Poslední prázdniny (2006)

Parádní komedie, brzy sice přijdete na pointu, ale tohle mě vůbec nevadilo. Koprodukce USA a ČR, režisér Wayne Wang mě potěšil. Hrsti humoru, špetka nostalgie. Nádherná Queen Latifah, tahle ženská má opravdu talent a obrovský šarm. V malé roličce šefkuchaře také Gérard Depardieu a překvapivě i ostatní ne moc známí herci skvěle hráli. Viděla jsem to víckrát a pro mě je to příjemný relax.

Má mě rád, nemá mě rád (2002)

Ještě mladičká Audrey Tatou roli zahrála na výbornou. No jo láska je ošidná a je tolik druhů lásky. Přináší bolest i radost. Režijní debut Laetitie Colombardi má svou úrověn. Když opustím, pár nereálných scén opravdu slušně ukočírovaný psychologický thiller. " Je ne peux pas vivre sans toi."

Smrtící spojení (2007)

Tvůrci Shutteru, Banjong Pinsanthanakun a Parkoom Wongpoom odvedli dobrou práci. Faet má něco do sebe, tentokrát jsem se snažila ponořit do děje co to jen šlo. Téma a efekty skvělé , výborná kamera, stará duchařina. Začátek v podobě titulku mě navnadil, místy jsme opravdu měla nepříjemný pocit, jenže ten je v druhé části protkán trochu slabšími místy, tak ze mě vypršelo na chvíli napětí. Trailer jsem neviděla, ale námět siamských dvojčat Pim a Ploy je originální. Nadprůměr, ale 4* nedám, protože jsem se nebála. Ale hudba byla úžasná! To kouzlo co má Shutter tam prostě chybělo.Takže 3*/55%

Zombie: Ostrov smrti (2006) odpad!

To teda byl horor, zombie versus prokletí duchové a partička posádky co se honí za pokladem. Naprosto amatérská režie, to ať se na mě Bruno Matei nezlobí. Po stránce scénáře slátanina, herci neherci. Zvlášť úsměvný člen posádky Snoopy, který měl na triku taky Snoopyho. U mě tenhle počin padá největší rychlostí do kolonky odpad!! I never want see this film again.

Sherlock Holmes (2009)

Sice pěkné, ale, že by to ve mě vzbuzovalo úžas to nikoliv. Určitým smyslem jistě excencentrické dobrodružství, R.Downey Jr. tam pasoval, jakžtak slušněmu mu sekunduje J.Law. Ale G.Ritchie, aby ti ten Hollywood nevymyl mozek - :). Sem tam pár opravdu dobrých akcí, ale pro mě spíš děj tvořily konverzačky mezi Holmsem a Watsonem. Po stránce kostýmů perfektně odvedená práce a výborná hudba Hanse Zimmera k tomu seděla. Jako čtenářka Sherlocka Holmse si nemyslím, že by se se Arthur Conan Doyle obracel v hrobě:-)).Tak se nechám překvapit čím mě G.Ritchie ohromí nebo ochromí v pokračování?

Sex 100+1 (2007)

Zaujal mě hlavně název, ale že by to byla nějaká pecka, to ne. Simon Baker okouzlujíci a ten jeho seznam, no chlapi:-).Hlavně se mi líbila ta scénka z jeho snu se sekáčkem v ruce................!Čekala jsem víc vtipu, takže zklamání. Ale světe div se ovlivnilo to můj vztah k seriálu Mentalista, teď si ho spojuji v 2 osobnosti a už to pro mě není ono, tak snad jen dočasně.

Coco Chanel (2009)

Hrozně unylá ,okleštěná autobiografie Coco Chanel, kterou ztvárnila Audrey Tatou mezi dvěma muži, jednoho nechce a druhého nemuže mít, nijak oslnivé výkony od pánů . Bez jiskrného náboje, na který jsem pořád čekala a nic. Vyloženě špatný scénář, těžko říct co si o tom myslet. Z jejího tvůrčího invenčního období se defakto nedozvíme nic. Sama si nemyslím, že celý její život byl vyloženě extravagantní, ale tohle pro mě opravdu byla bída. Škoda toho převelice zprzněného dílka, takhle zpracovat téma Coco je pro mě osobně nuda a hrůza.To mě opravdu mrzí, protože jsem se moc těšila.

Kluci nepláčou (1999)

Perfektní práce režisérky Kimberly Pierce, úžasná Hillary Swank, až neskutečné jak do téhle role vložila všechny své emoce. Naturalistické a bolestivé zároveň. Krize lidské identity dělá, ze života peklo. A stále existují lidé co mají jen samé předsudky, nedokáží se přesto přenést a ubližují. Boys Don´t Cry 4*/ 75%. Oskar pro H.Swank po právu zasloužený!

Sunshine (2007)

Sunshine, zvlaštní sci-fi, ale mě bavilo. Žádná konverzační nuda, děj v pohodě odsypával, audiovizuální stránka na plátně výborná, ale na blu-ray taky . Posádka pestrá, hlavně Capa měl něco do sebe :-) Skvělá hudba Underworld a John Murphy. Ten zombik, mi to sice zkazil, ale byl tam jen chvíli. Skvělý sluneční opus! Pro mě je spojení Alexe Garlanda a Dannyho Boyle opět příjemným alternativním zážitkem.

Ztracený na Sibiři (1991)

Musím konstatovat, že pro mě byl tenhle film zklamáním. No ano stalinské gulagy na Sibiři a zvěrstva, které se tam děly, jenže nemyslím, že Ztracený na Sibiři tu hrůzu dostatečně zdůrazňuje. Kámenem úrazu už je pro mě na počátku Andrej anglický archeolog, který je do gulagu zavlečen a nemá problém se rusky evidentně domluvit ? Netvrdím, že to bylo špatné, ale u mě se žáden mrazivý zážitek nedostavil. Život mezi zajatci zloďěji a práskači je ovšem reálný. Některé scény jsou trochu chaotické, od Alexsandra Mitta jsem čekala velkolepější citový zážitek. /Pro mě osobně vyznívá lépe film Bílé peklo. / Možná by bylo lepší příběh situovat do pověstné Kolymy. Nepochybně lepší způsob zakončení by byl ku prospěchu celému zážitku z filmu. Takže jen 3*/ 60%.