Smrtelné zlo 2 (1987)

Jo, tohle je skutečně svébytné dílko. Osobně se mi nezdálo minishrnutí na začátku jako dobrý nápad, ostatně "dějové" roubování je taky dost přichycené za vlasy, ovšem to i celý zbytek, takže bych zde plakal na špatném hrobě, nedejbože, aby z něj pak něco vylezlo, jako se to děje chudákovi Brucovi. S bandou cynických kolegů dobrá podívaná na večer, ovšem vnitřně dost nejenotné, protože zkrátka komedie a horor nejdou úplně dohromady.

Od soumraku do úsvitu (1996)

Velmi nevyvážený film, jakkoli lákavý. První polovina má potřebný drajf, nápady, pošahané postavy, zkrátka to, co tak nějak očekáváte, ovšem jen co Salma provede v jistém smyslu totální striptýz, jde to s celým filmem těžce z kopce a Robert nám jasně ukazuje své režisérské limity. Patrné je to hlavně ve srovnání s první hodinkou. škoda.

Čtyři pokoje (1995)

Co naplat, místy nelze než se zuby nehty bránit nudě. Navíc jsou jednotlivé příspěvky dost nevyrovnané. První je trapně o ničem, v druhém se až nehezky přehrává (což tak nějak platí pro hlavního představitele obecně), v posledním je zase plno samoúčelných dialogů o ničem... Pouze 3. část, které kraluje s chutí Antonio Banderas, je zábavná podívaná a celý ten film snad stál za to za scénu, kdy se otec vrací domů a s mohutným žuchnutím svalí na zem svou...

Černá smrt (2010)

Příjemné překvapení.Spíše než áčkové béčko, bych jej označil za béčkové áčko. Film má jasně vymezené téma, neklade si cíle, na které by nestačil, a ve výsledku nabízí docela zajímavou látku k úvaze o kruhu lidské nenávisti.

Red (2010)

Nápad skvělý, herci skvělí... a přesto něco tak úplně neklape. Podle mě jde o to, že film je tak nějak nevyvážený, každý dostane příležitost se ukázat, ale celkově vše vyznívá do ztracena a nějak je vám jedno, co ta banda má vlastně za lubem. Škoda, zvláště okouzlujícím způsobem civilní Mary-Louise Parker, ze které se postupně stává pouhý přívěsek.

Bowling for Columbine (2002)

Demagog s dobrým srdcem i cílem odkrývá, že může být cosi shnilého ve Státech spojených, ačkoliv obsah filmu má mnohem větší přesah.

Machete (2010)

Brak, který je pyšný sám na sebe. Do jisté míry má za co. Dobře rozmístěné šokující scény udržují napětí a úsměv na tváři. Danny Trejo si svůj film zasloužil, ačkoliv herec to tedy není. Každopádně film s dalším shlédnutím výrazně ztrácí na zábavnosti. Za první dojem 4-5*, s odstupem silné 3.

Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám (2008)

Sice jsem příliš nepobral název, jelikož hlavní hrdina je dobrosrdcatý filosof hnaný touhou se prosadit ve světském světě celebrit, přesto Simon Pegg opět nezklamal, jakkoli jde v jeho herecké šňůře o průměr. Pro mě je snímek málo úderný, narozdíl od většiy "peggovin", jakkoli pár scének se nemá zač stydět, a mění se tak tím spíše do romantické komedie, ač to na první pohled možná nevypadá. Jeff Bridges si pak svého šéfe užívá celkem s gestem.

Král rybář (1991)

Všechny palce nahoru. Tragika a kouzlo bláznovství vidět věci prostě, včetně věcí které ostatní přehlíží. Další důkaz, že R.Williamse je na komedie škoda.

Jak vycvičit draka (2010)

Bylo by zajímavé, zda by vše fungovalo tak magicky, kdyby film byl natočen naživo. Pochybuji o tom, zároveň to však ukazuje kouzlo animáků. Za mnoho let nejlepší animovaný film, který s lehkostí i grácií uplatňuje toliko již omleté ingredience a přidává i něco navíc. A o to právě jde. Za pozornost jistě stojí soundtrack, J.Powell se předvedl.