Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Pecka z podobného ranku,jako loni Vřískot 4,jen Prcičky doplácejí na fakt,že původní trilogie není až tolik má osobní srdcovka.Každopádně ale povedený návrat staré party,kterému už z principu vládne S.W. Scott.

Třetí muž (1949)

Svět filmu nás už dávno poučil,že styl není vše.Třetí muž je jedním z nejstylovějších filmů všech dob hlavně proto,že nespoléhá pouze na styl,ale obohacuje jej fantastickým příběhem a obsazením,které v podstatě jeho bezchybný styl ještě prohlubují a podtrhují.Got it?

Chaotická Ana (2007)

Vzhledem k tomu,jak mám rád předchozí Medemovy filmy (zejména Milence),mě Ana v podstatě velmi zklamala.Nepřináší do jeho tvorby nic nového a zajímavého a přestože krásnou atmosféru režisér stále umí vytvořit,nějak mi tenhle film připadal nejméně upřímný.

Helena v krabici (1993)

Jennifer je dcera svcého otce a Helena v krabici je film střižený přesně podle lynchovského mustru.Ale nemůžu se zbavit dojmu,že sám David by celý námět podal dráždivěji,odvázaněji a filmařsky zručněji.To jsou holt ty zkušenosti...

Navždy spolu (2012)

Standartně sterilní tatumovská romantika,která stále nedokáže přinést kýženou paletu emocí,kterou každý podobný film potřebuje.Ovšem v porovnání s Let's Dance nebo Dear John je vidět jistý posun a především: Rachel McAdams je hezounká jako vždy.Takže jsem zdaleka netrpěl.

Znovu a jinak (2011)

Důkaz místo slibů.Měl jsem celou dobu pravdu,když jsem tvrdil,že Jason reitman je výrazně přeceňovaný a kdo si to nepřizná ani po Young Adult,lže si do kapsy.

Hunger Games (2012)

Nevzrušivé a často zdlouhavé,ale když to vezmu kolem a kolem,zas tak hrozné necelé dvě a půl hodiny to nebyly.Ross je schopný režisér (jen nechápu,proč čekal devět let a pak si vybral tak neinvenční látku),Jennifer roste v jednu z nejzajímavějších současných hereček (snad ji Hry nezničí stejně jako Twilight Kristen Stewart) a Woody je cool.Je to jen nabubřele prázdný pokus o navázání na Pottera a do Battle Royale to má asi tak daleko jako Narnie do Pána prstenů.To jsem ovšem čekal,takže mě Hunger Games neměly šanci nijak urazit.

Love Story (1970)

Zestárlé,naivní a dnes už nefunkční.Love Story je krásnou ukázkou toho,jak se během let mění jednotlivé žánry a dokonale dokumentuje to,že co bylo kdysi považováno za vrchol daného odvětví by dnes vystačilo sotva na ten průměr.

Nevidím zlo, neslyším zlo (1989)

Gene Wilder je parádní komik a s Richardem Pryorem vytvořil překvapivě fungující dvojku,která (věřte či ne) dokáže dobře pobavit i při více zhlédnutích.

Leviathan (1989)

Peter Weller aka RoboCop ve filmu,který je chabou kopií Vetřelce? No,thanks.