Kronika (2012)

Pět hvězdiček neudělím snad jen proto, protože hlavní prvek děje je schopnost létat a být nezranitelný, což bylo v Supermanovi, Thorovi, Hancockovi a já nevím v čem ještě.. Ale jde o výborný snímek, kde chybí typický americký patrioismus a hafo amerických filmových klišé typu hromadný potlesk líbajícímu se páru. Není zde moc co vytýkat, vlastně nic, je to výborné a dlouho na to ještě asi budu vzpomínat..=)

Spartakus (2004) (TV film)

Spartakus zde má sice spoustu hezkých mouder a myšlenek, ale v podání Gorana Visnijice je prostě jako vůdce až moc klidný, hodný, spořádaný. Nelíbila se mi závěrečná bitva, kde prostě nechal Spartakus zaútočit všechny naráz bez taktiky. To nadchne amerického gaučaře, ale ne mě.

Spartakus (1960)

Výborná výpravná lidnatá energická histrorická podívaná! Kirk Douglas je opravdový gladiátor a rozený vůdce povstalců a tomuto filmu dává opravdový drive! Stanley Kubrick zde nic neodbyl, nešetřil a vytvořil nesmrtelného Spartaka!

Dobrý Will Hunting (1997)

Tady je dokonalý výkon Matta Damona (podle mě jeho životní role) a dokonalý výkon Robina Williamse. Tady není v komentáři moc co rozebírat, je to filosofická bomba, která může ovlivnit hodně, hodně kluků, ale i dívek někde mezi lety 16 - 20 let..

Podraz (1973)

Vskutku originální film s vynikajícími HERCI!!!! Film na tomto základě už nikdy nikdo nenatočí lépe.

Chobotnička (1983)

Toto je druhá nejlepší bondovka s Moorem a určitě Top 5 mezi všemi bondovkami. prostředí orientu je zde tak úžasně ztvárněno, že se vám to s tímto s filmem spojí - v dobrém. Děj je typicky špionážní plus je zde užito pár pravých bondovských vychytávek. Je to de facto model bondovky, jak si ji představuji. Kam se na toto hrabe třeba Casino Royale! Je to napínavé, akční, komické, zábavné a skvělé!

Skyfall (2012)

Nejhorší Bond ve své nejlepší bondovce. Craig coby stárnoucí nešika působí sympatičtěji, byť na Bonda nechlapsky, než coby předchozí terminátor, který skáce ze čtyřiceti metrů z jeřábu na jeřáb. Ale co mi zde opravdu vadí, je naprostá podoba s Temným rytířem. Jako by Skyfall mělo hlavní modlu a to o čtyři roky starý trhák. Záporák je Jokerovi až moc podobný stejně jako beznaděj dobra je zde jak imitace onoho filmu. Prostě byly tu tisíckrát a desetitisíckrát lepší bondovky. Viděl jsem všechny a nemám nic proti tomu, že se někdo snaží tento žánr trochu obnovit, ale ať si nebere příklad z jiných filmů, ale snaží se být originální! Mimo to je ve filmu až moc stupidních věcí jako např. baterka ve tmě nebo viditelnost 10 metrů pod hladinou v noci. Doufám, že tímto noc bondovek, kterou přinesl Craig, končí a nastane zase krásné slunné ráno s někým, jako byl Connery (to těžko) nebo Roger Moore - to už lze =).

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Jiná režie, většina herců fuč, přesto vzikl naprosto zbytečný film, kde už většinou nepobaví ani Jack Sparrow. Jediným, co trošku oživilo čtyřku byla Penélope Cruz, jejíž roli však naprosto ale naprosto zhatili scénáristé. Hanba za tento film, je to blbost!

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Děj už je zdlouhavý a zábava mnohdy mlhavá jako říše Davyho Jonese. Zpočátku je to sice dobré, ponurý začátek s popravou pirátů, potom střetnutí někde v mongolském přístavu nebo kde to vlastně bylo, ale dál už je to jen vleklá nuda až do ,,závěrěčné" bitvy, která trvá sice dost dlouho, aby se milovníci akce uspokojili, ale je tak NEUVĚŘITELNĚ TRAPNÁ, že její dělka je zabíjející. Proslovem Keiry Knightley počínaje, ,,smrtí" Orlanda Blooma konče. Ti dva udělali dobře, že už do čtyřky nešli (bylo-li s nimi počítáno) a Johnny Depp si už 4 také mohl odpustit, protože už tady se scénáristé opakovali s fórama z jedničky a prostě si nechtěli připustit, že opakovaný vtip přestává být vtipem.

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Slabší než jednička, přesto škála 5ti hvězdiček mu neumožňuje dát 3-4. Napětí je zde výrazně cítit, akce tu opět nechybí, ale jaksi se nepodařilo najít tolik originálních nápadů jako minule. Alle prostě také dobrá podívaná.