Moje letní prázdniny (2012)

Tešil som sa, splnilo to moje očakávania a trošku aj prekvapilo svojou netradičnosťou, takýto Thriller Western som ešte nevidel, aspoň si teda tento film neviem prirovnať k žiadnemu filmu, čo je dobré. No a konečne Mel hrá to čo chcem aby hral, to čo mu ide, má ďaleko viac energie ako v temnote a rolu si užíva. Radšej by som sa mu vyhýbal v tej "base", aby my neodtrhol vajcá. Strašne ma potešila kamera, na začiatku tej naháňačky a pohľad z helikoptéry, to bolo super, ale zvyšok filmu bola kamera strašne "televízna". Atmosféra na 1 s *.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Konečne opäť dobrodružstvo do stredozeme, dlho dlho som čakal a vyšlo to na jednotku, pekne prepojené s LOTR, trpaslíci a ich charaktery sú super, nádherný Nový Zéland a bojové pasáže, CGI je uz zasa vyššie. Jediné, čo by som trocha obmedzil, sú behajúce zajace ako záprah, umierajúci ježkovia a stále sa buchnátovací trolovia pri ohni (Ešte, že to Gandalf stopol :D)

Total Recall (2012)

Efekty na jedničku, sci-fi prostredie parádne, ale akoby som bol stále v tom pocite, že režisér tú zápletku mohol ponúknuť zaujímavejšie, zbytočne tam, kde to malo byť trochu vážne a pomalšie, napínavejšie, tak sa do toho srala rýchla akcia, ktorej bolo podla mňa až moc. A keď je jej moc a stále, tak to už človeka aj trocha omrzí a film sa stáva monotónnejší. Hranica medzi modrým a červeným hodnotením.

Temný rytíř povstal (2012)

Návrat Temného rytiera je naozaj vynikajúco natočená záležitosť, najväčšie plus sú jednoznačne herci a nečakané "zvraty", atmosféra, akčné scénky, réžia, čiže celý film :D. Najprv to bolo klasicky dobré, nič ma v podstate neohúrilo až pokiaľ neprišla veľkolepá scénka so štadiónom a potom som už len kukal a dzobal scénky ako sliepka sopeľ.

Drive Angry (2011)

A som sa tešil, a na čo... Na toto? Akože dobre, nadhľad nad vec to má, ale chce sa mi grcať. Nicolas sa pre takúto rolu hodí, šak čo by nie, je to macher... Ale neuveril som mu to... Tento film mi pripadá, ako neposedný spolužiak na základke, čo rýpe do učiteľky mysliac si, že vytvára zábavu, ale každý vie, že je to debil...

Gran Torino (2008)

Pán Eastwood a jeho klenot Gran Torino, tie hlášky a tá tvár veterána, navonok hajzel, vo vnútri dobrák, jeden z mála filmov, kde charakter spraví všetko...

Bitevní loď (2012)

ACDC a BATTLESHIP, tak to ma poser !!!!!!!!

Žít a nechat zemřít (1973)

V čom je dobrý tento Bond, tak možno v nápade, pár akčných scénok, magnetické hodinky a šmrnc tomu dodali karty a sexi veštkyňa. Scénka s autobusom bola asi najlepšia. A ten šerif :D, to sa produkcia musela ozaj nudiť.

Bourneův odkaz (2012)

Akčné, herci nabúchaní, dej v pohode, ale ledva som dal 4, pretože je tam tak nechutne vidieť, že film je spravený len skrz peniaze, lebo vedia, že na Bourna im tam proste dojde dosť natoľko, aby im to zarobilo, a tak aj vyzeral film. Nakopírované scénky z predošlých dielov, len sa vymenili tváre a pridali sa k tomu pilulky.

Bláznivá střela (1988)

Stále sa to dá pozerať dookola a stále sa nedá nesmiať, Leslie je legenda a tento film je kult.