Trapasy (2007) (seriál)

Však to tak hrozné není. Holt tomu kolikráte chybí pointa, ale pokud jsou skutečně náměty lidové, není se čemu divit. Na herce si pak skutečně stěžovat nelze.

Peklo s princeznou (2009)

Krásná princezna, podivný hlavní hrdina a velmi otravné a prvoplánové Peklo. Srovnání se starými kousky o vánoční šňůře dosti bolestivé. Leč světlé a neotřelé momentky jsou a tak krásná princenzna uhrává s pekelným peklem remízu. Klasikou se však nestane.

Jak se krotí krokodýli (2006)

Pseudopokračování, které je zcela svým pojetím a ztvárněním jinde, níže až hlouběji. Některé hlavní postavy se za film vůbec nepotkaní, což jen ilustruje "vyumělkovanost" scénáře a co že se jednotlivým postavám děje, to vám bude ostatně stejně záhy fuk. Obvykle se tyto peripetie dají shrnout jako "životní příhody", jen by mě zajímalo, jak je možné, že dříve vás to svým pojetím mohlo i zajímat, kdežto dnes se na to jen a pouze koukáte, což asi přesně vystihuje onen posun...

Revizoři (2003)

Holt pozoruhodné, pozornost-držící a divné, snad až úmyslně nepochopitelné, a přesto laskavé. Přeberte si to po svém... :)

Smrtihlav (1998)

Film, co mě dokázal svým námětem překvapit a to se cení. Hlavně mě obral o iluze, ohledně originálnosti kultíku zvaného Matrix, jelikož pokud tento snímek okořeníte starým Tronem, máte navařeno jednoho Nea. Ano, některé logické zádrhele mě napadly a atmosféra mi místy přišla až příliš snaživě konstruovaná, ale snímek jako celek má u mě zelenou a budu si jej pamatovat.

Princ z Persie: Písky času (2010)

Upřímně jsem čekal brak par excellence, leč opětovně upřímně jsem jej nedostal. Hlavní představitel, jakkoli je to podivné, do své role řpeci jen zapadl. Ano, celý herecký ansámbl by byl nejspíše zadržen hned na letišti, pokud by se prohlašovali za rodilé Peršany, ale co... tohle je letní blockbuster a v rámci pravidel (a ve srovnání se stále pokulhávající konkurencí) se zkrátka povedl. Navíc mám Prince rád z jeho virtuální podoby a jeho filmová inkarnace se povedla, což mě přivádí k úvaze, že jde možná o skutečně první povedenou rozmáchlou adaptaci na herní motivy. Zkrátka se můžete nechat příjemně překvapit, pokud si budete vědomi, do jaké řeky vstoupáte. Dozvíte se také možná něco o pštrosech návdavkem...

Insider: Muž, který věděl příliš mnoho (1999)

Ano, mohlo by se trochu stříhat a zkracovat, ale i v této podobě snímek pozornost udrží, jen není tak úderný, jak být mohl. Pravda holt bolí, bohužel kolikráte právě ty pravdomluvné.

Nesmiřitelní (1992)

Odyssea do ducha lupiče a vraha, western bez patosu, hrdina s bázní a hanou. Vše dohromady dělá zajímavou mozaiku, kde zkrátka nelze hodit jednoduše kamenem.

Jistě, pane premiére (1986) (seriál)

Pravda je nadčasová a nehynoucí. To samé platí o legraci. A v neposlední řadě i o tomto seriálu, který byl točen v roce, kdy jsem se narodil.

Jistě, pane ministře (1980) (seriál)

Geniální a až zvráceným způsobem vtipné, protože se člověk směje něčemu, čemu zároveň věří, že je pravda.