Bourneovo ultimátum (2007)

Trilogie, co šla od desíti k pěti. Rozuzlení asi jako když Jeníček s Mařenkou narvou ježibabu do pece. Nic špatného, to neříkám, ale zároveň nic tak oslnivého.

Twister (1996)

No, docela vzrušující podívaná, která vás svou koukatelností odreaguje od šedi všedního dne. Žádný velký čáry máry, film s pár dobrejma efektama, povinnou romantikou (:-/), sympatickejma postavama a dávkou napětí. Až na dramatickoromantickou scénu exmanželů, kteří zapomenou, že se na ně řítí tornádo, bych tomu asi nic nevytkl.

Vikingové (1999)

Čím film pokračuje dál, tím se zhoršuje. Na začátku to vypadá slibně, je tu přeci Banderas a jeho charisma. Ovšem toho v roli zakřiknutého muslima moc neukáže. Děj je takový vratký prohnilý srub, držící se na stromě na posledním hřebíku. Nějakou svou formu i záměr má, ale moc to tak nepůsobí. Na konci se srub zřítí, rozpadne se na cucky a já si jdu radši pustit The Vikings s Kirkem Douglasem z roku 1958, kteří aspoň ukazují, jací Vikingové byli.

Nedotknutelní (2011)

Kdo chce zase taky inteligentní humor a nechce sahat po starých komediích, má zde Nedotknutelné. Budete se řehtat a řehtat a hlavní postavy, jedna jak druhá, vám budou v hlavě dělat společnost ještě dlouho potom. Nejlepší scénka jak zkouší lít na ochrnulého ten horký čaj :-D :-D

Mumie: Hrob Dračího císaře (2008)

Film, kdy většina diváků řekne:,,Tohle už točit neměli." Otravné, nudné, nenapínavé, předvídatelné, zbytečné.

Masakr na svatého Valentýna (1967)

Mně přišly herecké výkony herců, které jsem vůbec neznal, více než dobré. Celý film byl dělán s tak úžasným pocítěním a pečlivostí, že se na to celou dobu skvěle dívalo a vtáhlo mě to úplně do děje. Divím se, že to tu má tak nízké hodnocní.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Pecka jako svi**!! Lepší než jednička i přesto, že je všem zas o další dva roky víc. Zábavné, sebe samo parodující, ale hlavně opět neotřelé a superakční! Lepší než The Dark Knight rises! Nejlepší akční film roku 2012!

Expendables: Postradatelní (2010)

Žádná akční fraška, nic okoukaného. Děj sice není nijak bohatý, ale akční stránka je prvotřídní. Nikomu z těch cápků léta na akčnosti neubrala. Je se zkrátka na co dívat!

Fakulta (1998)

Zajímavý film se zajímavými herci. Robert Rodríguez věděl, jaké teenagerovské tváře vybrat. Nemohl si vybrat lépe. Každý z hlavních teeagerovských postav tu podává vynikající výkon, z nichž nejlepší zcela bez debat Josh Hartnett, kterého jsem tímto objevil. Děj je rovněž velmi vzrušující. Tajemná atmosféra s nepředvídatelným dějem vytváří více než nadprůměrnou podívanou v tomto multižánru. Jedninou výtku bych měl ke zlomovému okamžiku celého filmu, kdy se Elijah Wood s Cleou DuVall shodnou až moc rychle a snadno, že profesorský sbor ovládly mimozemšťané. Tato maličkost strhává hvězdu jinak po všech stránkách výbornému filmu. Jinak jsem na tento film přišel díky demoverzi počítačové hry Obscure, která je tímto filmem inspiována.