Království (2007)

Úvodní sekvence teroristického útoku bere svou realističností dech (tedy ne že bych někdy něco podobného zažil). Zbytek filmu má divákovi ukázat, že na všech stranách barikády se najdou slušní lidé a nemá smysl vidět černobíle. Nutno říci, že se mu to daří úspěšně.

Zaslaná pošta (2010) (TV film)

Pratchett je nezfilmovatelný. To je zkrátka fakt. Můžete s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co s tím můžete dělat. Přesto i pokus se cení a za sebe musím říci, že všechny tři televizní opusy nejsou špatné. Ano, nedostanete tam tu ironii a komickou vážnost postav, ale pro čtenáře je pro příjemné memento a ti ostatní mají holt smůlu. Navíc zvláště v Zaslané poště nelze než souhlasit se všemi dějovými úpravami pro potřeby filmu. Taktéž všichni protagonisté do svých rolí sedí. Zvláště Angua se povedla, proto nechť se pro příště usměje štěstí na Hlídku!

Svět podle Prota (2001)

Další z řady "přesvědčovacích filmů", který díky skvělému hereckému umu hlavních protagonistů má potřebnou šťávu, aby si diváka udržel po celou dobu. Snad jen mohlo být méně rodinného patosu, ale co by člověk nezkousl pro ten zbytek.

Truman Show (1998)

Nápaditý pohled na život člověka ve společnosti, zakončený skvělým dialogem. Zajímalo by mě, kolik lidí by vzalo Trumanovu roli...

Pozemšťan (2007)

Jeden pokoj, pár profesorů a zajímavý nápad bohatě stačí na to, aby utáhl pozornost a udržel napětí. Možná by stačily pouze 4*, jelikož závěr mi přišel trochu vykonstruovaný, ale za nápad, jak v budoucnu uspořádat originální rozlučku, si plný počet jistě zaslouží.

Příběhy ze života Alžběty, kněžny Čachtické (2008) odpad!

Jak řekl jeden moudrý kolega, pokud je na scéně půl tuctu spoře oděných žen a na mužského diváka to nemá žádný vliv, něco je špatně. Zde je špatně pro jistotu vše, režisér nezklamal očekávání. Nejlepší herecký výkon jednoznačně podává nešťastnice odsouzená k ubodání včelkami, nejlepší proto, že je se alespoň čemu zasmát.

Darebáčci (2000)

Konečně film, kde Hugh Grant odhalí pravý charakter jeho milovníků :) Film je takový ... woodovský, docela zajímavá ústřední zápletka, neochvějné love story a pro mě další důkaz, že soužití s tímto pánem, musí být o nervi, protože řada věcí se snad nedá takhle zahrát. V určitých pasážích přesto z mího pohledu dochází filmu dech, což není i při celkem střídmé pasáži úplně nejlepší vizitka, přesto se těsně přikloním k 4*, jelikož z filmu mi zůstal příjemný pocit a spokojenost z bytí.

Černá zmije - Černá zmije IV (1989) (série)

Válka není kojná. Hlavní protagonista se spíše soustřeďuje v hezky načrtnuté nesmyslné mašinérii na vlastní přežití, než o dřívější mocenské čachry. Baldrick stále věrně na svém nezastupitelném místě a už jen jeho nabídka vychytralého plánu vyvolá (se znalostí rodu Baldricků) zaručený úsměv.

Černá zmije - Černá zmije II (1986) (série)

Tady jsem se skutečně zasmál. Hlavnímu hrdinovi přibylo charisma a inteligence a jeho ironické hlášky, správně po britsku zaručeně pobaví. "Activity v mučírně" (I am a bastard son of a bitch.) v posledním díle z něj dělají dosud nejlepší díl.

Černá zmije - The Black Adder (1983) (série)

Vtipný, britský seriál z časů před mým narozením. Tato první série trpí dle mého poněkud rozdílnou kvalitou jednotlivých epizod. Nejvtipnější pro mě byl jednoznačně díl s tahanicemi o poslední vůli.