taky přesvědčil, že všechen středozemský prach vystřílel už před 10ti lety (na druhou stranu za to buďme rádi, když díky tomu se mu povedl nejlepší soundtrack všech dob). Je smutné, že nejlepší částí filmu se chtě nechtě staly závěrečné titulky. Proti mé vůli to John Howe, Allan Lee a Billy Boyd na poslední chvíli ještě zachránili.

Past na rodiče (1998)

Možná trochu sentimentální, ale pořád dost dojemné, dost chytlavé, i dost zábavné, takže hádám, že není na čem ubírat. Co se to s tím roztomilým děvčátkem až do dneška stalo...

Bronson (2008)

Trpělivost mi došla v devatenácté minutě. Pak jsem zbytek překlikal, jestli tam není ještě nějaká rvačka, na kterou by stálo za to se podívat, ale kde že. Ať to byl záměr nebo ne, tak Hardy s naprosto nesympatickým vzezřením a obličejem na kost rozbitým, ani forma jakou prezentuje svou kriminální minulost mi vůbec nesedla. strhnout diváka na stranu grázla, to se dělá jinak.

Apollo 13 (1995)

Tom Hanks i celý zbytek osazenstva, Ron Howard, i James Horner v životní formě. Vskutku obdivuhodná a skvělá proměna čistě dokumentárního příběhu v napínavý a přesvědčivý celovečerní biják. Co víc si přát?

Birdman (2014)

Snímek má sice vtip, nápad, filmařskou kvalitu, i skvělou kameru a hudbu, tedy vše co potřebuje, a i když nuda to není ani zdaleka, přeci jsem jen musel místy mé pozornosti pomoct nějakými bezvýznamnými vedlejšími činnostmi...je to přece jen jedna hvězdička na ČSFD. Nemohu posoudit, jestli si film zasloužil všechny ty oscary na úkor ostatních nominací nebo nikoli, mohu však říct, že předpoklady k tomu film určitě má, takže proč ne.

San Andreas (2015)

A to jsem se na to tak těšil. V podstatě to jediné, na co se dá koukat je rock a prsa Alexandry Daddario. Jeden by si z trailerů pomyslel, že aspoň ty triky budou za něco stát a nebylo by to poprvé, co vizuální stránka utáhla celý film, jenže San Andreas na tohle zkrátka nemá. Už ten klišoidní scénář (což se ani nikdo nepokusil nějak zamaskovat) v čele s neskutečně tupými dialogy je dost těžké závaží, buď však na triky pořád ještě nezbylo dost peněz, nebo filmové plátno na takové množství jedniček a nul pořád ještě nemá. Holt bude muset toto teritorium ještě nějaký čas přenechat PC hrám a animovačkám.

International (2009)

Tady se film nejspíš nejdřív obsadil, potom naplánovala ta přestřelka a pár špionážních a detektivních vychytávek a až nakonec se to poslepovalo nějakým scénářem s koncem se vší pravděpodobností nastaveným "až dojdou peníze". Dokud se film soustředí na první dvě položky, není relativně žádný problém. Jenže pak je to už celé třeba uvést do kontextu a...průšvih. Bankéři ovládají svět...konspirační teorie o Kennedym a WTC jsou při nejlepším stejně uvěřitelné.

Velmi křehké vztahy (2007) (seriál) odpad!

Gratuluji tomuto nechutnému projektu. Zkratka, nebo i plnohodnotný název se staly obecně užívanou frází a svou neskutečnou vlezlostí, otravností a všudypřítomností se mu podařilo vštípit mi Danu Morávkovou jako neskutečně nesympatickou postavu reprezentující ve všech telenovelách, do kterých vlezla a ještě vleze nekonečné bolestínství, stěžovatelství a falešné, tak neskutečně hluboké neštěstí. Pár facek.