The Loved Ones (2009)

Nejlepší násilnostní exploiťák, co jsem teď za delší dobu viděl. Sympatickýho emáckýho vlasáče przní šílená teen princeznička, kterou si doma hýčká lehce pedofilní tatínek. Jelikož ’blbe, nepřijal’s pozvání na ples - nevadí, budu tě mít doma na hraní místo Kena a uděláme si svůj vlastní ples’. Ono brutálu tady vlastně zase tolik není, ale ten kontrast natřpytěný barbie růžovosti a zvrhle sadistický ujetosti mě prostě dostal. Plus srandy typu ’vytuněná’ máti, jáma s překvapením nebo rande tragéda s gotičkou. A uznejte, že navrtání díry skrz čelo na mozek a zalití jí vařící vodou, to je přece kurva dobrej nápad! Přes značnou odlehčenost ten film ale neztrácí ani na vážnosti - viz. katastrofa na začátku, vztah matky se synem a převrácená revenge. Takže doporučuji, daddy a jeho princess (rozmazlená svině, ale stejně jí mám rád) vítězí.

The Blob (1958)

Nenažraný vesmírný sliz zasáhne planetu Zemi a jako hrozivě nabobtnávající hrouda se pase na americkém maloměstě! Steve (McQueen), spolu s buchtou a pár přáteli, se ji snaží zastavit. Ale je jediný, kdo toto monstrum viděl a přežil, takže mu dá až skoro do konce filmu práci své ohrožené spoluobčany varovat. A jo, ten konec je tak sympaticky blbý (a v tomhle případě navíc vybobtnalý), jak to má u starých sci-fi béček být. Co na tom, že je slizové akce relativně málo, stejně se mi to líbilo. Holt zlatá léta padesátá...

DC Showcase: Green Arrow (2010)

A do třetice - hláškující robinohooďácký superhrdina Green Arrow. Ten tady zachraňuje královskou dcerku před únosem z letiště. Jeden ze záporáků mluví hlasem Malcolma McDowella, tak to potěší. Stejně tak vpád Black Canary v závěru... No zaujaly-li vás tyto charaktery (plus JONAH HEX a THE SPECTRE), víc si jich užijete v BATMAN: THE BRAVE AND THE BOLD.

DC Showcase: The Spectre (2010)

Další dobrý DC SHOWCASE bonbónek, jehož hrdinou je tentokrát trestající přízrak The Spectre a jeho civilní já. Tenhle sympatický charakter znám už z BATMAN: THE BRAVE AND THE BOLD, ale vyloženě letmo, tak jsem se rád tímto ještě trochu obohatil. Stylizováno v retro krimi L.A. duchu, s pěknou hororovou vložkou, no zase není co namítat:)

Mat Hoffman's Tribute to Evel Knievel (2008)

Nezničitelný BMXař Mat Hoffman pozve pár přátel, kteří zlomí pár motorkových rekordů, týpek skočí z letadla bez padáku, a Knoxville taky trochu zakraví, skončí v sanitce, ale jinak to jen celý komentuje. To vše na počest legendárního stuntmana. Nic moc extra, ale dobrý. "People are so scared of death that they forget what it’s like to live."

Jonah Hex (2010)

Film který je prý špatný, ale udělal mi radost. Hláškující, znetvořený a lehce nadpřirozený drsňák Jonah Hex (Josh Brolin!), lovící gaunery a prahnoucí po pomstě za upálení své rodiny? Malkovich a Fassbender jako záporáčtí kumpáni pod rebelskou vlajkou, pachtící se po ultimátní výbušnině? Amerika nedlouho po devastující občanské válce? Exkluzivní soundtrack od Mastodon? Scénář: Neveldine & Taylor? Tohle prostě nemohla nebýt zábava, ani kdyby se někdo fakt snažil. A i když to nedopadlo úplně na max... no nehledejte na tom zbytečný mouchy a bavte se.

Noční můra v Elm Street (2010)

Jo, všechno špatně. Moje vychcaná taktika počkat a jít do toho s nulovým očekáváním tentokrát nevyšla. Nějaká nadšenost, hravost, nápaditost, zajímavost, atmosféra, brutál, cokoli? Ne, nic. Možná tak reklama na Nike, Dell a Red Bull... Fred Krueger nefunguje. Alespoň na něm si mohli dát pořádně záležet, když už pro něj získali zajímavého představitele. Ale né, maska je divně opicoidní, gumová, a hlášky zanikají do pryč. Nancy má kupodivu i trochu něco do sebe (a stopro je hezčí než Nancy původní), ale nevynikne a společnost jí dělá trojice bezduchých utrápenců, takže z toho taky nekápne. Jediný, kdy jsem se i docela bavil, byl kavárnový úvod a posledních 10 minut. Odmyšleno že se jedná o ELM STREET, jde asi o koukatelný hororový průměr, ale v rámci téhle značky prostě trapas. HALLOWEEN a FRIDAY THE 13th jsou oproti tomu zlaté remaky. Jo a...

Krvavý Baron (1972)

Krvežíznivý Baron von Kleist, přezdívaný Baron Blood, je po staletích zpátky na hradě - oživen pomocí čarodějnického pergamenu, svým posledním žijícím příbuzným a jeho mladou společnicí. / Karty si ten film rozehrál bezvadně, ale nakonec to až tak nezužitkoval. Baronem se mělo více šetřit, protože ač je moc pěkný, viděn v docela běžných situacích ztrácí na síle. Sakra, vždyť ta temná postava v klobouku a plášti, navíc s takovým pěkným jménem, je vyloženě pomilováníhodná... A další škodou je prkenně zahraný a nepříliš sympatický hlavní hrdina. Nějak mě vývoj děje v druhé půlce tolik nebral (a atmosféra ztrácela), závěr jakbysmet. Přesto to ale není špatný pre-slasherový hradní eurohoror, má svá velmi působivá místa... ale zkrátka měl na víc:) 7/10. "Oh mortals are such fools... Once you killed innocent witches and now you bring murderers back to life."

Piraňa 3D (2010)

Horor roku! Co začne a pokračuje jako slušná, leč nijak drtící béčková sranda, vyvrcholí v ten největší, nejlepší a nejhezčí masakr, jaký si fanda žánru může vůbec přát (minimálně ve filmu o dravých rybách). A navíc - áčkově napínavé drama k tomu. Mistr Aja vzal dost průměrnou sedmdesátkovou klasiku a přidaná hodnota výsledku je doslova nevyčíslitelná, tak tomu říkám remake. Šeredně sviňácký piraně, parádní obsazení (nejvíc potěšili O'Connell, Lloyd, Eli Roth, Ashlynn Brooke a... Gianna Michaels!), kozy kozy KOZY a jak jsem se už zmínil - kvalitní maso, kvalitní drama. Hororoví nadšenci a spol: V tomhle případě vám silně DOPORUČUJU taky se dokopat do 3D kina. A to klidně hned dvakrát. 9/10.