Godzilla (1998)

No, godzilla se narodi diky radioaktivite, pak chodi po plazi, leze po meste, letaji auta, umiraji lide, letaji vrtulniky a pak godzzila zemre. Velice vyzivny film s naprosto NEPREDVITATELNYM dejem :-D.

Den poté (2004)

Slatanina, hovadina, blbost, primitivismus. Jine vyrazy se s timto ubohym filmem nedaji spojit. Jak ma lidstvo brat otazky globalnich problemu prirodniho razu brat vazne, kdyz jeho vetsina, ci ma televizor, sleduje takovouhle zhovadilost? Emmericha, scenaristy a producenty Dnu pote a 2012 bych za jejich pohrdavost povesil za koule do pruvanu a nechal je hladovet, dokud se nezacnou chovat vazneji. Film, kdy zahyne vetsina lidstva konci slovy ,,Ty brdo, tak cistej vzduch sem jeste nevidel.." Kdo me chape, ma u me +.

Patriot (2000)

Byt nejsem Emmerichovskej, tak tenhle film se mi libi. Kamera, strih, hudba, akce, dej.. Skvela podivana. Ale pod nejvetsima kvalitama tohoto snimku je podepsan pan mistr Gibson doprovazeny osobitym Ledgerem. Vlastne nebyt Gibsona, byl by Emmerich asi pekne v ****. Ale kdyz se to zaplati, proc ne. Tento snimek je tady na csfd docela podhodnoceny.. Mozna proto, protoze hned prvni, nic nerikajici komentar golfisty, strhne mnohe stado - za to ale golfista nemuze. Film je to hezky, surovy i dojemny, propracovany, promysleny, historicky.. 4* urcite zaslouzi!

Strážce (2006)

Obrovska skoda tak zpatlaneho konce a naivni druhe poloviny filmu, kdy si uprchlik podezrely z pokusu o vrazdu prezidenta USA muze chodit kde chce a delat co chce.. Jinak tu vsemu dominuje nesmrtelny Douglas se svym charizmatem nezastavitelneho byka. Pro divaka v nenarocnem rozpolozeni super podivana.

Temný rytíř povstal (2012)

MINUSY: Vážně se domnívám, že nebýt kombinace tak vtíravého a jistě velice velice drahého marketingu a The Dark Knight, která nám prostě vsugerovala, že tohle bude další superpecka (jak už to ze strany Hollywoodských producentů bývá), bude to v hodnocení maximálně o něco lepší akční film, než jsme v posledních čtyřech letech mohli vidět. Nic víc. Když se oprostím od masírování tvůrců a závislých mainstreamových novinářů, že to jistě bude extrakousek a oprostím-li se stejným způsobem od The Dark Knight, nevidím v uzávěru trilogie nic víc, než jen ten lepší akční film. Bylo by zbytečné a nevhodné hodnotit toto podle toho, že zde chyběl Joker. To jsme věděli už předem, že Joker se už nevrátí, ani v převtelení se do někoho jiného. Tomuto filmu strašně ublížila řada klišé, které narozdíl od něj dvojka téměř neměla, jednička také ne tolik. Navíc je ve filmu scéna, kterou jsem opravdu nemohl vystát. Scéna na fotbalovém hřišti. Opravdu trapná americká scéna. Pod hřištěm vybuchuje bomba za bombou, diváci sedí - hysterické fanynky, rodiče s malými dětmi. Divákům nad hlavou vybouchne lóže - diváci sedí!.. Asi čekají, že opravdu někdo přijde, jistě, jsou přeci zvědaví, kde co ještě vybuchne, možná že sedadlo pod nimi a ten někdo, kdo možná přijde, jim to možná oznámí.... Za tuto samotnou scénu bych Nolanovi udělil tak jednu čtvrtinu rozpáraného bludišťáka. Do toho mě moc nenadchl prapodviný výskyt Morgana Freemana v poslední třetině filmu. Přišlo mi, jakoby se ho Nolan snažil dosadit, kam jen to (ne)šlo, aby ve filmu odehrál slíbený počet minut.//// PLUSY: Ano, tento film se mi jinak líbil. Atmosféra bezmocného města, které je vlásek od Armageddonu je skvělá. Vládne zde anarchie a chaos, jak chtěl Joker. Škoda, že se Bane odkazuje na ligu stínů, a chce Gotham City opravdu zničit. Jinak Bane je skvělý záporák. Jeho neustále klidný ironický tón a promyšlené plány jsou krásné. Do toho se mi líbil i Gary Oldman, konečně se v nějakém filmu zase pořádně vyřádil.//// Závěrem bych řekl, že závěr byl docela dost slabý. Čekal bych lepší vyvrcholení, než jen takový slabý poslední výdech značící notnou únavu všech, kteří se na filmu podíleli. Smrt Bana byla odfláknutá, tři Batmobily byly zlikvidovány nějak přehnaně snadno a chyběl konečný osud právníka v jedničce a dvojce působícího jako Scarecrow. Jak říkám, nejedná se o nic lepšího, než jen o lepší akční film, za poslední 4 roky.

Noční můra v Elm Street 3: Bojovníci ze sna (1987)

Výborně! Freddy Kruger ožil na eNtou! Konečně přichází asi nejvyšší možný vrchol všech možných námětů a scénářů. Nový režisér, nové nápady, originalita a tak trošku abstraktnost se podepsali na perfektním, ne-li dokonalém výsledku! Tento film byl dělán s obrovskou pečlivostí a jistě vyššími nároky, než dvojka. Všechno zde funguje, atmosféra léčebny, návštěvy záhadné jeptišky, atmosféra snů i herectví všech, VŠECH postav! S potěšením mohu konstatovat, že se v první trojsérii Noční můry v Elm Street podařilo držet vzestupný charakter!=) Kdo by to byl řekl?=) 90%

Noční můra v Elm Street 2: Freddyho pomsta (1985)

Tak koukám, že tu se svým názorem budu za exota, ale to mi vůbec nevadí. Mně se dvojka líbila víc než jednička. Byla děsivější, drsnější, temnější.. Freddy zde byl mnohem osobnější, poznali jsme ho trošku zblízka. Psychologie hlavního hrdiny byla EXCELENTNÍ!! Proměna hodného kluka ve vraha byla vážně psycho podtřžena perfektním výkonem Marka Pattona (nechápu, že se nevěnoval herectví dále..). Mám prostě z toho filmu dobrý dojem, rád na něj vzpomínám, na vedlejší role, na jeho atmosféru a děj. Prostě horor osmdesátých let jak se patří! =)

Noční můra v Elm Street (1984)

Kult? Klasika 80. let? Děsivé? Originální? ANO, ANO, ANO a zase ANO! Trošku subjektivněji: chyběl mi ta Freddy častěji. Ano, je to jedna z nejlepších hororových postav, zahrána velice dobře, ale na můj vkus zde byl málo. Tři hvězdy nejsou vyjádřením něčeho špatného, ale co čekat víc od tohoto žánru? Je to na svůj žánr vysoký nadprůměr. A jedna z mála serií, kde i další díl stojí za to!!

Ospalá díra (1999)

Nadprůměrný mysteriózně-vyvražďovací horor s ponurou atmosférou přelomu 17. a 18. století. Záhada, tajmeno, sem tam nějaký masakr, magie, napětí a Johnny Depp. Velmi dobrý film, na který čas od času dostanu chuť a pustím si ho.

Temný rytíř (2008)

Je to krasná kombinace tolika postav a tolika skvělých hereckých výkonů, které se jakoby květnatí a květnatí. Film má grády, akci, děj někdy jde, někdy letí. Nebudu ani rozebírat jak a proč podle mě předčila postava Jokera Batmana, že Ledger zde hrál na Oscara.. Mám pro tento film pár výtek a to sice: 1) Bale je můj oblíbený herec, ale role Bruce Wayna mu podle mě nesedne tak, jako sedla Michaelu Keatonovi a sedla by dle mého názoru i dnes někomu lépe. Ale chápu, že z Nolana a Balea se stává podobné duo, jako je Burton - Depp. 2) Velmi mě mrzí, že je v tomto snímku odbytá přeměna Harveyho Denta v Two-Face a celkově této postavě bylo vystaveno málo času, takže se duch filmu zdá být ke konci poněkud uchvátaný, kvůli čemuž jakoby lapal po dechu. Ale i přes tyto dvě výtky je to fantastická podívaná, která nikdy nezklame, když na člověka přijde akční nebo batmanovský apetit, nikdy se neokouká a hraje v ní plno špičkových herců. Už se nemůžu dočkat Dark knight rises!! 89%