Líbáš jako Bůh (2009)

Tohle se fakt nepovedlo , bylo to až moc překombinované, tu 1* za super hlášku Evy Holubové : "tak na to ti sere bílý Tesák"

Život je krásný (1997)

Život je krásný, nadprůměrný zvláštní snímek, Roberto Benigni se ujal režie i hlavní role. Pár filmů ve kterých hrál jsem již viděla. Všude zůstává takovým veselo smutným komediantem. Celkově nám ukazuje, že Život je krasný, ikdyž není a to štěstí musíme hledat v maličkostech, které nám udělají radost. Šel na to svým způsobem, v dobách zlých, přestože zakončení není moc důvěryhodné. Ale proč ne, nemusí být všechny snímky podávaný s krutostí, jeho pojetí je komediální a přesto nostalgické. Válka je vždy hrozná a proč nezkusit uchranit naivní děckou duši.

Darebáčci (2000)

Tentokrát, říkám ano bylo to vtipné ve svižném tempu. Hláškami ho tentokrát překonala Tracey Ullmann a Woody byl taky skvělý ve své roli i jako režisér. Tentokrát mi sedělo, že se naopak vrátil k střešťěným snímkům. Změny přijdou občas vhod. V bonusu na dvd se navíc dovíte recepet : "na ony sušenky" .

Tajemné okno (2004)

Je to adaptace knihy Stephena Kinga, kterou jsem bohužel nečetla. Trochu mě to překvapilo předvídavou pointou, kterou mi konec jen potvrdil. Johnny Depp tady hraje spisovatele, kterému "straší ve věži" . Depp hraje jako vždy dobře, ale je to trochu slabší. Mimoto se mi v takových rolích strašpytlů moc nelíbí.

Zmeškaný hovor (2003)

Takashi Miike zaválel, nebudu tu zbytečně rozebírat z čeho nabíral inspirace, už je to tu stejně psáno. Pán režisér se opravdu nezapře, bála jsem se opravdu dost, správná chvilka na puštění , noc musíte být sami doma, nejlépe, když ani měsíc nesvítí! Já se teda bála dost, zapůsobilo to na mě, že jsem usnout nemohla.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Skvostné filmové dílko , Fincher je můj oblíbený režisér a ani tentokrát mě nezklamal.Nesmírně dojímavý příběh pro mě podán v originální formě. Mysteriozní, citlivý příběh všichni hráli fantasticky. Umné maskérské proměny Brada Pitta byly dokonalé. Delší stopáž, ale pro mě žádná nuda. Uvnitř jsem ho vnímala z rozpolcenými pocity a byla z něj na měkko. Jak již bylo ve filmu řečeno : "nic netrvá věčně ".Vynikající snímek!

Rozervaná objetí (2009)

Režiséra Pedra Almóvadara mám moc ráda! Těšila jsem se na jeho režijní klasiku a on si zatím zaexperimentoval, vždy se orientoval na ženskou stránku a osobitost postav, takže se mi film dostal pod kůži. Tentokrát jsem ten pocit neměla , přišlo mi to poněkud překombinované nemohla jsem cítit s žádnou postavou. Čekala jsem po skvělém Volveru víc. Určitě tu svou roli sehrálo, že jsem ho zatím zhlédla jen s anglickými titulky. Takže určitě doporučuji vidět ho nadabovaný v češtině! To nízké hodnocení jen za to , že mě tentokrát nedokázal vtáhnout všemi smysly naplno do dějě.

Deuce Bigalow: Dobrej striptér (1999)

Opět musím podotknout, že komedie nemusí být geniální, měly by sloužit jako oddechovky, já se bavila skvěle!

Blbec k večeři (1998)

Inteligentní a přesto vtipná komedie, skvělé herecké výkony. Bravo pro Francise Vebra. Minimum postav,pár místností a on ukazuje, že taková komedie natočit lze ! Ale zápalky sbírat nebudu :)

Austrálie (2008)

Nesmírně jsem se těšila, ale ejhle byl v tom zakopaný pes. Baz Luhrmann mě zklamal, hezky to začalo, ale co ten zbytek, Hugh a Nicol nemastní, neslaní. Na mě moc od druhé poloviny překombinované a už jsem přestala chápat o co jde. Že by divný děj? Stopu to na mě nezanechalo žádnou, jen to šlo kolem. Krásná scenérie a rozpočet, ale děj teda, myslím, že dát si s tím víc práce po stránce scénáře mohlo to dopadnout uplně jinak!