High School DxD - Hero (2018) (série)

Problém čtvrté série je opakování linky Issei Rias, který po konce třetí série prostě nedává smysl, zase se najednou Issei neumí vyjádřit a Rias je zase naštvaná. Do toho změna kresby, což je prostě hrozný. Mujsím říct, že mě celkem štve, jak prostě nepouživají příběh Iriny, jde o anděla zamilovaného do démona, má jít o jednu z hlavních postav. Jenže její příběh je prakticky nulovej, takže vzniká otázka, proč tam vůbec je? Pak nám ještě představí jakousi čarodějku, která je využitá jen jden díl a pak zmizí. Do toho alkoholické vtipy jisté valkyrie, který jsou tak klišovitě nudný. Navíc poslední díl vypadá jako typický klišovitý harém, kde hlavní hrdina bude s hlavní hrdinkou a veškerá rivalita mezi dalšími hrdinky je někde pryč a fandí hlavní hrdince. Tohle je vždy tak hloupé. Tak proč čtyři, DxD jsme měl vždy rád, a i na tohle jsem se celkem rád podíval a na každý díl jsem se celkem těšil.

ChäoS;HEAd (2008) (seriál)

Celkem to nepovažuji za špatný anime, spíše naopak, ale říkám si, že to mělo být delší celkově 12 dílů vyzní hodně spěchavě a v půlce ta temná atmosféra začíná rychle řídnout. Navíc hlavní hrdina s tím svým srabáctvím je trochu otravný. Některý postavy mě v celku bavili (třeba zpěvačka, která mluvila dosti chaoticky a nebo senpai, která nechodila pro ránu daleko). Pořád však vidím problém v tom, že to mělo jen dvanáct dílů, hlavně ke konci, kdy hlavní hrdina jde zachránit hlavní hrdinku,si říkate kdy získal tu odvahu a kdy se jako do ní zamiloval? Protože v podstatě velkou části anime, kdy je hlavní hrdina srab utíká před hlavní hrdinkou a pak se někdy později trochu s ní spřátelí, ale nejsou tam prostě scény, kdyby naznačilo tu velkou lásku mezi nimi.

Stáhni a zemřeš (2019)

Sednu si k filmu, čekám na spoustu dobrých scén a skvělou atmosféru, pepsi jsem si nekoupil a popcorn nemám rád. No ne že bych si film úplně neužil, ale mohl by někdo z obuškem hlídat uvnitř kin? A dát po hubě každýmu kdo začne mluvit, takže to ruší ostatní. Šel jsem na to s kamarádem a odcházeli jsme naštvaní, film bychom si asi více užili, kdyby každou scénu nekomentovali dvě babky a dvě puberťačky. Byl jsem vždy rád za lekačku, protože to aspoň na chvíli přerušilo ty komentátorky. Tolik k mému zážitku v kině. A teď k filmu, celkově podle mě nejde o špatný snímek, celkem jsem si užil některý scény, démon vypadal celkem líp než sestra a hlavní mužská postava byla sympatická, hlavní hrdinka a její sestra taky, herci hráli celkem obstojně. Byli tam i celkem příjemné humorné scény, i když ty jsem si neužil jak bych chtěl.

Corpse Party: Tortured Souls - Bōgyaku sareta tamashii no jukyō (2013)

Hra je o dost lepší, je tam silnější atmosféra a ta depresivní hudba, i když hra vypadá jak vypadá, je prostě děsivá. Opravdu doufám, že se udělá remake, s tím že by to byla plnohodnotná série. Tím chci říct, že OVA se mi prostě nelíbilo, podle mě vsadili jen na tu brutalitu těch her.

Tezuka Osamu ga kieta?! 20 seiki saigo no kaidžiken (2000) (TV film)

Vlastně 40 minutové OVA ve kterém se setkáme asi s nejvíce oblíbenými postavy, které Tezuka vymyslel (Black Jack, Atom, Sapphire.....), jinak jsou tam skoro všechny postavy v pár záběrech. Postavy se svým stvořitelem chtějí oslavit příchod 21 století. Avšak Tezuka zmizí a tak Atom se snaží zjístit co se stalo a kdo Tezuky unesl, celkem pěkné detektivní zápletku udělali. Konec je dosti emotivní, musím říct že se mi velice líbilo jak se snažili autoři vzdat hold Tezukovi a jeho práci. Takže doporučuji shlédnout, pokud se vám něco od Tezuky líbilo.

Godzilla II Král monster (2019)

Jako co říct..... tohle je fakt hodně pro fanoušky Japonské Godzilly, bylo tam mnoho pěkných odkazů. Jediný s čím jsem měl problém byla jedna ze záporných postav, která zřejmě moc inteligence nepobrala (ne nemyslím Kinga Ghidoraha). Jinak film stál opravdu za to čekání i za ty peníze. Bitva monster stála za to, pro mě je rozhodně tenhle film lepší než ten z roku 2014. Jinak nemám důvod psát o tom, že příběh stál za nic - ano, ale to se mělo čekat, ten kdo čekal složité postavy a příběhy asi moc filmů o Godzille neviděl.

Hra o trůny - Rytíř Sedmi království (2019) (epizoda)

Když se v prvním díle nic moc nedělo, tak jsem to tak nějak bral, jenže druhý díl je v podstatě remake prvního jen s tím rozdílem, že je tu ještě fanservice pro Shippaře. Sice se píše že to má být rozlučkový díl, ale nějak přestávám scénaristům důvěřovat, že tomu tak doopravdy bude. No uvidíme co přinese třetí díl.

Dororo (2019) (seriál)

Původní Dororo vzniklo v roce 1967, avšak tohle je v podstatě remake, taky na to vychází manga remake. Snad se ještě něčeho dočkáme dalšího od Tezuky. Anime je velice dobré, Hyakkimaru je v podstatě hlavní hrdina, který zabijí démony, aby získal zpět části svého těla. Avšak mi ho sledujeme spíše očima Dororo, který s nim cestuje. Musím říct, že jediný co jsem ze světa Dororo viděl, bylo před tímhle to Dorama, takže jsem věděl, už předem kdo je Dororo a pár dalších věcí, tak nejspíš vím dopředu. Anime má však mnohem ponurejší atmosféru, dobrý souboje, hlavní postavy si člověk může jen oblíbit.

Transformers: The Movie (1986)

Tenhle Transformers je hodně akční a to se ne každému může líbit. Má však svoji temnou atmosféru, což je fajn. Mezi fanoušky světa Transformers je právě tenhle film považován za nejlepší. Musím říct, že to nejlepší na filmu je určitě Unicron, který požírá živé světy, hlas Orsona Wellese mu dálo velké charisma. Dobrý též byl Leonard Nimoy jako Galvatron. No a Optimus Prime jako Peter Cullen je vždy dobrý.

Vetřelec (1979)

Taková stísněná atmosféra, tu už jsem nikde neviděl, je tomu bohužel tak. Pro mě nepřekonaný hororový snímek. Tomuhle filmu v podstatě nemám co vytknout. Má vše co by měl horor mít. Jedná se opravdu o mistrovské dílo.