Captain Clegg (1962)

Píše se rok 1792, nacházíme se na maloměstě kdesi při močálovém pobřeží jižní Anglie. Zdejší obyvatelé si chytře přilepšují pašováním alkoholu z Francie a tak si ně přijde posvítit královský berní pluk. Ale pozor - na místním hřbitově snad ještě dohnívají ostatky obávaného piráta, Kapitána Clegga, a v mokřinách poblíž se zjevují hrozivé smrťácké přízraky... / Tato méně nápadná hammerácká klasa, na kterou jsem si dlouho brousil zuby, mě tedy vůbec nezklamala. Horor je sice na vedlejší koleji, ale když už se ti kouzelní, v temnotě zářící kostějo-jezdci (případně jejich nápomocný strašák) sem a tam zjevili, maximálně jsem si to užil. Děj jinak sestává hlavně z pátrání na místo povolaného kapitána Colliera (přísný Patrick Allen) a odpovídajícímu jednání měšťanů v čele s vyčůraným farářem Blyssem (vážený Cushing), přičemž se do toho připlete i menší románek (he, hezká holka) a jeden zotročený hromotlucký freak, no a vše má nakonec čím zajímavě a dramaticky vyústit. CAPTAIN CLEGG aka NIGHT CREATURES, u mě bezchybná a dobrou atmosférou oplývající podívaná. Ať žijí ’Marsh Phantoms’! [Neodpustím si ještě odkaz na: 1) kapelu Captain Clegg & The Night Creatures, 2) další dva filmy dle stejné knižní předlohy (Dr. Blyss = Dr. Syn) - DOCTOR SYN a DR. SYN, ALIAS THE SCARECROW]

Dostaň ho tam (2010)

Komedie a hodně tragédie. Ten film je tak nevyrovnaný, rozblázněný a většinou dění podivně prchavý, jako (hádám) život rockové hvězdy závislé na fetu - za to bravo. K natahované nudě tu dojde, ale nakonec je všechno jak má - když člověk skončí s dobrým pocitem, tak jako já. Uhrančivě charismatický a překvapivě výtečně hrající Brand (ona hvězdná fetka v kariérní krizi), k němu dobře pasující natroublo-natloustlý hodňák Jonah Hill, geniálně odlehčující P. Diddy a řada potěšujících cameí. Nečekaně zvláštní, pěkný.

Agnostic Front: Live at CBGB (2006) (koncert)

NYHC legendy v CBGB’s 2004, to fanoušky musí chytit za srdce. Miret vypadá jak hovadskej veterán z Vietnamu, za nim píčuje jeho veličenstvo Vinnie Stigma, zpoza bedny se tlemí žiďák Danny ’Ezec’ Diablo, komorní začátek, bordel a rodinnej konec. Skins, punx, hardcore kids, drunks, straight edge people, všechno se to mačká v jednom narvanym vděčnym kotli. Na DVD je navíc super bonus, zvaný Behind The Voice, kde se jednotliví členové popisují navzájem a je to prdel. Let’s go New York!

Graphic Sexual Horror (2009)

Příběh jednoho z největších BDSM (sadomaso?) webů - Insex.com - od počátku v roce 1997 až do konce 2005 (zapříčeněného vládním zásahem). O tom, jaký byl šéf Brent Scott vynalézávý maník, jak vysoký byl počet klientů, jak se přitom měly ’modelky’... Tyhle srandičky šly vždycky mimo mě a přišly mi až trapný, ale stejně jsem se na GSH chtěl podívat, protože to vypadalo zajímavě - o něco víc než nakonec bylo. Ale pokud patříte k těm, které uspokojuje vidět holku naříkat v kleci a s podvázanýma kozama, hurá na to.

Talentovaný pan Ripley (1999)

Solidní psychodrama, příběh odstrašující vychcanosti. Obojetný, nechutně vypadající obrýlený Damon pijavičí a zaplétá se do lží, až se z outsiderské nuly stane (na úkor milionářského synka s ksichtem Jude Lawa) podvodně zaopatřeným bastardem. Ten jeho úsměv už mi ke konci pěkně lezl na nervy... "I always thought it would be better, to be a fake somebody... than a real nobody."

Batman: Odvážný hrdina (2008) (seriál)

Vcelku dost neobvyklá batmaní TV show, která by fanouškům netopýřího muže rozhodně neměla ujít! Celkově je trochu dětštěji laděná (na nějaký 'Dark Knight' styl zapomeňte), ale komu by to vadilo... když je tak hezky kreslená, rozmanitá a zábavná. Střídá se tu více režisérů a scénáristů, takže některé díly jsou slabší, některé zase úplně parádní. Něco je spíš pro prcky, něco zase naplno ocení jen dospělejší jedinec. Základní téma seriálu: Batman v boji se zlem pokaždé spojí síly s nějakým jiným hrdinou (či hrdiny). Mezi ně tu patři Blue Beetle, Green Arrow, Aquaman, Atom, Red Tornado, Plastic Man, Wildcat, Black Canary, Booster Gold… a mraky dalších. Jedná se spíše o méně známé postavy DC světa a to samé platí i pro záporáky. Jasně, postupem času dojde i na ty zásadnější batmanovské charaktery (Joker, Scarecrow, Bane, Robin, Two Face, Penguin, Riddler, Catwoman, Ra’s Al Ghul, Red Hood), řadu dalších známých z DC (Green Lanterni, Jonah Hex, Flash…) a dokonce dva klasiky primárně mimokomiksové - čaroděje Merlina a Sherlock Holmese… ALE suma sumárum mají převahu ti neznámí. A neříkám, že někteří z nich nejsou třeba i úplně stupidní….:) No, v dlouhé první sezóně se to po chvíli začne točí kolem dokola, až mě to už ke konci trochu nudilo, ale (kratší a celkově lepší) druhá sezóna naštěstí ještě přidá na zábavnosti a rozličnosti postav, i na samotných zápletkách. Batman sám je zde prostě příkladný HERO a (až na výjimku) zůstane úplně skryto jeho Bruce Wayneovské já. V tom asi vězí ta hlavní atypičnost - žádný Wayne, žádný Alfred, minimum Gothamu nebo nějakých civilistů - prostě scéna ryze superhrdinská. Krom hrdinů a zlosynů se dost střídá i prostředí - město střídá oceán, vesmír a jiné dimenze, ostrovy, minulost a budoucnost, divoký západ, čínský chrám, poušť, atd. Co je ještě podstatné zmínit - že skoro každý díl začíná tzv. teaserem, což je jakési 2-3 minuty dlouhé intro, které většinou nesouvisí s dalším (hlavním) dějem, ale má třeba uvést diváka do některé z dalších epizod. Nej. díly: S1 - 5,7(hororový),11,12&13(Batman spolupracuje s Jokerem), 24(muzikálový speciál) / S2 - 1(death race),4(Aquamanova rodinná dovolená),11(Bats dopadne vraha svých rodičů - zdaleka nejosobnější díl). "Justice wins the day, thanks to the brave and the bold!" [naposled zhlédnuto: S02E15]

Černej Dynamit (2009)

Stylová černošská ghetto verze Ramba, největší krutofrajer a ultimátní obšťastňovač - BLACK DYNAMITE! Jako film je to hodně parádní tribute sedmdesátkovým blaxploiťákům, zábavný a dobře vypadající (pozor, jedny z nejlepších animovaných závěr. titulků co kdy), takže u mě jen a jen spokojenost. Uvidíte kungfujícího prezidenta Nixona a dozvíte se, co má společnýho ďábelský plán na masový zmenšování černošských pyjů s aférou Watergate:) Chuťovka. "I swear on the ghost of Abraham Lincoln, I'm coming to emancipate... and proclamate... on your ass!" [HD]

Vysaj si (2009)

Slušná vampýří oddechovka. Hlavně že to nedopadlo tak amatérsky nemastně neslaně, jak jsem se z upoutávky obával. Smolná kapela The Winners jede ve stylovym pohřebáckym fáru (nechápu tu nespokojenost..) turné, basačka potká odpornýho exota (co vypadá jak junkie from hell) a vzápětí zmorfuje na upířici… Nakonec nejsou ty hvězdné vedlejšáky tím jediným plusem /dobrý jsou dědovití Cooper a Iggy Pop, ještě dědovitější McDowell (jako Eddie Van Helsing!), rockovej blbeček Moby, i vlasatý Henry ’Rockin’ Roger’ Rollins/, potěší i celková vizuální pěknost - je vidět, že za tím stál někdo s dobrým vkusem a chutí si s tím vyhrát. Animační prostřihy, přebarvení obrazu, krví se červenající mapa cesty, moc pěkný hudební klipy naší fiktivní kapely, a tak. Dobrý je sem tam i nějaký ten odkaz či vložka (Beatles, Renfield, parádně zakomponované záběry z McDowellova O LUCKY MAN!…). Problém jsem si ale bohužel stejně našel. Týpci v kapele byli bezpohlavní emo/indie trapáčci, což je celkem škoda, když zbytek postav (včetně kundózní basačky) je vesměs tak zajímavý. Krve je tam dost, srandy celkem též, trapnosti ke konci taky. Ale prostě jo - vcelku zapamatovatelná rock hororová komedie, podívejte na to. 7/10. [HD]

Mezi dvěma kapradinami (2008) (pořad)

Hovadská jakože talk show. Obtloustlý, zarostlý a zpruzený Galifianakis pokračuje v té nejlepší frat-packovské tradici a chvástá se, že má většího ptáka než psík Natalie Portman. P.S. tak dokonce se stavil i Obama

The Red Badge of Courage (1951)

Adaptace klasické novely odehrávající se v době druhého roku 'války Severu a Jihu'. 18-letý vystrašený mladík je součástí (amatérského) 304. NY regimentu, který se má konečně postavit nepříteli. [SPOILER] Jeho pochyby se stupňují, až zdrhá z této první bitvy, ale pocit zahanbení v něm následně vzbudí vlnu nevídaného hrdinství. Jako spousta jiných, i on nakonec překoná svůj strach a stane se mužem. [/SPOILER] Já se bavil, ocenil pár silnějších momentů (pochod s raněnými, smrt přítele, setkání vlajkonošů, finální pokec s týpkem z Tennessee), ale bohužel - nesednul mi hlavní hrdina, ten jeho obrat mě nějak nepřesvědčil. Viním z toho herecký výkon nijak zvlášť sympatického A. Murphyho. Takže to je asi jediná chyba na kráse, jinak příjemný film! 7/10. "He wished that he, too, had a wound, a red badge of courage."