Addamsova rodina 2 (2021)

Dvojka sa síce menšie hodnotenie, no mňa jednotka ma moc nebavila, za to dvojka prišla o chlp lepšia, vtipnejšia, akčnejšia, zábavnejšia, štýlovejšia, aj keď musím uznať, že ani toto nie je žiadny zázrak. Ako jednohúbka na nudnú pol hodinku fajn. 55% - 3*

Princezna (2022)

Na poste režiséra či scenáristov, sú tu všetko neznáme mená, ale s pohľadu producentov to nie je také zlé (Derek Kolstad stojí za sériov John Wick a Neal Moritz za sériou Rýchlo zbesilo). No a dostali v podstate ženskú verziu Johna Wicku, ktorá je zasadené medzi rytierov. Príbehom princezná neohúri, svojou krásou tiež moc nie (čo je škoda), no akcia je miestami skutočne delikátne natočená a na tom je postavený celý film. Okrem Johna Wicka spomeniem aj sériu Die Hard, pretože rovnako ako John McClane aj pricenná sa potrebuje presekať poschodiami nepriateľov a to chce veľa tréningu a ešte viac useknutých hláv. Pekná krvavá zábava, kde akcia hrá prvé husle. Je to celkom krátke, takže to dobre plynie a nuda moc nehrozí. Ak hľadáte štýlovú akciu, ste tu správne. 65% - 3*

Lovec policajtů (2001)

Asi posledná dobrá Seagalovka. Po tomto natočil už iba slabé béčka, céčka, braky a hlavne stlstol. Musím povedať, že ma tento film celkom milo prekvapil a to hlavne preto, lebo Seagal tu už nie je za takého borca, akým býval v 90tkách. Tu si hlavnú rolu delí s DMXom, ale hlavne Steven je už trošičku starí a film si je toho vedomý a tak Pišta občas dostane na budku. No nemajte strach, jeho frajerské scény samozrejme nechýbajú (bitka proti dvom gorilám). Bavil ma Seagal na terapii a trošku v komediálnej podobe. Vlastne v týchto scénach ma bavil asi najviac, keďže jeho v takejto roli ťažko vidieť. Je to trošku iný akčný hrdina oproti tomu, ktorých stvárnil, no práve ta jeho neobvyklá rola ma bavila. Okrem dobrej akcie nie je núdza aj o fajn casting (v menších rolách poteší Eva Mendes, Michael Jai White, či veterán Bill Duke), ale prekvapivo, aj príbeh ma čo ponúknuť. Ja viem, Seagalovky väčšinou majú príbeh na jedno kopyto, no tento krát okrem netradičného Seagala sme dostali aspoň trošku dobrý príbeh, takže to nie je iba naháňačka za hlavným bosom, ktorého treba zabiť. Dobré hlášky tiež nechýbajú. Spokojnosť. 75% - 4*

Nemilosrdná spravedlnost (1991)

Steven koncom 80tých a začiatok 90tých patril medzi elitu akčných borcov a Nemilosrdná spravodlivosť to len dokazuje. Príbeh je taká klasika, kde Pišta Seagal ako policajt ma všetky frajerské scény napísané presne na telo, nechodí pre ranu ďaleko, rád odloží odznak a zbraň aby si to mohol rozdať na férovku, chráni slabých, ničí silné početné prevahy a samozrejme ako aj sám názov napovedá, nemilosrdne zasahuje. Niektoré akčné scény sú dosť okaté a nasilu spravené tak, aby sa Steven mohol predviesť, pretože veľa vecí by mu ako fízlovi neprešlo, ale musíte pochopiť, že je to proste Stívnoseagalovina. A to pre fanúšikov akčného žánru je nutnosť vidieť, pretože akcia je skutočne vybrúsená, Steven tu mácha rukami, tak rýchlo že by uštrikoval aj sveter, ale je to sakrametsky štýlové. No a taktiež nechýbajú ani dobré prestrelky. Akcie je teda dostatok po celý čas, je to krátke, frajerské, štýlové, drsné, nekompromisné a zápornú rolu hra vypasená nesympatická sviňa, ktorú si prajete zabiť. No a koho lepšieho si na najať ako Seagala, že ano. Pre mňa tretí najlepší film so Stevnom po Prepadnutí v Pacifiku a Ťažko ho zabiť. 75% - 4*

Pach krve (2021)

Wrong Trun s roku 2003 je celkom dobrý horor, ostaté pokračovanie sú mizerné a toto ... vlastne ani nie je pokračovanie a zo sériou ma spoločný snáď len názov. Netuším prečo sa to volá rovnako, ale ma to rovnaký názov a cele je to dosť podobné kostrou príbehu prvému filmu. Akurát tu je to v detailoch dosť iné a odlišné. Bavili ma strašidelné kostýmy a zopár zaujímavých úmrtí, ale ako celok ma to moc nebavilo. Postavy a ich herci sú taký mizerní, že asi tak po hodine mi už bolo všetko úplne jedno a vlastne som im prial nech na nich spadne nejaký strom, alebo nech ich kusne do krku agresívna veverička. Ako celok nevyvážené, zopár lepších scén strieda tie slabé. Sklamanie. 40% - 2*

Seveřan (2022)

Mám rád Vikingov a tešil som sa na Severana, ale po trailery prišlo celkom vytriezvenie. Páčila sa mi dobová atmosféra, hudba, ktorá k tomu neskutočne sedela, herci, repliky, kostýmy, masky, dekorácia, vypráva, krv a aj samotný aj keď jednoduchý príbeh o pomste, ktorý pripomína Barbar Conana s Arniem, aj keď ten je oveľa lepší. Ako celkom ma to nestrhlo, pretože to Robert Eggers natočil presne ako svoj predošlý film. Je to síce pôsobivo atmosférické, ale pre mňa príliš pomalé až to pôsobí ospalo. Škoda. 70% - 3*

Mořská příšera (2022)

Už s ukážok to vyzeralo zaujímavo a nakoniec mi kvalitu potvrdil aj samotný animák. Potešil ma príbeh zasedený do námorného prostredia plachetníc, kde namiesto Moby Dicka sa lovia prerastené Kaiju obludy. Akcia je celkom dobrá, pekne natočené a miestami to trošku pripomína Pirátov Karibiku proti Krakenovi. Čo ale neberiem za mínus. Dizajn morských oblúd tiež nie je zlý, tvorcovia sa celkom vyhrali, škoda síce, že hlavná potvora ma taký nevinný kukuč ako bezzubý v Ako vycvičiť draka. A keď už spomínam ako vycvičiť draka, tak aj tu sa tvorcovia mierne inšpirovali a ten príbeh je trošku podobný. Záver je taká klasika, ktorá v ničom moc neprekvapí a nič prekvapujúce neponúkne, čo je škoda, pretože ma to bavilo viac menej celý čas. No a ďalšie výrazné plus je hudba. Mark Mancina od čias Tarzana zložil po dlhej dobe ďalší dobrý kúsok, ktorý ma super melódie a výborne ladí. Sea Beast ponúkne fajn dobrodružnú zábavu, ale v závere to mohlo (a malo) byť lepšie. Obľúbený soundtrack: Prelude to the Sea, The Sea Beast, King and Queen. 80% - 4*

Noc žraloka 3D (2011)

Fúha vlastne ani neviem čo mám napísať. Žraločie filmy mám rád a režisér Ellis tiež natočil zopár solídnych filmov (Mobil) a aj hororov (Nezvratný osud, Hady v lietadle), ale toto je veľké béčko. To, že prostredie vyzerá ako keby to točili u strýka Donalda na farme ani nekomentujem. Postavy, scenár, dialogy, nula bodov a herci dokonca mínus nula bodov. Páčil sa mi námet a zopár akcii a to je asi všetko. 35% - 1*

Jetski (2022)

Ak hľadáte film pri ktorom chcete vidieť žraloka a zároveň si zdriemnuť pri ňom, tak aby vám nič podstatne s príbehu neušlo, ste tu správne. James Nunn nie je zlý režisér pokiaľ ma pred kamerou Scotta Adkinsa a jedná sa o akčný film. To mu celkom ide. Bohužiaľ tu nemá dobrých hercov, scenár a dokonca ani pevnú pôdu pod nohami od začiatku filmu a je to dosť cítiť. Tešil som sa na toto leto a bol som zvedavý aký žraločí film zas ulovím, ale toto som si moc neužil. Dokonca som mal pocit, že ma niečo žere. Žralok to nebol, takže logicky tipujem, že asi nuda.  40% - 2*

Poseidon (2006)

Videl som to v dobe, keď tento kolos priplul do kín. Vtedy to síce nebolo bohvie čo, ale bavilo ma to, keďže ma bavia dobrodružstvá, kde sa snaží partička ľudí zachrániť. No a Poseidon moje kritéria spĺňa. Nie je to nič extra, ale dobre sa na to pozerá. Casting nie je nič moc extra, najlepší je tam ozaj iba ten Kurt, ale nevadil mi ani Josh Lucas. Čo mi vadilo bolo debilne správanie postav, zázračné vyliečenia a trošku zlý strih, pretože mám pocit, že sa postavy občas teleportuju. Inak ma bavilo pozerať sa na to ako sa partička preživších snaží zachrániť s luxusnej lode, ktorá je obrátená hore pupkom. Tie prachy sú tam vidno. A navyše je to celkom krátke, takže to dobre plynie. A hudba od Badelta je vlastne tiež fajn, presne ako tento film.  Obľúbený soundtrack: Poseidon. 65% - 3*