Ooops! (2008) (seriál)

Jedna z mála humorných relácií, ktoré sa dali pozerať. A pozeral som to celkom rád. Koho dudy, moje dudy. Makrovlnka a práčka so zmyslom pre humor. Berte to tak, že boli dvaja, a vo dvojici robiť kavlitný humor pre celý národ nie je jednoduché, takže pre mňa taká jedna z lepších relácií.

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Po zlých hodnoteniach som mal obavy, zároveň som sa tešil na kultové pokračovanie. Prvé tri diely sú kult, štvrtý je výborný film, a piaty je obyčajný priemerný akčný film s dobrým hercom a hudbou. To, že to je kopec akcie, že efekty sú cool, to som očakával. Miestami mi vadil strih, kamera a hlavne prehlad toho, čo sa tam deje, myslím tie akčné scénky a kamery z rôznych uhlov, proste miestami neprehladné. A doslova ma srala ta rozklepaná kamera. Ale John je proste klasa, a filmom som sa bavil- 70 %.

Solomon Kane (2009)

Pre mňa absolútne neznámy film, avšak nejako som sa k nemu dostal, a celkom ma prekvapil. Čím? Hlavne výpravou, kamerou a atmosférou. Toto je veľmi odlišný film, môžem povedať, že aj jedinečný, svojská atmosféra, proste niečo, čo som ešte nevidel. Solomon je zvláštny hrdina, ten oblek, klobúk, charakter, temná a svetlá stránka. Film sa mi páčil, ale stále tomu niečo chýbalo, možno prekvapenie, možno trocha viac veľkoleposti, možno ten koniec trocha dlhší.

Dnes neumírej (2002)

Bond je akčný film, dosť nadnesený, to je proste dané. Ale všetkého veľa škodí, proste scénky tak neuveriteľné, že to už sa mi zdalo, že pozerám komixovku a Bond je superman, a na miesto toho, aby som si scénku užil, tak som sa tak debilne usmieval, že panebože to už ozaj prehnali... Ale Brosnan ukázal, že proste Bondom je, úvodná scénka zdvihla moje hodnotenie, no radím túto Bondovku k tým podpriemerným.

Star Trek: Hluboký vesmír devět - Vyslanec (1993) (epizoda)

Tak asi najslabší pilot Startrekov, pre mňa. Nemám moc rád filozofické a náboženské záležitosti a ešte keď sa okolo nich točí celé dejstvo. Inak hodnotenie dávam aj tak dobré, lebo sa mi páčil prechod nová gen k deep space, stanica perfektne spravená, cardasiani výborné masky, a celkovo ten nádych ďalekej stanice na hraniciach federácie.

Star Trek: Enterprise - Setkání u Broken Bow (2001) (epizoda)

Začiatok super, aj nápad dobrý, oboznámenie sa s posádkou, obhliadka novej lode. Na rozdiel od druhých ST pilotov, je tento najviac taký vyšetrovací a nejasný, čo sa mi celkom páčilo. Chýba tomu trocha viac napätia, možno viac vesmíru.

Haló (2012) (pořad)

Niektoré scénky zábavné, niektoré trápne. Čistý priemer. Dávam tomu ešte šancu, mali by reláciu posilniť ešte nejaký známy herci. Chcem druhé SOS. No a čo mi tu jednoznačne najviac chýba, je smiech divákov.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Filmy o cestovaní v čase sú moje srdcovky, Looper mohol byť lepší. V čom? Jednoduchá odpoveď. Kratšia minutáž. Strašne okolo toho kaše, keď je dobrý scenár, načo tam pchať historky, alebo nejakých vedľajších looperov a ich problémy, ktorý nechcú sklamať hlavného. To mi proste prišlo zbytočné, a počas týchto ignorovaných "vsuviek" som rozmýšľal nad tým, kto je tu ten zlý. A tak namiesto toho, aby som si tých pár minút navyše užil, som si vytvoril v hlave koniec, že ako by sa to mohlo skončiť. A aj to tak skončilo, a nebol som až tak prekvapený. Herci hrajú super, je to výborný thriller s tuhomrazivkovým soundtrackom,ale jednoducho to poviem tak, že som sa cca 25 minút nudil a preto plné hodnotenie nechcem dať.

Den před krizí (2011)

Vynikajúco zahrané dielo, kde ma pútali herecké výkony, avšak musím povedať, že miestami som sa nudil, pretože dej nebol nijak strhujúci, práve naopak, bolo to mierne slabé. Ale dobrá réžia, kamera a herci to vytiahli.

VALL-I (2008)

To najlepšie, čo nám pixar predviedol. Nielen fantastické animácie a nápady, ale aj niečo v zmysle odkazu pre nás, nie je to len taká zábavná rozprávka, ale aj zamysleniu hodná skoro až dráma. Wall-E je úplne brutálne super spravený, toto sa vyhrali, Eva je ale moc Hi-tech, niekedy my liezla na nervy ako osa. Postavičky "ľudia" boli takí až moc slizkí, a gumoví, neviem jak inak to napíšem, ale s porovnaním s robotmi, boli tak jednoducho spravení. Ale zas to sú také hovadinky, čo som postrehol, inak je to pecka.