Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Retro stylizace fajn reálné praktiky mafie tak udělané, že jim člověk tu reálnost i věří. Obsazeni se mi hodně líbilo nikdo tu vyloženě nezklamal, ale ke konci už jaksi docházel dech a film moc nevěděl co s tím. Hodně tomu ublížilo i přetáčky z důvodu masakru v kině na Batmanovi, které se mělo objevit i tady a měla to být klíčová scéna filmu. Na to jaké měl film ohlasy tak jsme se dočkali lehce nadprůměrné kriminálky.

Pěsti ze železa (2012)

Totálně přestřelené scény a děj tak předvídatelný, až je to hrozne, ale možná díky tomu se mi to líbilo a během filmu jsem jen a jen koukal a mozkové závity snad ani ne se nezapnuly. Je vidět, že tu se lehce zapojit Quentin Tarantino. Pokud nemáte rád tenhle typ filmu a nejste přívrženci hektolitru digitální krve tak běžte dál. Ale kdo dá tomu šanci tak bude spokojen.

Patrola (2012)

Hodně oceňuji reálnost tohoto filmu věřím, že tak nějak podobně funguje policie i v Americe na předměstí. Jen s čím jsem měl problém, ale možná to byl jen můj problém bylo točení stylem snímáni na kameru nebylo to, ale nic co by mi zkazilo film. Režisér tu dal vzniknout velice kvalitnímu filmu a hlavně hodně uvěřitelným scénám.

Nespoutaný Django (2012)

Tak opět tu je starý dobrý Tarantino vynikající psané dialogy spoustu ironického humoru a krve jak někde na jatkách. Fakt jen jemu muže dát americká komise rating R, když film ho svou brutalitou občas i překonává. Ale nejde v žádném případě jen o ty násilné scény co je hlavni jsou herecké výkony, které jsou skvěle už klasický výborný Waltz i Foxx je výborný. Snad největší hovado je ale Dicaprio, který si svoji první zápornou roli užívá jak se patří. Výběr hudby, který odkazuje na klasické westerny se mi moc líbil. Tak nám ten nový rok začal pro mě neskutečnou peckou a jsem jenom zvědavý jestli bude i nějaká delší verze.

Sedm psychopatů (2012)

Obsazeni nabízelo podobný zážitek jako film V Bruggach ale výsledek byl o dost slabší. Celé to působí tak nějak divně a princip, že jde jen o nějaké vymyšlené zážitky při psaní knihy o sedmi psychopatech. Je to tak nějak na půl cesty a původní ohlasy na ten film byly mnohonásobně lepší než je výsledek prostě jde z mého pohledu jen o průměr.

Mládeži nepřístupno (2013)

Až se nechce věřit, že tolik skvělých herců se upsali takové šílenosti. Smál jsem se sice hodně, ale dost často to bylo už za hranici dobrého vkusu jednotlivé příběhy neměli návaznost nebyl tu vyloženě dobrý a špatný příběh prostě tak nějak se to vyrovnalo. No jak říkám masakr nad masakry.

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Na konci bylo přece jen více nezodpovězených otázek než těch jasně objasněných. Vůbec jsme se nedozvěděli proč došlo k vraždám kdo z nich profitoval a proč k němu došlo byl tu sice tajemný muž, ale nikdo nevím odkud se vzal a o co mu šlo. I akce pokud nepočítám posledních 20 minut tak bylo hrozně málo jedna hospodská bitka a jedna v domě je málo na film, který má v názvu akční. Jinak Tom Cruise velice dobrý.

Divoši (2012)

Hodně typický vizuál, který jde poznat z rukopisu režiséra. Celkem zajímavě vyprávěný příběh s nádhernou Blake Lively. která tu funguje jako jakási vypravěčka příběhu. Těžko říct do jakého žánru bych tento film zařadil není to ani typický akční film ani drama prostě něco mezi. Jako líbilo se mi to, ale stopáž je značně přestřelena a děj občas dost ujíždí ambice jsem tu viděl rozhodně větší, ale podařilo se je naplnit jen z části.

Kletba z temnot (2012)

Bylo tam spousta momentu, které dokázali hodně vystrašit, ale zbytek byl vesměs průměrný s na podobný film Sinister opravdu nemá. Úplně nedostatečně je tu podle mě vysvětleno všechno co s týká demona v truhle. Jako je to jeden z těch lepších filmu na toho téma ,ale podle mě je zcela zbytečné nechat otevřený konec protože jeden díl podle mě stačí.

Dredd (2012)

Extrémně brutální béčko, které si na nic nehraje a je to jen a jen dobře protože v takové společnosti, kde se film odehrává se to ani jinak dělat nedá. Lehká inspirace filmem The Raid tu je, ale je poddána úplně jinak více komiksově. Dal bych si jízdu s Dreddem hned znova těch 95 minut uteče jako voda. Hodně nečekaných 5 hvězdiček, ale zcela po právu podle mě nejlepší bečko roku 2012.