Americké obležení (2021)

Laciným céčkům s Willisem jsem se vyhýbal vždy obloukem. Stačilo vidět trailer a bylo jasné,  že to bude odpad. Zde jsem se ovšem rozhodl udělat výjimku. A popravdě musím říct, že i přes veškerou lacinost je na tomto snímku nejsmutnější skutečnost, že při větší tvůrčí péči by zde jistý béčkový potenciál byl. Jenže by to chtělo větší rozpočet, lepší scénář, kvalitnějšího režiséra a vyměnit většinu komparzu za skutečné herce. Nedávna vyšlo najevo, že se Willis potýká s vážnými zdravotními problémy. Trpí poškozením mozku pod názvem afázie. Z těchto důvodu se Bruce Willis rozhodl ukončit hereckou kariéru. To vysvětluje proč v tomto snímku působí místy tak unaveně. Přesto je na něm poznat, že ho herecký talent neopustil.

Eternals (2021)

Hrozně dlouhá nuda o ničem. Pro mě jednoznačně nejhorší marvelovka. Žádná hlavní postava mě nezaujala, ale je fajn, že se nám představila postava Dana Whitmana, ze kterého se má stát Black Knight. Ten má jako jediný z tohoto filmu slušný potenciál na vlastní origin.

Blade: Trinity (2004)

Po dlouhé době jsem si připomněl třetí díl Bladea a dost to bolelo. První dva díly mají fungující atmosféru, kvalitní nápaditou akci a celkově styl, který z obou filmů dělá dodnes nadprůměrné komiksové zářezy. Trojka tohle všechno postrádá. Nejhorší na všem je nudná a nezajímavá režie, která zabíjí i některé zajímavější nápady. Akce je divně sestříhaná a díky tomu je nepřehledná. Vizuál je oproti předchozím dílům špatný vtip. A pak tu máme casting. Na jedné straně se nachází sexy Jessica Biel a budoucí Deadpool Ryan Reynolds, kteří se oba snaží, ale nepodařený scénář jim jen škodí. No a na druhé se nachází obří přešlap v podobě Dominica Purcella v roli Drákuly. Ten se do podobné role absolutně nehodí a působí minimálně směšně. Dost podobně dopadl i výběr všech upířích záporáků. Ve srovnání s jedničkou a dvojkou je to srovnání až tristní. Je velmi smutné, že Wesley Snipes se s rolí Bladea rozloučil v takto podprůměrném filmu.

Mnichov: Na prahu války (2021)

Co čekat od Britů jiného než snahu o obhajobu Mnichovské zrady? Tento film je sice řemeslně bez větších chyb, ale obsahově představuje zvláště pro nás jako pro občany bývalého Československa velmi citlivou záležitost. Celá fiktivní linka je sice napínavá, ale v kontextu historických faktu zbytečná. Téma Mnichovské dohody a obecně politiky appeasementu je zajímavé a nosné samo o sobě. Z mého pohledu není potřeba do něj přidávat fikci. Zvláště pokud má fungovat jako obhajoba Chamberlaina a skutečnosti, že nás Britové spolu s franouzy prodali Hitlerovi.

Hawkeye (2021) (seriál)

Po finále mohu konstatovat, že Hawkeye je pro mě nejpovedenějším seriálem z MCU a může za to povedená vánoční atmosféra, jiskření mezi Kate a Clintem, zábavná akce nebo povedený příběh. Jediné čeho bylo trochu navíc, byl takový ten klasický marvelácký humor. Návrat Kingpina potěšil a pěvně věřím, že se s ním ještě setkáme. Je asi jasné, že Hailee Seinfeld jako Kate Bishop ještě neřekla poslední slovo a objeví se v řadě dalších projektů v MCU a já se na ni budu rozhodně těšit. Například díky současnému vývoji v MCU se jistě brzy dočkáme adaptace komiksu Young Avengers, ve kterém postava Kate Bishop hraje jednu z hlavních rolí.

Bitva v ústí Šeldy (2020)

Film má velmi silnou depresivní atmosféru a hrůzy války zobrazuje realisticky a bez patosu a za to si zaslouží uznání. Všechny tři dějové linky jsou plné temnoty a beznaděje. Bitva v ústí Šeldy vypráví příběhy obyčejných lidí z období 2. světové války, které naplno zasáhla válka a jejich činy utvářeli historii. Snímek mě ani trochu nenudil a naopak jsem si ho užil. Přál bych si, aby podobných filmů vznikalo co nejvíce.

Ulice strachu – 1. část: 1994 (2021)

První díl této hororové trilogie má svoje silné momenty, ale ten druhý mě bavil o dost více. Může za to hlavně skutečnost, že hlavní hrdinka je daleko méně zábavná a charizmatická než postava Ziggy v tom druhém. Jako jednoduchá zábava to nicméně funguje přesně tak jak má.

Ulice strachu – 2. část: 1978 (2021)

Druhý díl mě bavil o dost víc než první. Asi to bylo atmosférou a prostředím letního tábora. Postavy mě také přišly zajímavější. Ale hlavně obsazení druhého dílu je podle mě o hodně lepší. Sadie Sink si svou roli Ziggy vyloženě užívá a celou dobu mě dokázala bavit a musím říct, že jsem o ní měl vážně strach. A nedivím se budoucímu šerifovy, že se do ní zamiloval. Děj se opět točí okolo čarodějnice, která před staletími proklela městečko Shadyside a jeho obyvatele. Stejně jako v prvním díle se zde brzy rozjede série brutálního vraždění a o pořádně krvavé momenty není nouze. Na třetí díl se už teď hodně těším a pevně doufám, že se dočkáme podařeného finále.

Mortal Kombat (2021)

Jedná se o průměrný film, který mě nijak vírazně neohromil.

Godzilla vs. Kong (2021)

Jako svým způsobem to nebylo špatné, ale tak debilní scénář tady už dlouho nebyl. Vše ostatní funguje jak má a třeba akce nemá chybu. Lidské charaktery jsou odfláknuté ještě více než minule a nejvíce mě mrzí nevyužitý potenciál MMB, která v minulém díle předvedla celkem slušný výkon, ale tady nemá co hrát. Technická stránka je nicméně bezchybná. Jedná se o jednoduchou a přímočarou zábavu bez větších ambicí. Kdo očekává něco víc, bude logicky zklamaný.